Jump to content

Coduri Piese/repere


golf3gti
 Share

Postare recomandată

pozitia 42 se gaseste af pe TOPRAN 100 294(4 lei)SWAG 30 91 9750(9 lei),pozitia 41 numai pe original 20 euro.

post-64586-0-03927800-1329981252_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 336
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paul_ral

    29

  • GABIVVX

    25

  • ovidiu89

    12

  • f@ne_tm

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dragi colegi .

Am 2 luni de zile de cand caut un intinzator la cureaua de la alternator la un vw golf 3 1.9 TDI .

Cod motor 1Z

Cod intinzator 028 903 315 S

Mentionez ca piesa noua nu o gasesc nicaieri in tara asta .

Prin dezmembrari mi sa spus ca au vazut piesa respectiva pe un vw polo dar nu o mai au .

Motor masinii mele probabil ca a suferit o modificare pe parcursul timpului si nu arata ca cele originale cu 2 curele care angreneaza pompa apa/servo/alternator si restu , la mine este o singura curea care le angreneaza pe toate .

Rog ajutor poate din greseala ati vazut asa ceva prin dezmembrari sau pe diferite site-uri .

Atasez urmatoarele poze .

Va multumesc !!!!

post-64577-0-33704400-1330533627_thumb.j

post-64577-0-06511800-1330533632_thumb.j

post-64577-0-84494200-1330533637_thumb.j

post-64577-0-23324600-1330533643_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@b0red daca nu ai gasit, da'mi un mesaj, s'ar putea sa te pot ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Imi spuneti si mie va rog cat de important este acest furtun (leaga capac tacheti-capac injector-o teava ce pleaca din bloc motor),ca l-am gasit rupt,l-am reparat provizoriu,si sa stiu cat de tare ma grabesc sa il schimb.

COD: 048 103 493 A

Multumesc

post-49729-0-91696500-1332336029_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unul nou e in jur de 80-90 lei pe original.Alta varianta TOPAN 107395(75 lei),ORIGINAL IMPERIUM 221806(80 lei).E bine sa fie schimbat..e un furtun de degazare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

codul de la grila din bara , de sub semnalizare la vento. am comandat si mi-au adus de golf 3 si nu s-au potrivit. e vreo diferenta sau am eu bara modificata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi k sunt diferente la ele,depinde de anul fabricatiei(ma refer la vento).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu o rugaminte. Ma puteti ajuta cu codul clemelor cu care se prind arcadele rotilor de aripa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nr 5 si daca tot ai pus poza m-ar interesa si 15. Multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5=N 90634901,15=N 90634901..sunt identice dar difera doar modalitatea lor de ambalare,cate bucati per pachet.Sunt nituri normale care se ataseaza.

post-64586-0-23872800-1333603763_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

caut sa cumpar intinzator curea alternator vw golf 3 1.9 tdi / an fabricatie 95 / cod motor 1z / fara AC (posibil sa fi avut odata ... nu sunt sigur :)) )

Caut intinzator nou / sh doar cu seria 028 903 315 S , mentionez ca intinzatoarele clasice de pe golf 3 1.9 tdi sau orice alt motor golf 3 nu se potrivesc .

Rog Ajutor ... pentru mai multe informatii la adresa sylv3r_ro@yahoo.com

Va multumesc !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dragi colegi, salutare. am si eu o rugaminte pentru cine poate si vrea sa ma ajute;am impresia ca am mai intrebat odata dar fara rezultat. am nevoie de furtunul situat intre debitmetru si clapeta de acceleratie. as vrea un cod sa-l mai caut si personal pentru ca am intrebat la 2 magazine de piese si mi s-au dat niste preturi astronomice(in jur de 150 eur), putin exagerate din punctul meu de vedere.este vorba despre motor 1.6 74KW, AFT, an 1996, golf 3 bineinteles. as putea reveni cu o poza daca nu sunt suficiente datele. din dezmembrari nu as vrea sa-l iau pentru ca al meu a cedat din cauza timpului.multumesc anticipat celor binevoitori.

va doresc weekend placut!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

imi poate spune si mie cineva care este codul pt capacul de apa.

Nu de alta dar am schimbat parbrizul si acum am ramas fara garnitura de la capac care se aseza pe parbriz si imi este ca ajunge apa la ECU.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te referi la piesa din imagine formata din 2 bucati,noua costa 250 lei o parte deci 500 lei intreg,am gasit la dezmembrari in stare foarte buna cu 30 lei.Codul al gasesti la postarea nr. 200

post-61136-0-41291800-1339064574_thumb.p

Modificat de Robert_rby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de informatie se pare ca in cele din urma de la dezmembrari o primeste Dragonu :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul pentru un furtun epurator motor 1.8 AAM stie cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Un cod pentru debitmetru 1,9 TDI, 66KW, cod- AHU, se poate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi spuneti si mie va rog un cod pentru plasticul acela galben/portocaliu in care intra joja de ulei.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plastic joja AAM 049103634 bucata inferioara si 053103663 bucata superioara.

Racordul de epurator pt AAM e format din 2 bucati :1 teava cu cot 051103211A si furtunul mic 048103493A

Debilmetru AHU 074906461

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod si dimensiune pentru taler arc fata modele pana in 94 cele cu flanse mari? sau de golf 2. Ma refer la tabla aceea ce tine arcu pe fata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Exista cumva cod pentru contragreutatea planetarei de pe dreapta? In Etka nu am gasit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, ma puteti ajuta si pe mine cu 2 coduri ? Unul pentru futrun epurator 1.6 benzina ABU si 1.6 benzina AEE (eu la 1.6 ABU am epurator patrat, iar la altii cu ABU il au rotund, faza e ca prietenii mei cu distributie de ABU nu au rola, iar au am rola intinzatoare de AEE, am o corcitura de motor :)) )

V-as ruga daca se poate sa arasati si cate o poza cu fiecare furtun (din program sau cum le gasititi). Va multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!