Jump to content

Coduri Piese/repere


golf3gti
 Share

Postare recomandată

- Multumesc paul ral si floryn_zdv. Cam cat costa o punga din aia de cleme si cate cleme sunt in ea? Multumesc mult baieti.

:icon_thumright: Mie imi suna destul de tare fetele de la usi prin gropi si am observat ca pe fata interioara a usii nu am garnitura aia de cauciuc lipita...as putea sa fac un chenar din silicon sanitar pe conturul usii in loc de alea? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 336
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paul_ral

    29

  • GABIVVX

    25

  • ovidiu89

    12

  • f@ne_tm

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am atasat o poza cu punga de cleme are in jur de 10 buc si costa 40 de lei acum ceva timp .....cred ca are un an. Si sper sa nu fiu si eu offtopic dar in legatura cu acea garnitura de cauciuc de care zici tu eu am dat-o jos pt ca nu mai scapam de baraitul care il scoteau boxele din usi si daca ai un sistem mai puternic te sfatuiesc sa nu ti le pui pt ca o sa iti macine creieri.

Eu le-am dat jos daca vrei iti dau si un cod pt acele garnituri dar ti-am zis.......!!!! Bafta

post-30772-1261815061_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- Multumesc mult Floryn ZDV. O intrebare mai am: in punga aia sunt doar clemele care se pun pe fata de usa sau si partea care intra in caroserie (in usa efectiv) pentru ca eu trebuie sa schimb cateva in ambele parti. O sa incerc si pe la dezmembrari sa caut...poate am noroc. Cat despre cauciucul ala care e liit pe chenarul usii...ce legatura are cu boxele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci clemele vin complet.... partea care se prinde pe caroserie si partea care se prinde pe fata de usa dealtfel am scos si o clema langa poza de mai sus ca sa vezi probabil nu ai bagat de seama... si nu stiu cat de mult noroc o sa ai pe la dezmembrari ca eu caut niste cleme de la capitonajul de la capota de ceva timp si nu gasesc nici macar noi am postat si pe undeva pe aici sa ma ajute cu un cod dar niciun raspuns.. nu stie nimeni codul de la aceaste cleme.. mai astept deocamdata am prinso cu un cablu :icon_thumright: si in ce priveste cauciucul acela cum ai spui tu am atasat o poza cu ceea ce cred eu ca vrei tu zona care este incercuita cu rosu de mine formeaza o incinta acustica in fata de usa si mie imi strica toata fidelitatea la sistemul audio si de aceea am dat-o jos tu daca nu ai sistem puternic poti sa le pui !

Si ca sa fiu on topic atasez si o poza cu codul de la aceasta piesa pt cine este interesat! Bafta

post-30772-1261822114_thumb.jpg

post-30772-1261822126_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu la cauciucul ala ma refeream ci la cel ca un cheder care vine exact pe marginea fetei de usa pe laterale si dedesubt. Este lipit pe fata si are o parte asa ca un fel de furtun f subtire...si cand pui la loc fata de la usa aceasta preseaza pe cauciucul ala care cred ca are rolul de a ipliedica plasticul sa se loveasca de tabla si in acest fel sa troncane si sa vibreze urat. Mie cauciucul ala imi lipseste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-ai pierdut . imi pare rau credeam ca despre ala este vb nu stiu despre ce b poate cu o poza mi-ai putea da un refresh

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cleme pentru capitonajul capotei gasesti pe TDI. La serviciu am un Transporter din 2008 si are aceleasi cleme ca si G3-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar fi interesat un cod pt aceste cleme pt ca as vrea sa le iau noi pt ca la dezmembrari nu gasesc si am fost la un magazin de piese auto in Cta si nu stiau codul au gasit ceva dar nu erau siguri si nu am vrut sa dau banii degeaba ca costau vreo 45 de lei. Asa daca as avea codul exact al clemelor i-as zice sa imi dea piesele cu acel cod ca am comandat ceva odata si erau clemele de la chederele de la capota !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Ma puteti ajuta cu un cod pentru senzor viteza motor 1.8ABS.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut As avea si eu nevoie de codul de la semeringul de la cutia de viteze (cautator cred), sau codul cutiei de viteza. Cod motor ABD, an '92? Multumesc

(de ce e incercuit in poza am nevoie)

post-60900-1274299414_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce cod au clemele alea ce prind bandourile de plastic de la aripa. sunt identice cu cele ce prind grilele de sub semnalizari? (adica in locul unde am pus sageata)

post-48993-1274534791_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

al 2 lea link. dra se potriveste si pt grila aia de care am vb mai sus? dupa gaura eu zic ca merg dar nu pot sa fiu sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu in locul grilei respective am pus proiectoare si nu aveau nici o clema ci niste clipsuri ale grilei originale, intr-un cuvant se fixau prin clipsare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa este si la mine doar ca am observat ca pe spoiler este o gaura si poti pune si 1 clema acolo care sa sustina mai bine grilele. poate nu toate masinile au prinse doar in clipsuri grilele alea. cert este ca daca le ai prinse doar asa, cad f repede si le pierzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am trecut si 2 ierni cu ele asa si nu au cazut...zapada la greu pe ele la spalatorie cu jetul de apa si tot acolo au ramas acuma ramane la parerea ta ce vrei sa faci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru "bucsa" aceasta sau na ce era acolo pentru ca momentan am pus o bucsa de la un capat de bara ca nu puteam plecam cu mai putin de a 3-a din cauza cauciucului care s-a facut bucatele de vechi ce era.

Face parte din ansamblul de timonerie si la magazinele de pe aici nimeni nu o gaseste. Macar codul de la cel mai mic ansamblu ce contine si aceasta bucsa daca mil poate spune cineva dau o bere cand trece pe la Iasi :D

poza1.jpg

poza2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

o mica intrebare...de curiozitate :lol::

am vazut o poza la colegu @cikinu..si are ceva ce nu stiu ce face sau ce e (e incercuit cu rosu).. aveti idee?

post-34876-1282908302_thumb.jpg

Modificat de Darkgrin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

m-ar interesa si pe mine codul senzorului G71 sau "intake manifold pressure sensor" la un Golf 3 din 11/1995

Motor - 1.4 benzina

44 kW tip motor AEX

Serie motor : WVWZZZ1HZTW121046

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa comand rulmentii de la diferential, iar tipul de la magazin imi cere codul de pe cutia de viteze. Azi am schimbat uleiul la motor si m-am uitat mult si bine dupa ceva scris pe cutie, si pe dedesupt si pe deasupra. Stie cineva unde ar putea fi scris sau nu este nici un cod, mi-au zis doar asa sa ma expedieze? Multumesc anticipat, masina este un vento gl din 93 motor 1,8 abs.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uita-te pe sticker-ul din portbagaj . Trebuie sa fie inscriptionat un cod la campul : "Getriebe"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe sticker este trecut doar codul motorului( ABS) si unde ar trebui codul cutiei doar _ _ _ _ , dupa care urmeaza codul vopselei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult, ghidat de raspunsul tau m-am mai uitat odata, sticker-ul sa mai sters. Am gasit ceva asemanator desi foarte vag se mai cunoaste SHB. Cineva care are cunostinta exista asemenea cod sau ma ghidez cu CHB?

Modificat de e13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!