Jump to content

Prindere Bara Lata


undertacher2001
 Share

Postare recomandată

tie iti trebuie prinderile inguste sa fie in regula :blink:

uite la pozele care le-am pus eu sa vezi care e procedura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suportii care sunt pe aripa pentru bara ingusta sunt rotunzi si au o singura prindere (gaura in aripa ). Iti trebuie suporti speciali pentru bara lata cu doua prinderi (doua gauri ). Una este cea de pe masina iar a doua trebuie sa o dai tu. Din cate mai tin minte gaura II este sub cea originala. Eu mi-am procurat suportii de la SH. Se potrivesc si de la Jeta. Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

Inca o intrebare armatura de bara ingusta se potriveste pe bara lata?Apropo de procurarea suportilor de la second sun la fiecare transport insa nimic.Ai fost norocos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca o intrebare armatura de bara ingusta se potriveste pe bara lata?Apropo de procurarea suportilor de la second sun la fiecare transport insa nimic.Ai fost norocos.

nu se potriveste

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

E atunci am luat o teapa si mai mare cred ca nu mai am ce face cu ea decat sa o arunc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suportii de pe aripa se gasesc noi la magazin, nu inteleg de ce trebuie sa-i iei sh.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu gasesti nici noi nici SH, incearca sa-i construiesti din doi suporti de bara ingusta unul sub altul, asa fel incat sania barei sa intre pe ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

Astazi am fost la toate piesele auto si am gasit la pretul de 39 lei <26 suporti de pe aripa si 13 suporti de pe bara>

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 years later...

Va salut!

Am cumparat o Jetta Mk2 GL din septembrie 1990 și are pe ea bare late cu bandouri și praguri dar bara fata nu se așează cu bandourile de pe aripi. 

Nu ma pricep deloc la Mk2 dar ar trebui cumpărate cumva alte bandouri? 

Are montate și proiectoare Depo dar sunt foarte lungi și cel de pe dreapta atinge în fusta metalica. 

IMG_20200206_142221.jpg

IMG_20200206_142235.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oldtimercraiova

Încearcă fară bandouri să vezi dacă merge, să nu ai arcadele specifice pentru bările înguste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai bara nu pare ca ar merge împinsă mai mult, poate doar fără proiectoarele montate. Și eu zic ca ar trebui alte bandouri. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, doar în partea cu cârligul de tractare atinge proiectorul în semiaripa de metal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!