Jump to content

Info Sharan


gabriel randasu
 Share

Postare recomandată

Silvian91imAuto

Are si Sharan http://vwforum.vwfor...ost__p__1787140

Salutare si bine v am gasit.Sunt fericitu posesor a unui sharan family de 1,9 tdi 116 cp cutie tiptronic dublu climatronic,scaune incalzite,pilot automat un fel de bord computer dar cam naspa,oglinzi electrice si incalzite,parbriz fata incalzit si mai are dar nu-mi mai aduc aminte de toate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aaa mersi Silvian eu m-am uitat dupa informatiile din profil de aici.Sorry

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si un raspuns la intrebarea mea ar fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E simplu colegu,nu ai BC,nu a schimbat nimeni nimic,temperatura axterioara este afisata undeva la jumatatea maxidot ului si nu este impartit in 3,decat in 2 parti si in partea superioara iti arata radio sau cd ul iar in partea inferioara doar temp exterioara si ai navigatie daia ai maxidot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mam uitat bine radio,cd nu arata navigatie nu are masina. Sa pot vedea consumu se poate schimba doar afisaju sau tot bordu trebuie schimbat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune si tu o poza sa ne lamurim.Din cate stiu eu pe sharan sunt 3 feluri de bord. Fara BC , cu BC mic si Maxidot.Este si Maxidot doar cu temperatura? Am mai vazut la cineva pe un A6...

Modificat de ByZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut asa colegu,doar ca eu am navi,nu trebuie sa schimbi nimic doar sa rescrii softul la cluster si sa ti pui maneta cu BC si sa o legi bine inteles,dar sa fi atent sa fie si cu pozitia de stergator spate,deci daca pui de passat nu o sa mai ai stergator pe spate. @ByZ mai e si maxidot fara BC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles cite ceva.puteti sa-mi spuneti cum pot sa pun si niste poze sa vedeti mai bine de ce vorbesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

More Reply Options si de acolo vezi cum se pun pozele Da stiu despre ce vorbesti,daca nu cumperi ce ti am spus si nu rescrii softul la cluster nu o sa ai BC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta am eu in bord

post-36318-0-28521300-1332270309_thumb.j

post-36318-0-12912800-1332270322_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da ai minidot,eu am crezut ca ai maxidot si-ti arata toata masina cand deschizi usile,si e foarte inghesuit ca mai ai si cutie automata,colegu @Florin te poate lumina dar eu zic ca merge sa-i adaptezi BC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

colegu @Florin moderatoru?pentru ca nu-mi dau seama la cine te referi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,chiar si el poate sa te lumineze adica @flotouran95 dar eu de @F o r i n spuneam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mam tot uitat si lam gasit,o sa iau legatura cu el sa vad ce zice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iam scris mesaj de 2 zile la colegu @F o r i n dar nu mia raspuns la intrebarea mea,pe altcineva care sa stie zimi te rog frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reolvat partial cazu,miam activat bc intro seara,mai urmeaza sa gasesc maneta care dupa cum observ e foarte cautata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De golf 4,se mai potriveste,vezi ca de passat daca pui nu mai ai stergator pe spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si daca pun de passat variant? atunci am si stergator pe spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,si de skoda merge,eu ti-am spus sa ai in vedere,pe ca sant rare cu bc la dezmembrari si tu entuziasmat cand o sa gasesti ai sa omiti ca mai ai si stergator pe spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da ai dreptate,dar daca e la un pret bun o iau si asa fara stergator,ca nu lam folosit niciodata la nici o masina din cele 3 pe care le am.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti sa stii cand o sa-ti trebuiasca,daca agati o platforma sau remorca si ploua o sa vrei sa-l folosesti,fara functia stergator spate e in jur de 25 lei

Modificat de razvi_gyl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vorbit si cu florin si mia zis ca trec ca painea calda manetele acum mai am o promisiune la 100 lei de la un parc de la mine din oras astept sa vad daca mai are sau nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o intrebare pt cei cu cutie triptonic la panta in treapta 4 pe manual si la vreo 2200 de ture,daca calcati acceleratie brusc si incepe sa traga motoru sau urca lent?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai are nimeni tiptronic pe sharan? Atunci nu-mi spuneti pe privat ceati cumparat sa treceti pe manual?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegul Remier avea tiptronic.

Aaa si Maricim.

Modificat de speedo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!