Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Va rog din suflet daca puteti sa imi spuneti un cod pentru rulmentul de presiune sau chit ambreiaj pentru golf V an 2004.La apasarea pedalei de ambreiaj se aude un zgomot(huruit)...E ok daca schimb numai rulmentul de presiune?

SS:WVWZZZ1KZ4W060407

Multumesc,

Kit-ul de ambreiaj e 951.12 ron cu tva , cu piesa la schimb, cu X. Adica lasi kit-ul vechi la ei .Fara X , ar fi 1319.51 - cod: 03G141015N sau NX

Doar rulmentul este: 02A141165M - 212.23 cu tva, 11 buc pe stoc la PBN.

E ok sa schimbi doar rulmentul pt ca ala huruie, dar daca ai ceva KM cu ambreiajul, e ok sa il schimbi cu totul.

Dar daca nu patineaza si nu are nici o problema, schimba doar rulmentul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

Merci frumos pentru raspuns si rapiditate.Nu patineaza cel putin asa zic eu,cum as putea sa fac un test sa vad daca patineaza sau nu?Deja am inceput sa imi fac griji si ma gandesc sa vad daca pot sa il schimb eu singur singurel:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Merci frumos pentru raspuns si rapiditate.Nu patineaza cel putin asa zic eu,cum as putea sa fac un test sa vad daca patineaza sau nu?Deja am inceput sa imi fac griji si ma gandesc sa vad daca pot sa il schimb eu singur singurel:D

Nu prea ai cum, dar poti estima o duarata de viata a ambreiajului , daca ai un istoric al lui: Cum s-a mers, cand a fost schimbat ultima oara, si in ce regim e folosit acum. Plus ca daca nu da semne de patinare e ok. Inca.

Nu te baga sa il schimbi singur. O sa muncesti 5 zile si sigur o sa gresesti ceva , daca nu ai scule. Imagineaza-ti ca trebuie data cutia jos. Si iti trebuie o rampa ceva ca sa lucrezi in conditii ok. Dar , daca esti un fel de nea Stefan , poti face si in fata blocului , desi ai un G5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul pentru 1M0 867 149 ?

Este grilajul de la difuzor Leon/Toledo 1M.

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sara buna domnilor.Ma puteti ajuta cu un cod si eventual un pret pentru un contact,incuietori portiere si portbagaj pentru un glof 3 din 1998?Are motor AFN si seria WVWZZZIHZWW158247. Multam anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Neatza,

Se pare ca e saptamana groazei pentru mine....Un cod pentru amortizor spate daca ma puteti ajuta pentru seria:WVWZZZ1KZ4W060407

Cu respect,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor
Nu vreti sa intelegeti odata pt totdeauna?? e atat de greu o serie de sasiu?

SI nu o cer pt ca nu putem identifica piesele , dar sansele sa va oferim un cod cat mai corect sint mult mai mari.

cod: 8D0199379 AR - 368,27 ron cu tva, 3 buc pe stoc la PBN.

scuze nu mi-am dat seama. VIN:WVWZZZ3BZ2E416733

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Se pare ca sunt ambii dusi. Imi poti spune codul si pentru dreapta? Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu un pret pentru "supapa reglaj mers in gol,admisie aer" pentru un Golf 3 facut in Mexic. Am gasit deja codul Bosch 0 280 140 559 . Serie sasiu 3vw1931hmsm110131 . Am gasit piesa intr-un program de piese auto da nu o aveau pe stoc si era si foarte scumpa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit si cod vw : VW 037906457F

"Ma poate ajuta cineva cu un pret pentru "supapa reglaj mers in gol,admisie aer" pentru un Golf 3 facut in Mexic. Am gasit deja codul Bosch 0 280 140 559 . Serie sasiu 3vw1931hmsm110131 . Am gasit piesa intr-un program de piese auto da nu o aveau pe stoc si era si foarte scumpa."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asa am gasit si eu. Cel mai ieftin e la Midocar 1300 lei dar fac o reducere de 25 % pentru ca nu o au pe stoc. Chestia e ca am gasit in Germania la 45 euro si in Uk la 50 de lire. Ma intreb daca sunt diferente notabile de calitate sau in Romania sunt adaosuri enorme...

