Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

e cinevca in apropiere de Tecuci Jud Galati sa ma poata ajuta cu activarea functiei Range si cea care se aprinde bordul la punerea contactului,multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna va rog daca puteti sa imi ziceti si mie pasii care trebuie sa ii urmez la activarea functiei range cu ajutorul unui vag comander 3.6. Am citit acest topic dar nu am vazut niciunde pasii care trebuie urmati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-am explicat ... Totusi daca nu te descurci - suna si ti se va explica .

Eu cred ca nu ai citit tot topicul acesta ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna va rog daca puteti sa imi ziceti si mie pasii care trebuie sa ii urmez la activarea functiei range cu ajutorul unui vag comander 3.6. Am citit acest topic dar nu am vazut niciunde pasii care trebuie urmati.

E plin, pe fiecare pagina, de explicatii. Totusi, la ce masina....ca Passat din 2002 il are activat, doar la unele B5,5 - 3BG - din 2000 cu serii de 2001, nu-l au.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da este vorba de un bora din 2003 dar pana la urma am gasit. Nu stiam pasii care trebuie urmati cu vag comander pentru ca nu de mult lamachizitionat si nu prea ma descurc asa ca la inceput si de aceea am cerut putin sprijin sper sa nu fie cu suparare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur nu. Ok, Bora nu are, trebuie sa- l activezi. Intai trebuie sa vezi ce marca e bordul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin bordul este :KOMBI WEGFAH RSP VDO1

SOFT 01113

SHOP WSC 00000

VW 77Z0B5 85858713

Trebuie sa mearga activata. O sa incerc astazi sa vad.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu te descurci, imi pui seara pe mail dump-ul si ti-l fac eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu o problema cu afisarea consumului mediu ,este foarte mare,am modificat in dump la adresa 145 din 64 in 69 dar tot mi se pare mare .Va atasez dump-ul :

Aveti idee de ce cand il salvez cu Vag tacho nu imi mai apare terminatia .bin?

FYRMY.zip

Modificat de fff
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal ca nu, ca ai dus valoarea la un corespondent de 115 ... deci, cu 15 la suta, peste consumul calculat. Incearca dumpul pus de mine si vezi cum e.

Trimiteti mai bine pe mail dumpurile, nu le postati pe forum......

FYRMY.rar.txt

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca a dus valoarea la 105 nu la 115.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, corect - 79 e la 115 ... oricum, el l-a dus pe plus....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu...73 corespunde lui 115 :icon_cheesygrin: ...dar nu asta conteaza. Cred ca trebuie in sansul opus modificat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic ca gresesti.... 79 e la 115... mai calculeaza...

I-am pus eu la cat trebuie, asa ca nu mai are de facut decat sa-l scrie pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il scriu pe masina si-ti spun in seara asta cum este!Multumesc inca odata!

Modificat de fff
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic:

Hex 73 = Dec 115

Sau poate calculeaza eronat calculatorul din windows :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce sa nu posteze pe forum ?

Lasa ca e bine - sa vada toata lumea .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te referi la sfatul meu, de a nu posta dumpurile direct pe forum, raspunsul este ca acestea contin foarte multe elemente de securitate, PIN-ul masinii, VIN-ul, etc.... e mai bine sa ne protejam de a le imprastia pe tot net-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ce, se duce unul dintre noi, cauta masina respectivului, si adapteaza un cip in IMMO? sau ce ? si vin-ul il pot lua d ela toate masinile pe langa care trec, il au afisat sub parbriz.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unele da, altele nu.... nu e mai bine sa se trimita pe mail ? nu e vorba de noi (cei din aceasta comunitate).... ci de altii. Mai ales ca fenomenul oitei Dolly, s-a raspandit si la masini....

Cu ce te ajuta - sau ajuta userii, daca dump-ul e postat aici ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin ,imi afiseaza corect consumul ,chiar mi se pare mic dupa ce imi afisa numai13%.

In alta ordine de idei as vrea sa va rog sa nu va mai 'aprindeti' asa repede,toti sunteti niste superbaieti!Ok?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am reusit si eu in sfarsit sa activez functia range la un bora. Multumesc mult Turbocip si Florin si de asemeni celor care au contribuit cu recomandari pe acest topic, cu pasii care trebuie facuti pentru activarea functiei range. :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu mare placere.

In alta ordine de idei.. nu s-a aprins nimeni...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!