Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Am descoperit azi ca mi s`a furat un capac, de la bara de suport din dreapta, partea din fata - cel din poza.

passatmodif.th.jpg

as dori sa stiu ce cod are, unde as putea gasi de cumparat si cat ar costa.

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

stie cineva cat costa un volan de golf 6gti?am gol 6 si vreau sa mi pun volan de gti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am descoperit azi ca mi s`a furat un capac, de la bara de suport din dreapta, partea din fata - cel din poza.

passatmodif.th.jpg

as dori sa stiu ce cod are, unde as putea gasi de cumparat si cat ar costa.

Multumesc anticipat

pozapassat.th.jpg

3B9860146B B41--- cca 36 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie careva ce implica litera finala de la coduri de piesa similare. Ce difera intre chiulasa de AJM - 038 103 101 J si cea de ARL 038 103 101 T. Cum se poate interpreta diferenta de litere finale (J sau T).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E vorba de revizia piesei, cea cu T in coada e mai noua decat cea cu J. De aceea se recomanda sa o cumperi pe care cu T in coada, in acest caz.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu m-ai inteles. Eu vorbeam de etka. Codurile sunt aferente la aceeasi data pentru motoare diferite(update 756). Azi m-am uitat. Cred ca totusi difera si materialul ceva. Daca ar fi doar revizia de ce pentru ajm e un cod si pentru arl altul ?

post-15891-1245412476_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca se poate codul gurilor de aerisire de la Bora :P

si sa imi ziceti daca exista si fara iluminare ? sau toate sunt la fel?

multumeeesc.

Modificat de force one
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia e cu totul altceva, in postul de mai sus nu ai specificat ca e vorba de motorizari diferite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Ma intereseaza si pe mine un pret pentru dulia semnalizare dreapta fata (cod: 6E0 953 123) pentru un Polo din 2002(serie sasiu: WVWZZZ9NZ2D016202) si pentru inca o piesa de care cred ca am nevoie pentru dulie, asta are codul: 6E0 941 607 B (daca va uitati in ETKA, e piesa nr. 5 din schema cu farul).

Si inca ceva, de unde se pot comanda ?

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Ma intereseaza si pe mine un pret pentru dulia semnalizare dreapta fata (cod: 6E0 953 123) pentru un Polo din 2002(serie sasiu: WVWZZZ9NZ2D016202) si pentru inca o piesa de care cred ca am nevoie pentru dulie, asta are codul: 6E0 941 607 B (daca va uitati in ETKA, e piesa nr. 5 din schema cu farul).

Si inca ceva, de unde se pot comanda ?

Mersi

6E0 953 123 - 5,5 E + tva.

6E0 941 607 B - 4 e + tva de la volksman

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6E0 953 123 - 5,5 E + tva.

6E0 941 607 B - 4 e + tva de la volksman

Am sunat eu ceva mai devreme la Volksparts (inainte sa vad reply-ul tau) si pentru prima pretul e de 40 de lei (aprox. 5,5 E) dar pentru a doua piesa mi-a zis 116 RON parca, oricum peste 100 RON !

Sper ca nu a inteles bine codul pentru piesa a 2-a.

Modificat de M_Radu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suna si la reprezentanta pentru confirmare :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

salutare,

ma intereseaza si pe mn un pret pt monocontact compresor aer conditionat, seat altea 19, 2006

seria VSSZZZ5PZ6R043993,

ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am nevoie de un modul de control pentru geamul dreapta fata de Seat Ibiza 2006. Nu stiu exact cum se numeste piesa, dar am inteles ca e cea care da comenzile catre motoras. Stie cineva cum se numeste piesa si cam cat ar trebui sa coste?

multumesc anticipat! :)

post-17302-1246715719_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

saluty.imi trebuie si mie un pret pt ventilator de polo an 2002 1400 tdi iti trimit poza cu codul de pe ventilator.

post-50637-1247162315_thumb.jpg

post-50637-1247162321_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, ma intereseaza un pret pt capac chiulasa Octavia 2.0 TDI 140 CP motor BKD, cu DSG (am vazut ca in ETKA erau coduri diferite pentru manuala/automata).

