Jump to content

Fulger Direct In Antena De Radio


CatalinL
 Share

Postare recomandată

osama, felicitari si bine ca s-a rezolvat...poate acum s-a "spart" ghinionul.

Pana la urma, ca sa existe un "centralizator" ceva...poti face o lista intr-un singur post cu tot ce a fost necesar sa schimbi si eventual preturile pe fiecare componenta?

Ma gandesc ca ar fi de folos pentru un eventual coleg care ar pati aceeasi chestie, sa stie printre altele la ce module/componente sa se uite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CatalinL

    33

  • Al Bundy

    5

  • SHARANEL

    3

  • Zorro Classic

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Felicitari !!!dar sunt tare curios cat a fost toata invetitia pana in momentul de fata:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai am pierdut siru.... nus sa zic.. ca am tot dat.. 3 mil acolo.. 4 acolo .. 12 acolo ...:ceuameni: cred ca undeva la vreo 2000...2500 de euro.. sa zic , acuma am dat si modulul comfort sa mil faca si gata . Am nevoie daca are cienva posibilitatea de a ma ajuta cu un telescop de la rulmentul intinzator de la cureaua de alternator..... ca asa tot ansamblul coste undeva la 3 mil... :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am si eu nevoie de cineva sa ma ajute cineva care e din constanta sa probez cu modulul lui comfort sa vad daca imi pleaca inchiderea si geamurile , ca nu mai reusesc sa ii dau de cap . Se demonteaza usor si simplu nu raman urme. Daca e cineva amabil sa ma ajute ..... As fi recunoscator . E penultimul pas sa imi termin masina . Va rog frumos daca se poate sa ma ajutati ca nu as vrea sa dau 12 mil pe un modul confort si sa vad ca nu era de la el .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu gasesti pe nimeni, dupa 4 iunie eu vin la mare in statiunea Cap Aurora si o rezolvam cumva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oke , vorbim , eu pe 5 am progrmare la skoda , poate ne intalnim pe 4 seara sau cand vrei ca sa fi si tu odihnit sa facem niste incercari :D si poate nu mai sunt nevoit sa ma duc la skoda sa dau banii aiurea la aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Ca sa nu mai deschid topic , pun aici , masina am reparato 99% , acuma ma chinui , mi-a trimis cineva de pe alta masina computerul(cu tot cu motor) din usa soferului , am incercat sa il montez dar nu merge , mufa se potriveste perfect da nu merge , butonu care blocheaza usile si le deblocheaza in loc sa isi faca datoria el imi invarte motorasul , trebuie sa configurez modulu confort altfel,se potriveste mufa da nu se ,,pupa" cu modulu confort ?? Pe vag com daca il las pe cel vechi (fulgerat)... imi da eroare ca este ars modulu asta , ... cand il montez pe asta pe vagcom imi da toate modulele din toate usile ... nu reusesc sa ii dau de cap................ ajutati-ma va rog frumos

Modificat de osama
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Abia acuma citesc si eu ce ai scris si sunt socat de cate ori am stat in camp in masina in timp ce fulgera gandindu-ma ca in masina nu patesti nimic daca fulgera . Bine ca ai scapat cu viata , serios putini supravietuiesc loviturilor de traznete . Am trecut printr-o experiente asemenatoare in luna august ac . Eu locuiesc in Suceava la bloc dar am casa si al 12 km de suceava intr-o localitate invecinata . Ei bine langa casa mea aveau casa niste rude la vreo 5 metri de casa mea lipita de gardul meu . Primesc telefon cum ca arde casa lor , cand am auzit va da-ti seama ca nici nu ma gandeam sa arda fara sa arda si a mea fiind la 4-5 metri una de alta + vant nu ar fi fost greu . Minunea lui Dumnezeu a fost ca nu a luat foc si a mea , casa lor a fost lovita de fulger tot in dreptul unei antene digi tv parca , eu aveam paratraznet ei nu aveau . Dubioase fulgerele astea : http://www.suceava.net/forum/viewtopic.php...mp;p=5908#p5908 aveti aici niste poze de la incendiu !

Eu zic sa vinzi masina , parerea mea , acum faci cum stii !

Modificat de cezarsv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu toate ca ti se pare noroc ca a supravietuit pot sa te asigur ca cel mai sigur loc unde poti sta cand fulgera esteo masina. Masina actioneaza ca o cusca Faraday protejandu-te de efectele fulgerului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Va rog frumos spuneti-mi si mie unde se afla goarna la alarma din fabrica , ca eu nu dau de ea. AM reparat tot tot numai goarna de alarma nu o grasesc sa o scot :))) O poza ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nasol si in acelasi timp ciudat ce ti sa intamplat...daca nu ma insel goarna de la alarma din fabrica se afla undeva in fata pe sub stergatoare....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm.. mai eu stiu ca am desfacut acolo ca am schimbat computerul motorului si parca nu am vazut asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SI eu cand am schimbat softul am scos plasticele de sub stergatoare si nu am vazut nici un claxon...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Golf IV sigur e acolo, la Octavia nu am vazut pana acum cu alarma de fabrica, asa ca nu sunt sigur. Eu o caut la masina mea si nu stiu unde e. Dar masina o am de o zi asa ca mai am timp sa o descopar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea . Frumoasa achizitie . DSG .. visul meu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Dragi colegi... astazi s-a implinit un an de la tragicul eveniment. ... Va multumesc mult pentru tot sprijinul acordat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma cat te-a ajuns sa o repari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Undeva la 3000e... cred :huh: .. am avut ambitie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte ciudat. Si eu la cate teste m-am uitat, tot timpul masina iesea castigator, 100% siguranta pt pasageri, dar in nici un test nu am

vazut sa se strice o masina asa cum ti s-a intamplat tie. Bafta la reparat si la vanzare la fel.

@pmhoria si mayday147: eu asa zic ca era mare diferenta intre "curentul" de la teste de la Top Gear si fulgerul original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!