Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Multumesc mult F l o r i n,

si scuze pentru lipsa de acuratete

burduf planetara (sper ca e mai clar pentru tine, ca pentru mine nu e...) abia incep sa invat din ce este alcatuita o masina.

WOW legat de preturi, nu ma asteptam la valori asa mari :wub:

legat de volant, mi-ai dat reperul pentru volant separat si nu pentu kit ambreiaj sa inteleg ?

cat despre kit protectie amortizoare, mai multe nu stiu cred ca este vorba despre tot pachetul din poza, dar ma voi documenta mai bine (desi pe foaia de constatare de la service scrie doar kit protectie amortizoare fara a detalia)

exact, din Olanda am cumparat-o

inca odata multumesc de raspuns

Modificat de ovidiur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

ovidiur, in ETKA nu imi arata separat codul pt burduf planetara. Protectia de la amortizor este piesa 9 din poza. La ambreiaj, codul este pt kit, nu numai pt volant. Asa apare in program. Legat de preturi, mai bine ii dai un mesaj cu e ai nevoie, lui Volksman, sigur are preturi mai bune decat astea de reprezentanta. Da mesaj cu ce ai nevoie si codul VIN, aici http://vwforum.ro/index.php?showto...p;#entry1137052.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am si eu o rugaminte. Poti sa imi zici mie te rog frumos codul pentru "suport aluminiu rola curea accesorii" (rola de sus, din dreptul servodirectiei si ce mai e pe acolo). Asta e ce mi-au zis cei din service, dar dupa ce mi-au zis pretul am zis ca incerc sa o caut si sa o iau din alta parte, dar nu reusesc sa o gasesc pe nicaieri dupa denumirea data de ei.

Masina este un Golf 4, 1.6 FSI, cod motor BAD iar VIN-ul ti-l dau pe PM.

Multumesc anticipat,

O zi cat mai buna si un weekend placut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ravenman

Masina este un Golf 4, 1.6 FSI, cod motor BAD iar VIN-ul ti-l dau pe PM.

pai astet vin ul atunci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ravenman, daca e cel din poza, e in jurul a 100 euro, la reprezentanta. Daca nu, fa o poza, pune pe forum, ca sa ma orientez mai usor, imi dai PM si iti verific.

suportgolf.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Este cel din poza. Multumesc mult de tot.

La service eu am primit un pret ceva mai mare si nu era reprezentanta... o sa merg pana la Porsche Pipera (lucrez langa) sa vad ei ce pret au si daca e il iau de acolo ... daca nu ... o sa mai caut si prin alte locuri, eventual prin dezmembrari ... poate reusesc sa dau de el la un pret care sa mi-l permit ... .

Multumesc inca o data si daca ma pot revansa in vreun fel zi-mi te rog.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate sa imi spuna si mie pt. ce model e bara cu codul 3B5.807.364 ? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, aveti idee care este codul pentru setul de chei speciale pentru scoaterea navigatie/radio cd, la vw 01-05? Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Semnalizator VW passat b5.5 .. cod 1K0 949 101 . iti poti spune si mie pretul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Semnalizator VW passat b5.5 .. cod 1K0 949 101 . iti poti spune si mie pretul ?

.cam 85 de ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

mi s-a spart un furtun de motorina in forma de L cu o lungime de aproximativ 6-8 cm pe fiecare latura.

Are codul 045 130 308 D.

Am sunat la PBN si mi-au dat un pret de 378 RON!!!

Consultantul de la piese de schimb mi-a spus ca nu poate comanda furtunul separat ci tot ansamblul care include si un senzor de temperatura.

Aveti idee daca pot gasi undeva doar furtunul? Nu vreau sa dau 378 RON ca sa schimb doar un furtun.

multumesc anticipat,

adrian

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Cod si pret stergator spate si motoras stergator spate Golf IV Variant.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

mi s-a ars becul frontal de pe faza lunga. Golf VI.

serie masina: WVWZZZ1KZ9P427758

mi s-a spus d ela un service ca ar costa in jur de 100ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trebuie sa-ti cumperi bec de la service, te duci la orice benzinarie si iti cumperi bec H1 pe care ti-l schimbi singur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost la service,au dat odata comanda,insa ce au comandat ei era pt golf5.

la golf6 e cu totul schimbat sistemul.este ceva de marimiea unui spray care se schimba cu totul miau spus.

si eu leam spus ca ma gandesc si le dau raspuns in 1-2zile(si mie mi sa parut cam mult 100lei)si de aceea vin si intreb aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Am si eu nevoie de codul si pretul ramei din jurul navigatiei pentru montarea unui Nexus (MFD2)

Trebuie sa fie indeplineasca urmatoarele conditii:

-sa fie pentru Octavia2

-sa fie pentru bordul cu climatronic

-sa fie de culoare neagra

-sa nu aiba decupatura din dreapta sus pentru pregatire telefon

Din Etka nu-mi dau seama care din cele existente este cel fara decupatura pentru suportul de telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cod pentru nuca de schimbator de la golf 5 este? (doar pentru capac stiu ca este)

Sau poate stie cineva un pret la un schimbator de g5 6+1. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista cod separat doar pentr nuca, exista cod pentru schimbator, care include nuca, husa si grila de plastic din jurul schimbatorului.

GL-17-SEP, desfa capacul din spatele farului si scoate becul afara. Te uiti pe el, o sa vezi ca scrie H1, apoi te duci si cauti in orice benzinarie bec de tipul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat problema.Am fost la reprezentanta.43ron becul+26leimanopera si am ajuns undeva la 70de lei.la serviceul unde am fost miau spus ca e 119ron.becul costa atat pentru ca la toate golfurile6 faza lunga e pe xenon.

Si alta chestie...eu stau in tecuci,masina am cumparat-o de la galati si am zis sa sun la reprezentanta la galati sa intreb de bec si miau spus acolo ca e 58lei.dar pentru ca focsaniul e mai aproape am mers acolo.ma asteptatm sa coste tot 58lei dar a costat 43lei.

are cineva idee de ce diferenta asta de pret intre reprezentante?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau ca nu esti informat si astfel te si pacalesc. Afirmatia ta de mai sus "la toate golfurile6 faza lunga e pe xenon" este total neadevarata. Faza lunga, ca si faza scurta, este xenon doar daca ai pachet bixenon. Daca nu ai acest pachet, cazul tau, becul de faza lunga e un bec amarat H1, care la service autorizat costa exact cat ai platit tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sal un cod de injector siemens pentru un passat 2000 tdi cod motor bkp

:blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut doresc si eu cod si pret pt kit ambreiaj audi a6 din 1996 2.5 TDI 85 KW, multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.Am si eu o rugaminte la cei cu seat ibiza 94-2000,cei care au capcul de la motor,si vor sa imi dea si mie codul,de pe el.Intreb pentru cei cu mk3,motor 1.4-1.6!

Mutumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Un torpedou m-ar interesa cam cat costa . La mine s-a rupt mecanismul de prindere si cam nu mai am ce sa-i fac decat sa iau altul nou.

Passat 2001 , 1.6 , b5.5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!