Jump to content

Stergatoare Parbriz


sheevah
 Share

Postare recomandată

Va recomand cu caldura sa inlocuiti doar lamelele stergatoarelor. Cele cu grafit sunt cele mai bune....gasiti prin toate supermarket-urile lamele Alka, la doar 8 lei setul!

Mi se pare cea mai rentabila solutie!

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul spune tot, cit dai atita face.Minunatele stergatoare de la ALKA :tuktuk:  m-au tinut fix 3 luni intr-o iarna.Nu sint rezistente la frig,sub 0grade deja parca dai cu o racleta de plastic nu cu stergator de cauciuc.Te tin mult daca nu le folosesti :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat și eu un set de stergatoare Bosh Aerotwin la 105 lei dar acum am alta problema. Cu ce pot sterge parbrizul ca am niște pete de ulei pe el si nu prea se duc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu vara pun direct in lichid , clin, sau pur. E mai simplu asa.:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am incercat cu nimic deocandata. Voi incerca cu toate. Multumesc de sfaturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu,dar bineinteles ca nu trebuie sa insisti in zona unde ai chederul.

Este doar un alcool industrial folosit la spalarea sau degresarea diferitelor piese.

Dupa ce dai cu el apoi stergi bine cu o carpa curata si sticla ramane cristal.

Am avut si eu cateva pete de ulei si l-am folosit cu brio ..... am la job o sticla inceputa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul spune tot, cit dai atita face.Minunatele stergatoare de la ALKA :tuktuk:  m-au tinut fix 3 luni intr-o iarna.Nu sint rezistente la frig,sub 0grade deja parca dai cu o racleta de plastic nu cu stergator de cauciuc.Te tin mult daca nu le folosesti :icon_thumleft:

Am avut stergatore Alka si m-au tinut 3 ani. Am mers in fiecare zi cu masina desi nu pot sa zic ca au stat chiar degeaba. Cei mai buni 16 lei care i-am cheltuit pentru masina. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ce sa mai zic ca am stergatoarele originale bosch :)) adica 12 ani... si sterg fara probleme

 

ce-i drept eu am 2 randuri de stergatoare, aero bosch pt vara si cele originale le pun iarna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

voua va ramane in coltul de stanga jos, nesters ? suprafata e destul de mare incat sa ma deranjeze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru spate o sa gasesti doar d-ala de tabla, nu exista aero asa mici. Cel putin daca e de 36cm ca la mine, n-o sa gasesti decat din tabla.

Pentru Golf hatchback am găsit de tabla, ștergător lunetă cu prindere tip cârlig, la emag:

http://m.emag.ro/stergatoare/champion/filter/destinatie-f2724,luneta-v-763852/c?ref=list

Știe cineva ce înseamnă acel A sau B din descrierea produselor? Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am lamele Bosch care dupa putin timp au inceput sa lase urme pe la mijloc...mai ales cel de la sofer. Si am dat vreo 100 lei pe ele parca...bani aruncati. Luate de la reprezentanta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,am si eu o problema la masina din semnatura,stergatoarele originale bosch imi lasa urme pe parbriz ceva gen aburite(blur) acesta dispare dupa ce merg vreo30 secunde pentru ca se usuca de la vant...am incercat si cu alte stergatoare ce e drept de alea ieftine si fac la fel...mentionez ca parbrizul are mici gaurele de la pietrele sarite din trafic...a mai patit cineva la fel? ce recomandati stergatoare noi sau parbrizul e vinovat? Are cineva o idee cat e un parbriz nou cu tot cu montaj?este simplu fara senzor ploaie(astepr raspuns in pm referitor la pret) multumesc anticipat

Modificat de eu_markhu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

310 a fost un pilkington (care pana la urma s-a adeverit a fi un HS), dar am vazut la colegi care au pus cu 250, ceva de genu'.

poti incerca un polish profi cu pasta speciala de polishat sticla, cu oxid de ceriu.

Am luat de la BMW asa ceva.

O alta chestie care mege garantat e rain repellant de la abro, unde nici macar nu-ti trebuie stergatoare. Asta e pe un parbriz de 15 ani: 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut am fost azi si la selgros si la rompetrol si nu au rain repelant nici abro nici celalalt....de abro a zis ca au avut dar nu le.a mai venit pe stoc...o alta idee de unde as putea lua?multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat toate magazinele la rand...si nu am gasit...precizez ca sunt din constanta...va rog o noua sugestie.multumesc. Si inca ceva...se gasesc doar benzile de cauciuc bosch originale pentru stergatoare aerotwin?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se gasesc pe comanda la reprezentanta.vin lamele si capacelele de plastic la pachet

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
dragomiricacristinel

Vin si eu cu o problema bratul de la stergatorul din dreapta are piulita stransa la maxim deasupra grilei de apa si cand ii dau drumul cateodata mil ridica ca draqsau deloc si scartie pentru ca imi cade pe grila de apa.Astazi nu am putut sa desfac sa vad ce ar putea fi pentru ca plouat toata ziua

Ce ar putea avea.?

Modificat de dragomiricacristinel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ar trebui mutata pozitia bratului mai sus cu 1-2 cm, daca nu ai scule mai bine mergi la un atelier de parbrize, nu ar trebui sa coste mai mult de 10-20 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!