Jump to content

Faruri Contrafacute Grija Mare


wortex
 Share

Postare recomandată

am cumparat un far contrafacut , m-am ostat 230 lei , si pe langa ca este o siferenta mare de aspect nici nu are motoras pt reglare , asa ca aveti grija ce si sum cumparati

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce intelegi prin contrafacut ?

Asa am luat si eu din DE. Din cate am citit pe forum nici un far ( cu lupa, Angel..... ) nu vine cu motorasul de reglare.

Mihai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acesta este un far normal nu stiu ce intelegi tu prin angel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acesta este un far normal nu stiu ce intelegi tu prin angel

In momentul cand ai achizitionat acel far nu ai vazut ca nu are macar mufa pentru motras ?

Nu cred ca pretul este scazut. Daca eu am dat pe Angel Eyes ( cu lupa ) 200 de euroi inseamna ca ( sorry ) ai fost tepuit tu un pic.

Dupa cum am mai scris. Sunt foarte rare situatile cand farurile de schimb normale sau mai fitoase vin cu motoras.

Azi am vazut si eu cum se schimba un motor dintr-un far in altul.

Voi deschide un topic sa-mi spun parerea.

Mihai

PS. Totusi ce probleme ai cu el ? Doar motorul ?

Modificat de mihai60
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze eu sunt de vina , nu 230 euro si 230 lei am dat pe el , are cabluri pt motoras , dar motorasul vechi nu se potriveste , ma intereseaza ce pret are un motoras

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi in topicul meu ref. la schimbare de far cod pentru motoras. Pret afara ~ 25 euro

Poate crezi ca nu se poate monta motorasul in far ? Asa am crezut si eu la inceput.

Se demonteaza din far partea reglaj manual ( piulita de plastic neagra cu trei aripioare care are un surub metalic in mijlocul ei ) si ramane o parghie in care intra pinul alb de la motor

Mihai

post-5732-1206285644_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!