Jump to content

Prindere Bara Lata


undertacher2001
 Share

Postare recomandată

undertacher2001

De curand miam cumparat o bara lata de pe internet si am observat ca prinderile alea de pe laterale sunt rupte.As vrea sa-mi spuneti si mie daca se gasesc de cumparat sau daca merg inlocuite cumva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

Cineva trebuie sa o fii patit si el datimi si mie o mana de ajutor sa stiu e buna de aruncat sau mai pot sa fac ceva cu ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suportul ala nu exista ca reper separat, face parte din bara. Deci nu stiu de unde l-ai putea cumpara nou. Si mie mi s-a rupt odata unul, dar am avut noroc ca mai am o bara stricata si l-am luat de la aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu gasesti il poti face dintro tabla , care sa copieze forma urechii originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine prinde-le cu suruburi cu cap ingropat direct in aripa. Tine mai bine si nici suruburile nu ies in relief. Suportii aia originali nu tin oricum prea mult. Eu am patit-o.

Modificat de elenic2000
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine prinde-le cu suruburi cu cap ingropat direct in aripa. Tine mai bine si nici suruburile nu ies in relief. Suportii aia originali nu tin oricum prea mult. Eu am patit-o.

dar se vad urit chiar daca il maschezi (si la mine e asa),numai ca na...ce sa faci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

Deci mam lamurit am luat teapa de milioane.Asta e .Daca nu casc ochii.Cred ca singura modalitate este sa fac una din improvizatiile care mi leati sugerat mai sus.O sa incerc dar cand se mai incalzeste afara ca acum?......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea cred ca sunt pentru bara ingusta, dar s-ar putea sa mearga adaptate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice e posibil.Urechile de bara ingusta necesita si prinderile de bara ingusta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea cred ca sunt pentru bara ingusta, dar s-ar putea sa mearga adaptate.

Is pt g60 din 1991, deci yo zic k is pt bara lata 100%. :icon_thumright:

Modificat de szrobik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

Da alea sunt cele care vin in lateralele barii stii cumva unde se gasesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da alea sunt cele care vin in lateralele barii stii cumva unde se gasesc?

Fa si tu o poza acolo sa vedem despre ce e vb si poate te ajut ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

Asta este bara si prinderile sunt in laterale.Nu stiu cu ce va ajuta insa pana fac o poza clara la ce trebuie ca nu o am acasa si o tin la curte<bara>dar poate va dati seama

post-13310-1203440001_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001, eu am luat bari late cu prinderi late, am avut inainte bari inguste, am reusit sa dau jos prinderile de pe barile vechi si sa le prind pe bara lata (are locase pt ambele standarde) apoi le-am pus sus pe masina, arata ok, stau bine, nu zdrangane :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

CRed ca o sa incerc si eu varianta ta daca spui ca se vor potrivi dar asta cand se mai incalzeste umpic si tre sa invat sa si demontez bara fata ca nici nu stiu pe unde are suruburile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poi ridici masina pe cric, apoi in partea din fatza ai 2 capacele negre, le scoti pe alea, si ai sa vezi ca re 2 suruburi pe fiecare lonjeron, desfaci suruburile alea, apoi tragi usor de bara si trebuie sa iese :icon_thumright:, pe interior bara ai sa vezi ca are locase pe fiecare parte pentru suportii aia, sunt pentru suporti lati si ingusti. :cheers:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

Banuiam eu ca capacele alea negre ascund ceva multumesc frumos de ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

Daca cineva are alte idei sunt binevenite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fa o poza la bara dar pe interior (ca sa vad cum e a ta) :) am imaginatie bogata :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai sa-ti arat la mine cum e prinderea pe interior, si cum am inlocuit prinderea lata cu prindere ingusta de la barile inguste :D

suportul:

post-3007-1204488856_thumb.jpg

prinderile pe bara (se observa 6 puncte de prindere, cele 4 apropiate sunt pentru suportul de bari inguste, iar cele 2 mai departate sunt pentru suportul de bara lata)

post-3007-1204488877_thumb.jpg

si suportul montat (asta cu ocazia ca s-a rupt unu dupa ce am agatzat o bordura mai inalta)

post-3007-1204489124_thumb.jpg

qed :D

Modificat de iZOTOPE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e valabil doar la barile aftermarket.Cele originale au nituri de plastic nu suroabe!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nacazu :P

oricum am ramas uimit cat de gros este pasticul pe bara, si in plus cu noua suspensie ating aproape la orice damb cu buza (fosta buza ca am dat-o jos sa pot lasa masina mai jos ;) si nu se intampla nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

Scuze ca inca nam postat poza numai ca am bara la curte si inca nam ajuns sa fac o poza .Insa din cate imi amintesc si prinderile incercuite de mine sunt smulse.Promit ca pun o poza

post-13310-1204556899_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!