Jump to content

Duze spalator parbriz - probleme


wolfydRg
 Share

Postare recomandată

Acum ca ma uit mai bine pare ceva rupt acolo. Oricum, sunt ieftine cele noi. Poti comanda la dealer (de obicei sunt pe stoc).

6E0955985A - duza spalator (iti trebuie 2 buc)

6E0955986A - duza spalator cu incalzire (la fel, 2 buc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    10

  • Muale

    10

  • marius1982.11

    9

  • wolfydRg

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

multumesc mult de tot! ai idee cumva si la cat ajung? multumesc inca o data!

totusi as dori daca poate cineva sa puna o poza cu una intreag sa-mi fac macar o idee, macar poza facuta asa cu ea montata

Modificat de smurff
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer chiar nu imi da prin cap, oricum din cate imi amintesc sunt ieftine... nu pot sa spun cat de ieftine insa ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum imi dau seama daca am duze incalzite?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La duze, pe langa furtunasul de apa, ar mai trebui sa ai si 2 fire.Incalzirea mi se pare ca functioneaza odata cu luneta si oglinzile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult de tot! ai idee cumva si la cat ajung?

Acum vreo 10 luni am schimbat si eu una la a mea. E 11 lei noi cea fara incalzire, si ma astept ca si ale tale sa coste undeva similar, diferentele intre ele sunt foarte mici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc mult de tot, dar as vrea si o poza daca se poate, ca sa-mi fac o parere cum ar trebui sa fie ale mele! :( :) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum ca ma uit mai bine pare ceva rupt acolo. Oricum, sunt ieftine cele noi. Poti comanda la dealer (de obicei sunt pe stoc).

6E0955985A - duza spalator (iti trebuie 2 buc)

6E0955986A - duza spalator cu incalzire (la fel, 2 buc)

scuze de interventie...duzele care pe linga furtunas au si un cablu el. sint incalzite?si cind se incalzesc sau cum functioneaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gamet, ai rapunsul trei posturi mai sus, scris de al bundy

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot ce sa scris mai sus este valabil si pentru Golf IV? Deci tot ce tr sa fac este sa caut acele fire? OK

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sunt interzise posturile gen "bump" ("nu mai stie nimeni nimic?", "Anybody?", "Hai baieti, ajutati-ma si pe mine") pe alte arii in afara de aria de vanzari/cumparari.

Citeste regulamentul, vezi ca ai avut 2 bumpuri in ultimele posturi si vei avea probleme cu moderatorii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

smurff, te rog ai in vedere ce a spus .:bamse mai sus. Sunt interzise posturile de tip bump pe ariile tehnice. Te rog citeste regulamentul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu zau unde ati gasit duze la 11 lei noi...la fel sunt si pe Passat, de fapt pe toata gama VW cred, si eu am luat la bucata, intrucat doar una e rupta la mine, si de la dealer m-a costat 79 RON. Am vazut si pe topicul legat de VOLKSPARTS, unde se dadea un pret intre 50 si 100 de RON.

Deci, ieftine nu prea mi se par a fi pt niste plastice, si inca o data ma mir de pretul mic de care a pomenit "bamse". Poate ne zice cum de a avut norocu la asa ceva :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am fost si am dat comanda, si astea sunt piesele care le-am luat:

duza la pretul de 13 lei

aparatoare noroi 92 si restul clipsuri si suruburi ai ajuns in total 133 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu zau unde ati gasit duze la 11 lei noi...la fel sunt si pe Passat, de fapt pe toata gama VW cred, si eu am luat la bucata, intrucat doar una e rupta la mine, si de la dealer m-a costat 79 RON. Am vazut si pe topicul legat de VOLKSPARTS, unde se dadea un pret intre 50 si 100 de RON.

Deci, ieftine nu prea mi se par a fi pt niste plastice, si inca o data ma mir de pretul mic de care a pomenit "bamse". Poate ne zice cum de a avut norocu la asa ceva :lol:

Inseamna ca ai duze incalzite, pentru ca pretul de 70-80ron este la duza incalzita. Cea fara incalzire este 12ron la mine, si da, este un pret mic, cel putin asa mi se pare mie... Nu sunt la fel ca la Golf, difera de cele de la Passat dar pretul este acelasi :evil:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut,

Puteti sa-mi spuneti si mie cum ar trebui sa fie jeturile la parbriz si la luneta la Golf IV?

La mine la luneta e un jet gros si puternic, nu e "imprastiat" ... iar pe fata... ma rog... acolo cred ca am duza stanga putin infundata... Nu exista nici o solutie care sa fie turnata direct pe/prin duza sa se curete ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ceva solutie speciala nu am auzit. Pe spate se pare ca ai totul in regula, in fata as recomanda sa dai jos furtunasul de pe duza care nu imprastie bine solutia, si sa suflii invers pe duza ca sa iasa mizeria ce s-a adunat in ea. Dupa asta pui inapoi furtunasul si verifici daca merge bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si dac ai si o sirmulita subtire la indemana indeaso pe orificiul stropitoarei ca sa o curetii bine ca altfel risti sa se infunde repede la loc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa stiu si eu daca jetul de pe luneta se misca o data cu stergatorul sau trebuie sa fie fix?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa fie fix pe centru. Cand se misca impreuna cu stergator inseamna ca a oxidat acel varf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...
Cel din stanga nu mai face jetul ca inainte. Banuiesc ca e partial infuntat din cauza mizeriei.

Cum se procedeaza pentru desfundare ? Pot introduce un ac si sa fac stanga dreapta in fanta? Nu stiu cum sa procedez pentru ca acolo vad ca e o fanta nu o gaura.

Pot scoate fortat acele capace care au fantele de la duze ?

am si eu ceva asemenator dar la duza din dreapta spre pasager, nu mai baga aer deloc,pare infundat am o vw bora pe benzina 1,6...intrebare este daca aveti careva idee cum se poate desfunda aceasta duza va multumesc :Driver: :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Ai citit topicul si nu ai gasit raspunsul la intrebarea ta?

Eu as inlocui-o cu una noua. Pretul este de aprox 13-15 ron.

Codul 6E0955985A si o poti achizitiona de la orice dealer vw.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Eu am citit topicul, am gasit si alti colegi cu aceeasi problema - jetul care se misca deodata cu stergatorul pe luneta - dar nu am gasit nicio solutie. Cum se rezolva problema? Nu am reusit sa dau jos mai mult decat bratul de la stergator, si nu imi dau seama ce ar trebui sa mai demontez. Ce trebuie schimbat? A reusit cineva sa repare stopitoarea de la luneta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!