Jump to content

Impresii Si Poze Despre Fr Si Cupra


Testosul
 Share

Postare recomandată

suspensie reglabila electronica?....nici eu nu am vazut la optiuni

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Testosul

    25

  • AlinF

    11

  • Duncan

    10

  • VALTEODOR

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu inteleg de ce vi le mai tin la ei dupa ce vine masina. sigur sunt explicatii. la mine, dimineata a venit la dealer si la ora 12 aveam masina...deci se poate si altfel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:rolleyes:

Prima iubire VW Bora...A Doua iubire SEAT LEON CUPRA.................frate ia-o usor, daca o lovesti o sa mori?daca te loveste unu in parcare?daca o gasesti zgariata? ....eu nu zic sa nu tinem la ce avem, sa nu avem grija, dar mi se pare un pic exagerat si cu un aer patetic amuzant "...prima iubire Bora :D", am mai vazut pe aici ceva de genul "printesica mea", "frumusetea mea"...sau e la misto si nu ma prind eu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ne dai si noua niste detalii despre suspensia electronica reglabila, ca tare curios m-ai facut!?!?! :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce inseamna suspensie reglabila electronica? Nu stiu sa fie un astfel de optional.

Cred ca omu' sta ca pe ace avand in vedere ca masina lui sta in curte la dealer si s-o fi emotionat. Probabil se referea la "servodirectie electromecanica cu setare specifica", standard pentru Cupra. Banuiesc. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:salut: ai dreptate...despre asta...confunda

Modificat de CristiN
renunta te rog la quote la mesajul anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau o fi ceva after market montat la Porsche. Astept sa vad ce zice Xel'Naga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

@Coocky sa o stapinesti sanatos, este super adevarata.

Chiar eram curios sa vad cum sunt noile jante de culoare neagra...iar cu alb contrastul este de mare efect.

PS. Sa-ti schimbi masina din profil acum ;)

Modificat de Testosul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@JoKo & Testosul

Merci mult de raspunsuri,deci asa ca si la 16 si 17",asa scrie si la mine pe usita rezervorului.

@coocky

S-o folosesti sanatos si fara evenimente negative!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Configuratorul si pretul de catalaog duc la 28275, dar dupa negociere cu dealer-ul am platit 25730.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa spun ca ai obtinut un discount foarte bun la masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte frumoasa masina si foarte ... contrastanta :) S-o alergi sanatos !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am remarcat ca-mi fuge fundul masinii destul de tare la curbele luate mai agresiv. De exemplu ieri la Carrefour Feeria am facut aproape jumatate de sens in derapaj cu rotile din spate. Nu zic ca nu a fost placut, m-am mai dat apoi putin pe-acolo, dar nu as vrea sa patesc ceva similar la viteze mari. Am vorbit cu un amic cu un Leon TDI e 140 hp si el a zis ca a simtit acelasi lucru, adica fuge fundul. Ipoteza mea initiala de profan e ca e prea usor fundul, nu e bine distribuita greutatea intre punti ... mai stiu eu ce-o fi? Acum va intreb pe voi: aveti idee care e problma si mai ales cum se poate rezolva?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@AlinF, cum ai reusit sa o faci sa plece de spate, ca eu pe a mea cu greu am facut-o sa plece de spate si asta undeva unde era nisip pe jos. Ai scos ESP-ul, nu-i asa? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am scos nimic, fuge fara sa "o faci". Incearca sa intri intr-o curba mai tare si vei vedea. N-ai nevoie de niciun firicel de nisip. E zglobie micutza :)

Modificat de CristiN
discutiile despre viteza maxima sunt interzise pe vwforum
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am avut o surpriza neplacuta sa imi fuga spatele, in curba din dreapta Casei Poporului, cand treci pe langa Ibis si urci spre Marriot - initial am crezu ca nu e adevarat, dar se pare ca nu sunt singurul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Interesant ce spuneti voi. Mie nu mi-i s-a intamplat niciodata si am intrat tare in multe curbe...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu...fuge fundul. Iar la 2.0 tdi e si mai grea pe fata!

Daca vrei sa o faci sa fuga de fund se intra mai tare intr-o curba cu o viteza maricica si apoi se bracheaza mai puternic rotile. Daca vrei mai bagi putin piciorul in gaz. Eu nu cred ca este o masina mai putin echilibrata decat cele din clasa ei dar directia, cum spuneam intr-un post de la "probleme leon" nu-ti da un feed-back tocmai potrivit. Ai impresia ca esti pe trasa corecta si cand vezi ca masina nu se duce cum te astepti trebuie sa corectezi tragand mai mult de volan si hop derapajul.

De fapt cred ca initial masina are tendinta subviratorie iar cand se corecteaza aceasta tendinta tragand mai mult de volan apare supravirarea. E doar o parere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai pun si-o poza, ca s-o fi saturat lumea de impresii :D

post-6885-1207650845_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alba mi se pare DEMENTIALA , dar nu ii sta rau nici galbena .

Am un Fr negru care sta langa mine - se pierde mult din farmecul masinii (daca era un "standard" da merita dar ptr un Fr sau Cupra - alb galben sunt culori care sa scoata in evidenta agresivitatea si sa faca multe privi s-o admire ) .

Modificat de DMX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poze cu Seat Cupra a unui prieten (nick) din Brasov

dsc00851pg7.jpg

dsc00853pd9.jpg

dsc00855du3.jpg

dsc00856ra6.jpg

Modificat de sebastalian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!