Daca poti sa mai imi dai un pret pentru:

- bara fata Octavia RS + prizele de aer + adaptoare proiectoare (+ ce mai trebuie pentru conversie de la bara stock la bara RS)

- bara spate Octavia RS (tot asa, conversie de la stock)

- proiectoare ceata pentru bara de RS 1C0 941 699 B + 1C0 941 700 B

- duze spalare parbriz fara incalzire pentru PASSAT 1999 (B5 cred) 6E0 955 985 B

- guri aerisire bord de pe mijloc (cea dubla) pentru acelasi PASSAT 3B0 819 728 C

Ah, si inca ceva, exista faruri cu proiectare (lupa) pe halogen? Spunea cineva ca asa vine Scout si RS stock. La reprezentanta mi-au zis ca nu au in calculator asa ceva, decat cu Xenon care e prea scump (4000+ RON) la care trebuie adaugat autoleveling (~1700 RON). :| Un pret te rog daca exista.

Multumesc frumos! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Ma intereseaza un set de placute frana fata/spate originale, sau o marca buna, volkswagen golf plus 2008. Daca trebuie sa iti dau vreun cod ceva spune-mi. mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Mihai.Nechifor

Un cod si un pret pentru piesa incercuita in poza, cauciucul acela care acopera EGR-ul. Merci

post-26988-1248851870_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are cod separat se da doar cu capac motor. sau poate pe producator intreaba pe volksman. sau mergi la dezmembrari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.

un pret pentru un compresor AC de passat b6 se poate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza si pe mine coduri si preturi la :

-injector benzina motor BFQ

-bujii (BFQ)

-Joja ulei

-releu semnalizare octavia I combi 2003 aprilie

-comanda geamuri electrice fata stinga

-oglinda reglare electrica stinga

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

ma intereseaza codurile, si eventual daca ai si preturi pt urmatoarele, e continutul kit-ului de distributie:

- role: 3

- curele: 2

- pompa apa

- .. si mai e o piesa ca o manivela de ridicat geamul :))

sasiu: WVWZZZ1JZ2W510232

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine ma ajuta si pe mine cu un furtun,iese dintr-o teava de langa radiator si se duce in spatele motorului undeva sus,in admisie parca,contra cost bineinteles,Sharan 1.9 tdi,AUY,wvwzzz7mz1v034160.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Am si eu o mica problema .

Am luat un set de praguri de Passat B6 model R-LINE care au urmatoarele coduri " 3C0 071 685 GRU " si " 3C0 071 686 GRU " .

Acum problema este urmatoarea :

Ieri am fost la service sa le montez am dat de urmatoarea dilema " Nu pot fi montate :icon_thumright: " deoarece lipseste sistemul de prindere, cele originale fiing prinse pe clipsuri iar astea sunt pe un fel de sina sau se agata pe un fel de sina care din ce am vazut eu la demontare banuiesc ca se monteaza pe gaurile date in pragul metalic tot cu clipsuri sau ceva de genul clipsurilor de la pragurile originale .

Intrebarea mea este urmatoarea :

Ce cod au aceste sisteme de prindere si de unde pot fi cumparate findca cei din Galati de la Reprezentanta VW au o masina pe care au montat acest fel de praguri dar sunt total afoni si cica nu stiu ce coduri au acele prinderi .

Defapt ei nu stiu nici ce coduri aveau pragurile care si le-au montat .

Va rog sa ma ajutati .

Atasez si ceva poze ca sa vedeti ce model de prag este .

Va multumesc mult .

post-20331-1249813773_thumb.jpg

post-20331-1249813781_thumb.jpg

post-20331-1249813794_thumb.jpg

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Am si eu o mica intrebare. Tocmai vin de la un service si am nevoie de un cod pentru ca cei de acolo nu vor sa mi-l dea (politica firmei :wacko: :angry: , nu cumva sa cumpar de altundeva). Este vorba de servomotorase clapeta clima. Nu am idee exact cum se cheama, stiu ca sunt pe undeva in spatele torpedoului . Poate ma poate ajuta cineva cu un pret si un cod . Cei de la service au spus ca pretul ar fi in jur de 292 lei (fara tva si adaos) si 400 cu toate taxele. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!