Jump to content

Huse Skoda Octavia 1 + Cotiera Fata


ionel79
 Share

Postare recomandată

Satut ,

O intrebare : Cum sa cumpar huse la masina daca vanzatorul nu stie pe ce model de masina se potriveste .De exemplu Metro - astia n-au nici o treaba si am vazu t ca sunt niste huse pe la70-80 lei.

As mai vrea sa-mi pun o cotiera . Am vrut sa cumpar una dar nu avea nici un suport ceva , doar 4 gauri sa o prind intre scaune dar locul intre scaune e plat si mi-ar incurca frana de mana.

Aveti pareri ceva?....

Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am luat huse de pe www.huse.ro

A durat cam 2 saptamani pana le-au facut dar au venit ca turnate.

Mi-am ales culoarea si textura materialelor si au fost 200 Ron in total cu tot cu transport.

Singurul inconvenient e ca nu se mai poate folosi cotiera spate. ( cu toate ca am precizat ca am cotiera spate )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am sa dau si eu comanda pt polo!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cica la uniservis graitaru din P Neamt sunt la vanzare niste huse care se potrivesc exact pe O1 cic special facute la un pret bun, am sa ma interesez si am sa va spun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

pe mine m-ar interesa....te rog..un pret :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am comandat pe <huse.ro> si pot sa spun ca sunt foarte multumit de calitatea materialelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa aveti grija sa specificati daca aveti airbag-uri laterale, sa fie husele compatibile si sa nu aveti probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci toata lumea merge pe HUSE.ro din cate vad?! se muleaza pefect ! Multi mi-au zis..sa nu stric aspectul cu niste huse..!? :( !! pfff..nu stiu ce sa fac ?! Cica nu rezista masina cat rezista tapiteria..:offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oameni buni (vorba lui Banica Jr.) :D ,o husa nu doar protejeaza tapiseria, ci si imbunatateste aspectul interior daca este in 2 culori, asortate cu masina incat sa dea frumos !

:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scumpa...! eu sincer nu sunt de acord cu cotierele improvizate..... ?! cele din fabrica vin perfect..dar acestea puse...dupa..nu imi plac deloc :lol: ! Plus ca din cate am inteles trebuie sa-i dai niste gauri in podea sau ceva de genu nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce nu dati un search dupa cotiere pe forum?

si sa vedeti ce surpriza o sa aveti cand o sa gasiti cativa colegi in sectiunea de vanzari care vand cotiere dedicate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scumpa...! eu sincer nu sunt de acord cu cotierele improvizate..... ?! cele din fabrica vin perfect..dar acestea puse...dupa..nu imi plac deloc :( ! Plus ca din cate am inteles trebuie sa-i dai niste gauri in podea sau ceva de genu nu?

stai linistit ca cele originale sunt mult mai scumpe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ufff, chiar nu mai foloseste nimeni functia search ?

Recomand cu caldura cotierele de la Codatel.Am cumparat/adaptat pentru Fabia si sunt multumit de ea :vaidecapulmeu:

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=9394

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sal...dupa cum bine spunau si alti uameni de pe aici , incearca huse.ro.

Baietii fac o treaba extraordinara, husele vin ca turnate.

Spre deosebire de colegu mie mi-au venit cu tot cu buzunar pe spate pentru cotiera.

Singurul incovenient pe care il au e ca nu au aplicate gauri pentru minerul de rabatare a banchetelor spate, dar cu oleaca de efort se pot accesa.

poate revin mai tirziu si cu niste poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

!!! Chiar sunt curios..:icon_thumright: cum au iesit..te rog..revino cu niste poze..:P cred ca si eu am sa merg tot pe huse.ro :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am cumparat huse de la huse.ro, mi-am luat cea mai mare teapa ...ieri mi-au venit. Sa incep cu inceputul: ma apuc sa le asez pe scaune , nu aveam timp prea mult trebuia sa iau pe cineva de la gara, si desfac coletul inauntru bagate cu forta husele mele . Prima dezamagire: sunt dintr-un material textil ordinar care incalzeste ca dracu acum cand e racoare dar va dati seama ca la vara trebuie sa le dau jos altfel nu se poate...Nu erau impachetate separat sa stiu si eu care sunt din fata care din spate, jale mare . Nu mai spun ca erau botite ca dracu. In fine , ma apuc sa scotocesc in cutia de Persil in care erau ingramadite, gasesc pana la urma husele pentru bancheta spate , spun husele deoarece sunt 2 bucati, una mare si una mica . Pun pe cea mica si cand sa o pun pe cea mare imi dau seama ca centura de siguranta de pe mijloc nu o mai pot folosi , deoarece se acoperea !!! Trec si peste asta , entuziasmul meu era deja in scadere rau, hai sa montez pentru scaunele fata, bag husa care intra usor pe spatar si ce sa vad , buzunarele pe care dadusem bani separat stateau atarnate la spate cum au bunicile sorturile la tara!!! In partea de sus nu sunt gauri pentru tetiere , am facut eu gauri ca , trebuiau si alea puse , nu? Toate husele au niste snururi care ar trebui sa te ajute sa stea mai bine pe scaune dar mai mult m-au incurcat neavand nimic care sa ma ajute , o schema , un desen ceva ca vorba aia am dat 220 de lei pe ele nu mi le-a dat nimeni degeaba. Culoarea gri e o culoare ordinara la materialul asta ieftin cu care lucreaza ei, si acum skoda mea arata cu husele astea NOI ca un vagon cfr jegos!

Promit ca la vara eu le dau foc cu mana mea, asta in cazul in care nu iau eu foc primul la cat de cald tin!!

:) :D ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Groaznic Vali. VAzusem postarile colegilor de forum si mai mai vroiam sa-mi comand si eu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi-am comandat si mi-au venit ! :lol: urmeaza sa va spun daca merita sau nu ! ce am vazut la prima vedere e ca in loc de 3 tetiere spate au venit 2 ... dar asa vad ca arata si configuratia pe sait (2 tetiere spate) am sa fac niste poze dupa ce le montez ;)desi nu prea ma incanta ideea cu huse pe scaune dar sper ca se muleaza bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cotiere se gasesc pe okazii.ro la preturi acceptabile(in jur de 180-190 lei) si cred ca cehesti de provenienta :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

eu am cumparat o cotiera de la auto-shock.ro cu 190 de lei .Ele sunt pentru G IV sau Bora dar cu minime modificari se potrivesc de minune si pe O 1( modificarea cea mai importatnta este aceea ca trebuie taiat putin din "picior" pentru ca nu mai are loc bricheta ) . Daca cineva este interesat o sa postez si niste fotografii impreuna cu detalii privind montajul . Tot ce pot sa spun este ca face toti banii , pana la ultimul leu . Sper sa nu fie considerata reclama . Stima !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu gasesc acest auto-shock.ro nicaieri. Poti fi putin mai exact, un link ceva, eventual, ca la banii astia ma intereseaza si pe mine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vazut, multam fain :rolleyes:

Cred ca imi iau si eu una pe gri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!