Jump to content

Fasait La Franare


Andrei77
 Share

Postare recomandată

Salut,

Am Polo Happy(fara ABS) si atunci cand franez se aude un fasait. E normal?

Multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am Polo Happy(fara ABS) si atunci cand franez se aude un fasait. E normal?

Multumesc frumos

Salutare,

Al meu facea la fel, se auzea din spate. Erau placutele de frana de pe spate tocite....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Al meu facea la fel, se auzea din spate. Erau placutele de frana de pe spate tocite....

Hmm, atunci e naspa ca masina e aproape noua :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la mine se aude dar dimineata, cand toate sunt reci, motor, frane, etc.....

la iesirea dintre blocuri, trebuie sa franez, cam dupa 50 metri, si se aud franele dar pana ajung la servici nu se mai aude acel zgomot...

si masina mea e de 1 an

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine se aude un fasait de fier pe fier pe fata ... si dupa ce am schimbat placutele ..

aveti idee ce ar putea fi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa m-am speriat si eu...Se auzea in primii metri parcursi, dupa aceea dispare. Am inteles ca nu ar avea nimic grav, asa se intampla. Nu stiu insa explicatia .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu circul mai rar (o scot cam de 2-3 ori pe saptamana) si imi face la fel cand pun primele frane, dar la mine se vede clar de ce: discurile de frana ruginesc, si pana se curata rugina si raman discurile curate se aude un fasait si nu e foarte eficienta franarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ar fi o explicatie, si la mine sa aude a doua zi sau dupa mai mult timp. Deci se formeaza o pelicula de rugina sau de praf poate...in mers se incalzesc, apoi fiind racoare se face condens cand o lasi in parcare...E explicabil, daca nu sunt si alte probleme :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vw polo happy fara abs este criminal si nu va recomad sa-l cumparati, orice lucru legat de frana este adevarat, franaele sunt proaste si ineficiente si mai scot si zgomote!

polo=varza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Polo happy = varza cred ca ai vrut sa scrii :blink:

Trebuia sa te gandesti sa iti iei ABS-ul si sa mai sciti ceva din buzunar. Insa si fara ABS, nu tiu de ce zici ca e varza polo la frane... Ai probleme cu ele sau ti se pare tie ca nu sunt bune?

LE: acum am vazut postul cu nemultumirea ta... Sorry de eveniment!

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vw polo happy fara abs este criminal si nu va recomad sa-l cumparati, orice lucru legat de frana este adevarat, franaele sunt proaste si ineficiente si mai scot si zgomote!

polo=varza

@wormostar, imi pare rau de cele intamplate la tine.

Dar cred ca o vizita la service cu masina ta ar fi mai calmante decat posturile la suparare :icon_thumright:

No offence!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!