Jump to content

Autotest Pe Afisajul De La Kilometraj


ciocanel
 Share

Postare recomandată

am vazut la ford...golf...logan...solenza, o chestie inteligenta si anume : daca tii apasat butonul de resetare al km 5 secunde fara contact si 10 cu contact, iti indica o multime de chestii cum ar fi viteza reala in mile pe ora sau km/h , consumul instant, cati km ai facut de la ultimul "plin"...cati litri mi ai in rezervor...cati km mai poti face cu combustibilul din rezervor, amperajul la baterie, coduri de eroare de la computer, turatia motorului digital, test la acele indicatoare, verificarea tuturor becurilor.....si altele.

intrebarea mea e : la polo'ul meu cum pot sa vad chestiile astea ? (asta in cazul in care se poate)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu prea cred ca are cum sa iti arate toate acelea daca nu ai omputer de bord...Ai?

Eu nu am si m-as bucura daca ar fi sa se paoate ce zici tu ;) eventual fara BC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu prea cred ca are cum sa iti arate toate acelea daca nu ai omputer de bord...Ai?

Eu nu am si m-as bucura daca ar fi sa se paoate ce zici tu :) eventual fara BC

chiar asta e ideea...e owntest (test propriu) pentru masininile care nu au BC...

asta e linkul original de la ford .. http://www.fordmondeo.org/wiki/index.php/I...Diagnostic_Mode .. dar baietii de pe clubford le'au testat si pe masinile din postul anterior

Modificat de ciocanel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles...Daca la tine nu merge... si nici la mine nu merge...inseamna ca nu se poate. Si eu am incercat.

Prin climatronic s-ar putea facea ceva ... cauta pe topicul "totul despre climatronic" si o sa vezi ca sunt niste combinatii de taste acolo. Eu nu le-am incercat. Dar daca nu ai climatronic tot degeaba. Eu am climatronic dar nu am incercat de teama sa nu fac vreo boacana...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!