Jump to content

Lumini Bord


boond
 Share

Postare recomandată

Are cineva sau stie cineva de unde si cum pot face rost de niste ace iluminate pentru masinile noastre? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ti-ai fi dat silinta sa citesti macar ultimele pagini din acest topic gaseai raspunsul la intrebare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crede-ma ca citesc topicul cap-coada de mai multe ori pe luna... Caz in care schimb intrebarea: stie cineva vreun Renault 21 sau vreun magazin de unde sa pot sa iau acele? Recunosc ca nu prea ma pricep, si nu vreau sa o dau in bara cu gramajele and stuff...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baieti , cine a schimbat ledurile la blocul de lumini si ma poate ajuta si pe mine cu niste sfaturi , ca l-am desfacut acuma si ma uit la el ca la felul paispe , e bucati in fata mea si sunt cam incurcat , pls !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut de curand la un golf 3 adus din state o imbunatatire care nu am vazut-o pana acum si anume ca semnele de la grilajele de aer la noi sunt iesite in relief la masina respectiva erau iluminate cu verde zici ca era din fabrica. proprietarul a zis ca nu stie daca asa e din fabrica sau "americanu" o fi facut el ceva la ea. tin sa mentionez ca nu sunt urme de lipitura sua mai stiu eu ce bricolaje facute. astept un raspun la intrebare exista asa ceva si in europa ? stie cineva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa ca in pozele mele?

Daca da, sunt numai pe Vento, varianta de echipare GL, pe Golf nu s-au pus

post-6155-1243539606_thumb.jpg

post-6155-1243539619_thumb.jpg

Modificat de paul_ral
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din lipsa de ocupatie si ajungand la concluzia albastru este o culoare obositoare la drum lung am decis sa schimb in rosu ceasu din bord cu limbi albe. ideea a plecat de pe you tube si a fost concretizata astazi. atasez poza si un link ptr filmulet. o zi buna tuturor

http://www.youtube.com/watch?v=u-OKhcrk398

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cunosc modelu si anume aceasta nu are ceas pentru turometru si avrut sa pastreze ceasul original. s-a efectuat un montaj pentru turometru prcatica e un vumetru cu ff multe ledurila fel cum este si la muzica. prea multa munca si prefer sa ma concentrez si pe altceva nu doar pe lumini. ms oricum de idee. o zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din lipsa de ocupatie si ajungand la concluzia albastru este o culoare obositoare la drum lung am decis sa schimb in rosu ceasu din bord cu limbi albe. ideea a plecat de pe you tube si a fost concretizata astazi. atasez poza si un link ptr filmulet. o zi buna tuturor

http://www.youtube.com/watch?v=u-OKhcrk398

a iesit frumos dar pentru a fi si mai putin obositor cred ca era mai bine invers, adica ceasurile albe si acele rosii (parerea mea)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o intrebare a incercat cineva sa faca limbile de la bord cu marcar sau vopsea transparenta uv si cu leduri uv, daca da rog sa posteze niste poze sa vad cum a iesit, sa vad daca merita. Mar bate gandul sa fac asa ceva, vreo parere, merita?

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da merita. UV. minim 4 leduri UV, cate unu deasupra fiecarui ceas. Limbile vopsite cu light marker (marker de evidentiere pt carti).

Nu am poze. Incerc acum sa printez ceasurile (cifrele si alte detalii) si sa pun tub neon uv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vrei sa spui cati printezi ceasurile cu solutie uv sau ceva de genu? daca da cum vreau si eu, daca poti sa detaliezi un pic ce vrei sa faci tu. Mersi mult astept poze si pasii ca ma intereseaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta cu iluminatul din spate arata foarte bine...si nici nu pare greu de facut, 022.jpg.

I-as face o modificare micuta, o folie din acela de la displayurile de laptop ca sa aiba lumina uniforma ca se vad mici diferente. Asta in vacanta...dupa sesiune ;)

Modificat de hotworm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Printez liniutele si cifrele plus alte semne cu vopsea UV. Acele se intelege ca vor fi UV, asta daca nu gasesc solutii cu ace iluminate..

Nu stiu daca se vede pe ceasurile astea carbon din poza, se vad liniile stralucitoare...

post-14771-1244150948_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se gasesc de printat pe piata cu uv? Si un pret poti sa-mi spui?Mersi si spor la munca sunt foarte faine ceasurile :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi s-a ars becul de la blocul de lumini,stie cineva daca gasesc de cumparat exact becul respectiv cu tot cu suport?Sau va trebui sa caut un bec fara soclu si sa incerc sa`l lipesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu gasesti bec incearca sa pui un led cu unghi mare cu o rezistenta pe el;

acum am si eu o rugaminte : stie cineva semnificatiile pinilor de la blocul de lumini (mufa mare) ca la mine nu se aprinde becul acela (schimbat cu led) , am incercat in toate felurile - ledurile cele mici care lumineaza butonul principal merg - as vrea sa stiu prin care pini pot sa alimentez sa-l dau jos si sa verific traseele pe acolo sa vad exact de ce nu merge (si nu pot sa fac asta pe masina ca nu prea am loc si sculele sunt la lucru :( )

o schema sau o idee ar fi binevenite ..

multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Si mi-e mi s-a ars becul de la blocul de lumini.Am cautat original de 1,2w cu soclu dar nu am gasit nicaeri,asa ca am luat unul de 2w fara soclu si i-am prelungit piciorusele cele doua si l-am plantat in soclul vechi si l-am lipit la loc.E super ce bine se vede si nici nu deranjeaza la ochi :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt mowgli

poti sa legi ledul acela de la celelalte leduri ,eu asa am facut pt ca am exfoliat un traseu de al un led i m-am legat cu +(asta era la mine exfoliat) de celalalt led

PS:cred ca ai tinut cont de "+" si "-" ledului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bordul prezentat de hotworm mi se pare super interesant.

Daca reusesti sa faci, posteaza si un tutorial...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

linkul era pus mai inainte cu vreo 2 pagini, numai ziceam ca daca eu as face as incerca sa-i pun o folie de la un display de laptop in fata ledurilor sau lipit in spatele afisajului pentru o lumina uniforma, daca te uiti atent o sa vezi ca de exemplu la 80, 140, 180 lumina ii mai puternica decat la restu

Iar acele de la un Renault dupa cum am citit...

Modificat de hotworm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca pui led de 2w nu e posibil sa topeasca plasticu ala verde ??? si eu am desfacut tot, le-am curatat, bec nou, si se vede mai puternic cel din centru. As fi vrut sa fie lumina mai puternica si uniforma.

plastic cum e cel verde, pot gasii undeva ? sau sa fac din plastic ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!