Jump to content

Coduri Piese/repere


golf3gti
 Share

Postare recomandată

Pentru delco Bosch cu codul 050 905 205 AH - capac delco cu codul - b 051 905 207

Pentru delco Valeo cu codul 050 905 205 AL - capac delco cu codul - b 026 905 207 A :biggrin:

Cheia de bujii 021 012 213

Modificat de vicius_the_one
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 336
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paul_ral

    29

  • GABIVVX

    25

  • ovidiu89

    12

  • f@ne_tm

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

solenoid change-over valve - o electrovalva

Eu am motor 1z TDI iar codul de electrovalva este: 028 906 283 F , regleza presiunea din turbu cel putin asa scrie in carte

Silviu

edit:

uite aici un link sper ca asta sa fie(sa nu vb prostii)

Modificat de Silviu_yoo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

detin mai multe piese NOI pentru VW g3 sau vento

toate sunt pentru masini diesel!

amintesc cateva coduri (de pe cutiile lor) ale pieselor pe care le am si sper sa va fie de folos:

Filtru Ulei: 557-OS

Filtru Ulei: W940/25

Curea sincrona: 5176 (97135x25)

Alta curea: 10A0813C

Inca o curea: 6217 (AVX10 x 925La)

Adaug pentru lamuriri si poze!

post-30654-1246327784_thumb.jpg

post-30654-1246328004_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ma puteti ajuta cu codul pompei de benzina? Masina e golf 3, 1.6,AEE din 12/95. Multumesc anticipat. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici poate te ajuta:

post-21426-1247510441_thumb.jpg

post-21426-1247510626_thumb.jpg

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate ma ajuta si pe mine cineva cu codu pentru kitul reparatie sau cum se gasesc ghidurile de la etrier spate, masina e G3 , 1.8i ABS 06.92

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca piese din imagine este dar nu o vad sa aiba cod separat, sa se comande doar impreuna cu suportul de etrier

post-24854-1247643437_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma ajuta si pe mine cineva cu codurile pentru senzorii de ABS pentru un Golf 3 GT 1.8i ABS din 1993,eventual o poza sau o schema cu modelul de senzori si pentru fata si pentru spate

multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ma ajuta cineva cu codul de la senzorul de temperatura aer pentru mfa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul de la senzorul de temperatura aer pentru mfa 357 919 379A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

1. Stie cineva daca exista ceva piese pentru rapararea delcourilor? ( pentru inlaturarea jocului de la ax)

2. Se potriveste delcoul Bosch pentru un motor care are delco Valeo?

Mersi

Modificat de G.M.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi.. deci trebuie facuta o bucsa pe strung. e ceva de lucru :rolleyes:. Chestia aia ce se pune la sfarsit e ceva pasla?

Am inteles ca delcourile astea Valeo de pe AAM ar avea ceva probleme. Incerc sa-l repar daca nu cumpar unul bosch sh.

Erratic idle speed - igntion timing fluctates

Cause:

Due to a weak union between the rotor and ignition distributor shaft, the rotor can become loose and

can coil around on the distributor shaft.

Models affected:

Mono Motronic 1.8 l 55/66 kW with Valeo or Sagem ignition distributor 050 905 205 AL Golf, Passat

Service:

Take off the distributor cap, distributor fingers and protective caps. Investigate the arm of the rotor to

make sure it has been installed properly.

If the rotor arm is loose, attach the ignition distributor - Part No.050 905 205 AH. As the replacement

parts are supplied by a different supplier using a different make up, the fault does not affect them.

Modificat de G.M.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu codul de la "Blocul de lumini cu pozitie pentru proiectoare ceata". Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu codul de la "Blocul de lumini cu pozitie pentru proiectoare ceata". Multumesc.

Asta este: 1H6 941 531 B 01C

post-24318-1250239630_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

pentru un Golf 3 GT 1.8i 90cp din 93 cp ma ajuta si pe mine cineva cu un cod pentru Intake air temp senzor

este senzorul care vine deasupra injectorului si are 2 fire atasate de el. multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare ! Cod/pret pt filtru polen pt masina din semnatura?

...mentionez ca nu are aer conditionat !

M-am uitat pe filtru care ii pe masina dar nu se vede clar:

Marca: Chapion ; eventual cod( banuit, cam asa ceva se vede) : NIIB sau N118 sau NII8 exista asa cv?

Sau imi puteti spune de unde aflu in ce luna a fost fabricata maisna....ca am fost la magazin si mi-au spus ca sunt 2 modele de filtre....daca masina e fabr pana in luna a 8-a si dupa.

Multumesc anticipat! :) :)

Modificat de J.j
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal

Deci pana-n luna a opta producatorul de filtre Mann nu prevede filtru de polen, deoarece tu zici ca nu ai aer conditionat, probabil ca Vento e fabricata pana-n luna a 8-a.

Daca e dupa luna a opta filtrul de polen in Mann este CU2882 fara carbon activ si CUK2882 cel cu carbon activ. Pentru preturi vezi www.oilmag.ro, in stanga bati codul la sectiunea cautare rapida.

Salutare ! Cod/pret pt filtru polen pt masina din semnatura?

...mentionez ca nu are aer conditionat !

M-am uitat pe filtru care ii pe masina dar nu se vede clar:

Marca: Chapion ; eventual cod( banuit, cam asa ceva se vede) : NIIB sau N118 sau NII8 exista asa cv?

Sau imi puteti spune de unde aflu in ce luna a fost fabricata maisna....ca am fost la magazin si mi-au spus ca sunt 2 modele de filtre....daca masina e fabr pana in luna a 8-a si dupa.

Multumesc anticipat! :) :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am mai uitat prin documente si am gasit in cartea de diagnoza prima verificare 22.03.94 cu 15000km...si cu o pagina inainte am avut o data de 22.03.93.

Deci cel mai probabil a fost fabricata pana in luna a 8-a.

Aici din cate vad codul difera de la marca la marca. In fine...acum stiu ce trebuie sa cumpar dupa dimensiuni :D, ca am masurat filtrul.

Multumesc mult! :Driver: :)

Modificat de J.j
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare .....Am si eu nevoie dakse poate de codurile ptr flansele de la amortizoare fata(Cu tot cu rulment) deoarece la magazin se face doar comanda si au 2 repere si nu se risca sa faca comanda ptr a gresi......masina este vw Golf3,1.9 D,1995,1Y....ms mult!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

- Salutare. Am si eu nevoie de codul pt clemele alea de plastic cu care se prind fetele de usi si de codul garniturii aleia de cauciuc de pe fata de usa lipita pe interior. Paul-Ral stiu ca e master in astea...asa ca please help me. Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Usa fata sau spate? Stiu ca acele clipsuri din plastic pentru prinderea fetelor de usi pot fi comandate la volksparts.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul este KHR 11464 am eu o punga de cleme si asta este codul si se potrivesc la toate usile nu conteaza daca este fata sau spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!