Jump to content

Huse Skoda Octavia 1 + Cotiera Fata


ionel79
 Share

Postare recomandată

Salut! o cotiera asemanatoare am comandat si eu , si sincer am fost usor dezamagit. e diferenta enorma intre aceasta si cea originala ( ca de alfel si de bani) , dar totusi daca va luati ni va recomand sa va sprijiniti pra tare de ea. Va spun din cauza ca eu asa am procedat si am rupt-o ;) .Am pastrat de la ea doar materialul textil ce o invleste si am pus-o pe cotiera veche (care arata ca draq) .Acum sunt multumit. Dar am ramas cu o cotiera noua cu piciorul rupt si fara material textil pe ea. Daca o vrea cineva poate sa vina sa o ia (o dau gratis).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Vreau eu cotiera!

Ti-am dat si PM.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles...:) Era chiar dubios de ieftina. Multumim pt avertizare :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Stie cineva daca acele plastice de sub scaune se scot greu? din cate am vazut au un surub....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna ziua! Am si eu nevoie de un sfat, pentru cei ce si-au montat cotiere after market. Eu am O1 clasic (interiorul clasic), si nu stiu ce tip de cotiera sa iau pentru modificari minime, chiar deloc. M-ar interesa sa fie si destul de rezistenta. si detalii cum se monteaza, pe plastic, sau are piciorul metalic?. Nu am gasit decat aceste 2 cotiere ce mi s-au paraut cat decat ok. http://www.tuning100.ro/products.php?id=4242 si aici http://webcache.googleusercontent.com/sear...=firefox-a#tab1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum am spus in postul 22 , eu am cumparat o cotiera care este o copie a uneia originale ( ca si constructie , nu si ca materiale ) . A trecut mai bine de un an si nu am avut nici o problema cu ea . Una peste alta , cred ca merita fiecare din cei 190 de ron dati . Daca ai interior clasic , probabil ca bricheta nu este dispusa intre scaune , in spatele franei de mana . Daca este asa , atunci , pur si simplu o montezi , fara alte modificari .Bafta !

Modificat de pte
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In spatele franei de mana am doar suportul de pahar si scrumiera pt pasagerii din spate. Merci, deci sa inteleg ca o sa renunt la scrumiera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Legat de huse dedicate. Am un amic care a achizitionat de pe unde a lucrat el cativa metri de piele foarte faina . A mers la un croitor bun si acesta i-a desfacut efectiv scaunele originale , croind dupa bucatile desfacute alte huse din piele . Arata extraordinar. Masina este un Golf IV albastru inchis iar husele sunt un albastru-gri . Nu mi-a venit sa cred cat de bine pot arata . Parca sunt facute de fabrica . Este drept ca cele vechi au fost distruse , pentru ca dupa ele s-a croit , dar a meritat. Toata treaba l-a costat in jur de 2-300 Ron .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eram curios si de ceva poze cum arata montata, preferabil pe interior clasic, sa stiu la ce sa ma astept si ce modificari trebuie facute.. Site-ul acela "autoshock" nu e available, dar la 190RON mai am site-ul acesta http://www.cotiere-auto.ro/73,0,octavia-tour.html . Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tim27. Imi cer scuze pentru ca am fost inexact . La mine bricheta se afla in drapta franei de mana , in fata acelui spatiu de depozitare , spatiu ce se afla ina fata scrumierei spate . Daca bricheta se afla si la tine in aceeasi pozitie atunci trebuie facute modificarile de care am vorbit . Cotiera care este pe site-ul al carui link mi l-ai dat este cea pe care o am ( varianta piele ecologica neagra ) . Este posibil ca fiind speciala pentru SOT , sa nu mai fie nevoie de modificari .Po ze gasesti aici :http://vwforum.ro/index.php?showtopic=57065&view=findpost&p=1017313 Bafta!

Modificat de pte
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tim27 tu ai modelul de Octavia exact ca al meu, Classic. Eu mi-am pus o cotiera din aceea de 190 lei si arata f bine; identic cu cea originala. Se monteaza in locul suportului de pahar din spate, trebuie decupart putin plasticul acela. Sistemul de prindere exista deja sub acel plastic si se completeaza cu piesele care iti vin cu cotiera.

Nu mai trebuie nimic altceva modificat, vei pierde doar acel suport pt un pahar.

Poate voi face si ceva poze ( sper sa nu uit) sa vezi cum arata montata.

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

As vrea sa pun niste huse pe scaune si bancheta spate. In afara de "renumita" huse.ro, unde ajung 270 ron + transport, ce altceva recomandati ? Sincer, n-as da mai mult de 100 ron pe niste carpe...Am vazut diverse modele prin raioanele auto din hypermarketuri, dar sincer nu stiu care s-ar aseza mai bine. Scaunele sunt cele standard, nu tipul sport.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Chiar sunt singurul "taran" care vrea sa-si puna huse pe scaunele de O1 :) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La noi in oras exista un croitor care face huse pentru aproape orice model de masina. Dar fara 200 de ron nu scapi daca nu cumva s-au scumpit... Octavia mea are huse facute de fostul proprietar la nenea ala dar au deja 4 ani dar,  inafara de spatarul soferului la care s-a tocit acolo unde ating mereu cand ma urc in masina, sunt ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!