Jump to content

RNS 510 - Columbus - Update FW si harti


florin.petre
 Share

Postare recomandată

cum nu se pot pune ambele cd-uri cu navigatie pe el , la mine sunt amandoua si functioneaza perfect

rns 510

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum nu se pot pune ambele cd-uri cu navigatie pe el , la mine sunt amandoua si functioneaza perfect

rns 510

wow.cumva asta sa fie noua repartitionare a rns cu noul update de firmware? sa poata incapea ambele harti pe hdd ??

poate verificacareva ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu am facut nici un upgrate la rns ul meu , masina o am de o luna , si a venit cu cd original pt vest , iar est-ul l-am bagat eu , nu stiu ce varianta de firmware am si ma cam tenta si pe mine un upgrate pt ca nu imi suporta carduri mai mari de 2 giga

Modificat de haxorsile
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi merg ambele dvd-uri fara sa am dvd in el si e testat romania -italia

europa de est am instalat ultima versiune dar pt cea de vest e cd-ul original cu v4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand am dat sa calculeze mi-a calculat cap coada romania - italia si a mers perfect

nu stiu , e cel original ca nu pot vedea versiune de soft

masina e un vw passat sw sportline 2009 luna a 6

am atasat o poza

si cel mai probabil nu cred ca o sa fac update, o sa imi cumpar un card de 2gb si gata, care sunt avantajele unui update de soft ??

post-111263-0-19048500-1348486739_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vrei sa spui ca ai europa de est pe hdd si dvd-ul cu europa de vest introdus in unitate?

p.s. pe europa de est este inclusa si italia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu aveam pe hdd, europa de est, 8.3 , si am dat o adresa din Germania si nu mi a mers, dar cand am ajuns in Austria si am dat iar Germania a mers.. cred ca au totusi tarile limitrofe Estului incluse .. mai exact vecinii vestici ai Austriei , adica Italia si Germania..

presupun asta pt ca un austric care cumpara vw cu Europa de Est, sa poate merge si in cele 2 tari vecine cu aceasi harta..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer nu stiu exact ce harti include europa de est , dar eu nu am avut probleme de ami cere alt dvd pt drumul romania, ungaria, slovenia, italia

momentan downlodez ultima varianta din europa de vest 7692

Modificat de haxorsile
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai dreptate Boditza , nu merg amandoua, ci doar cea de est dar ea include toate statele pana la germania, austria, italia;

eu am crezut ca ruleaza amandoua , nu stiam ca estul include si statele acestea

app merita sa fac update la soft sau sa il las asa ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

As dori sa stiu daca exista printre voi sau stiti de un meserias care ar putea sa imi faca un update de FW si harti pe un Columbus de pe Octavia 2 FL 2010. Am tot citit pe forum si nu vreau sa imi prind urechile sau sa fac ceva prostie si dupa aia sa am dureri de cap. Daca este cineva recompensam corespunzator :D

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut

daca ma puteti ajuta cu un sfat

am pe un golf 5 1.4 gt rcd300 si a vrea sa i pun rcd510 se potriveste mufa apar ceva probleme stima!??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce an e masina? Posibil sa apara probleme cu descarcatul baterie daca CAN gateway este prea vechi.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A aparut FW 5218, pe care l-am dat jos in seara asta. A incercat careva sa-l instaleze?

A mai aparut si noua harta ptr Est, CD 7896 with speedcams. Aceeasi intrebare, a testat-o cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am si eu RNS 510 din fabrica pe Passat-ul din semnatura, an 2009.

Nu ma deranjeaaza ca are firmware mai vechi, functioneaza tot foarte bine.

Sigurul inconvenient, pe care vreau sa il rezolv, este sa ii instalez harti de Europa de Est, ca are de Europa de Vest (a fost adusa din Belgia).

Am downloadat aseara harti, un fisier in varianta CD 7894.iso, dupa cum scria, V9 2012.

Sa incerc sa il pun pe un DVD si sa il bag in navigatie la instalat ?

Va pun mai jos poze cu versiunea mea de RNS 510.

Am vreun avantaj daca ii fac update de firmware? Nu risc sa raman fara baterie sau sa nu imi mai mearga functii, gen senzori parcare, sunet, etc (am mai citit diverse cazuri) ??

post-21315-0-85207500-1348732170_thumb.j

post-21315-0-38330400-1348732178_thumb.j

post-21315-0-19184900-1348732185_thumb.j

post-21315-0-51042700-1348732191_thumb.j

post-21315-0-03991400-1348732198_thumb.j

Modificat de volfied
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns.

Mentionez ca masina a venit si cu un Bluetooth Parrot, care functioneaza perfect (Se opreste muzica cand suna telefonul). Nu cumva daca fac update de firmware imi va anula aceste functii si va trebui setat din nou ?

Probleme cu bateria pot aparea la versiunea mea de RNS?

Modificat de volfied
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FW 3810 imi ofera posibilitatea partitionarii HDD-ului pentru a putea instala POI-uri de la hartile V9 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iar daca vreau sa instalez si VMI, risc sa provoc ceva neplacut pe versiunea asta?

Am gasit fisierul .iso ce trebuie pus pe DVD si as vrea sa bag si aceasta functie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ......doar sa scrii pe dvd la viteza foarte mica (2x)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici o sursa nu este sigura..........incearca si vei vedea, daca nu merge va reboot-a aparatul si gata.....dar dupa instalare sa dai un reset la aparat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan changed the title to RNS 510 - Columbus - Update FW si harti
  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Clodius a deschis acest topic
  • Aerofan a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!