http://www.autosensorberlin.com/product_in...Passat-VR6.html

http://www.worldcarparts.co.uk/Default.asp...p;ProductID=645

Poate stie cineva daca gasesc la dezmembrari asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reducerea de la Midocar nu se datoreaza faptului ca nu o au pe stoc. Masina ta intra la o promotie ce se numeste Segmentul 2 si 3, si ai discount 25% la toate piesele pe care le cumperi pentru seria aia de sasiu. Inclusiv la revizie. Plus ca ai putea beneficia de oa reducere la manopera de 10% daca te duci la ei sa repari masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca se poate, as vrea si eu un pret informativ pentru:

6LL 407 183

6LL 501 541

6LL 129 621

6LL 129 618

Multam'!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doru.tanasoiu

mcxtrem - 899,49 tva inclus 3-4 zile lucratoare pe bosch !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6LL 407 183 - 42.23

6LL 501 541 - 147.61

6LL 129 621 - 187.97

6LL 129 618 - 89.60

Preturile sint in Ron , cu tva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza codul si pretul pentru un capac lateral stanga din portbagaj , cel care acopera magazia si navigatia. Masina mea nu are si vreau sa-i pun. Skoda octavia 2 FL my2009

Pages_from_NewOctavia_Catalogue_ENG.pdf

Pages_from_Noua_Skoda_Octavia_user_manual.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am luat o nuca pt schimbator de seat leon cupra 1p,cost 94ron

codul produsului 1P0 711 141 D VWA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6LL 407 183 - 42.23

6LL 501 541 - 147.61

6LL 129 621 - 187.97

6LL 129 618 - 89.60

Preturile sint in Ron , cu tva.

La 6LL 501 541 sunt cumva 2 bucati in suma respectiva? ca mi se pare foarte mare diferenta fata de primul cod... adica ambele sunt niste bucse, primul cod e pt. fata si al doilea pentru spate...

Oricum, mersi mult :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Rosonic: preturile sint la bucata.

@ Al Bundy - 1Z9868885 1BS - 29.85 ron cu tva ( nu sint 100% sigur, asa ca te rog verifica si cu dealerul inainte codul asta.)

@ Tibi_84 - pretul e corect - ce e cu ea??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dear Mr. Crismari,

Number of original accessories is 1Z5867427L 1BS. Part it is possible order through authorized

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul ofertat de site-ul ala, cuprinde tot panoul lateral. e posibil sa vina cu tot cu capac, si capacul sa nu fie reper separat. Din atasament , o sa obesrvi ca , ce ti-am ofertat eu este reperul 46, iar ce ti-a ofertat site-ul ala e reperul 1. De aceea am zis ca e cel mai bine sa verifici la un dealer. Asa ca te poti opri la orice dealer de Skoda, si daca nu reuseste sau nu stie sigur colegul de la piese, oricand, impreuna cu el , te poti uita la o masina din showroom(imposibil sa nu aiba o octavie acolo) si vezi daca are cod separat sau nu. Repet, raspunsul meu nu e 100% sigur , si iti recomand sa verifici cu un dealer, sau sa te vezi cu cineva care are acel capac din fabrica, sa il scoti si sa vezi daca are cod pe el. Daca nu are , atunci vine cu panoul lateral , dar atentie, si ala se comanda in functie de optiune. Ca probabil sint 2 modele. Panou cu sau fara capac. Dar totusi , 60% cred ca piesa necesara e reperul 46. Te rog verifica.

post-8900-1241591083_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piesa e intr-adevar reperul 46 dar nu este decat la masinile cu navigatie si magazie de CD in portbagaj. Am gasit o astfel de masina dar nu mai avea eticheta cu codul de piesa pe panou. Am fost la dealer AVIA MOTORS si nu gaseste cod in dreptul reperului 46, spune "nici o piesa". O sa ma duc cu codul dat de tine si o sa verific din nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut o greseala. Capcul din poza data de mine e pentru limuzina. Si intr-adevar, vine doar cu capacul. Insa, reperul 46 , si codul dat, sint pentru Combi. Nu stiu daca se potriveste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost din nou la dealer si mi-au confirmat acest lucru.

Codul teu e pentru combi.

Bun, si daca eu pierd acest capac de pe masina mea (sa presupunem ca l-am avut), nu au decat masinile cu CD changer in portbagaj, cum comand altul? Sau trebuie sa comand cu totul capitonajul? care e 300ron fata de capac care e 30 ron. Astept un raspuns de la Skoda cehia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!