Jump to content

RNS 510 - Columbus - Update FW si harti


florin.petre
 Share

Postare recomandată

Reciteste ce am scris, sa iti traduc: am zis daca doar cu microfonul legat sau mai are nevoie si de altceva.

Nu e nevoie sa traduci, ci doar sa fii mai exact in exprimare. Cum ai fost acum e ok...

Pe langa rns, codarea respectiva, firmware care sa suporte asta, microfon, fire, butonul pe care apesi, mai ai nevoie si de curent in baterie. Multumit?

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, multumesc amandurora :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma a folosit cineva voice control pe rns?

M-ar interesa daca intr-adevar functioneaza doar prin conectarea microfonului la rns.

Iti confirm eu ca functioneaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in meniul RNS, ai optine de afisaj ora pe display care este OK si reglaj data/luna/an........cum se poate face sa apara ori pe display, ori pe CB si data ??? ....altfel nu vad rostul reglarii acesteia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CristianMarin

Vin si eu cu o intrebare...... De ce nu ar functiona micsorarea volumului audio cand se afiseaza pe display OPS-ul? Setarea este la Tone -> Volume si e pusa pe Low, dar volumul ramane neschimbat.

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica la codari sau adaptari, in modulul 10 (de parcare)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CristianMarin

Nu stiu ce as putea sa verific la park/steer assist. Imaginea apare, dar nu se reduce volumul radioului/muzicii. La RCD mergea cu aceleasi setari in modulul 10.

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum adica "la rcd mergea"? Ce ai schimbat? Da si tu toate detaliile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CristianMarin

Am schimbat RCD 510 cu RNS 510. Totul merge, navigatie, telefon, radio, dvd, media. Singurul lucru care nu merge este reducerea nivelului sonor cand intra PDC-ul.

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai codat masina ca avand navi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe low nu-ti reduce muzica, pe medium se reduce folumul iar daca vrei sa se opreasca muzica definitiv dai pe high

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CristianMarin

Tu zici ca setarea e invers de fapt? Adica se refera la cat de mare e reducerea volumului. Si pe Off ce mai face?

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe off nu-ti va reduce muzica deloc difera fata de low decat daca dai muzica la maxim ai sa sesizezi o mica micsorare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CristianMarin

Pe low nu-ti reduce muzica, pe medium se reduce folumul iar daca vrei sa se opreasca muzica definitiv dai pe high

Confirm ca asa e. Setarea se refera la cat de mare sa fie reducerea, in consecinta pe High se reduce considerabil volumul audio. Incercasem toate setarile mai putin high. Nu tin radio/muzica tare in masina, asa ca diferenta era foarte mica.

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde as putea si eu cumpara ultimele harti? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am facut update la RNS 510 revizia B (Passat 2009) - firmware 4020 - dar vad ca acum nu imi mai apare nimic pe maxidot legat de el (melodie/radio, navigatie). Ma poate ajuta cineva cu un sfat?

Modificat de Toni.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in meniul RNS, ai optine de afisaj ora pe display care este OK si reglaj data/luna/an........cum se poate face sa apara ori pe display, ori pe CB si data ??? ....altfel nu vad rostul reglarii acesteia.

nu stie nimeni care este treaba cu data/luna/an ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu....probabil ca nu se poate, eu nici ora nu o am, am versiune mai veche, nu ma bag sa pun alta mai noua, ca cine stie ce o sa fac....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut,

Am si eu o intrebare daca se poate: as dori sa achizitionez un RNS 510, dar intai m-ar interesa sa stiu care este diferenta intre versiuni. Am inteles ca de la versiunea C in sus display-ul este pe leduri.

Ar mai fi alte avantaje la o versiune mai mare de C? Sau diferenta e doar strict de versiunea softului la celelalte versiune (d,e,f,g,h)?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, RNS 510 al meu, revizia B, cere un Update...ca am Firmware 900, si e cam vechi..

Ce firmware ziceti sa il bag, fara sa am probleme cu bateria sau ce am mai auzit pe aici..?

Pot baga ultimul? 4028?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inceaca 3980, eu il am de mai mult timp si merge perfect.Iti face si trei partitii pe hard , dar iti sterge tot, harti muzica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si tu tot versiunea B ai? Cum pot face un backup daca nu merge ceva la asta 900 care il am acuma?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da tot B, acum a devenit D.Am avut 1100 inainte ,dar merge sigur si la tine, numai ca am gresit, nu e 3980, e 3810.

Asa arata la mine acum:

Adresa 37: Naviga?ie (J0506) Eticheta: 1T0-035-680.lbl

Numar VAG SW: 1T0 035 680 D HW: 1T0 035 680 AX

Componenta comandata: RNS-MID H04 3810

Revizie: AB001001 Numar serial: VWZ6Z7H6009050

Codare: 0C000400040000200000

Atelier: WSC 00121 219 44695

Pachet ASAM: ------------------------- ------

Cobor eu acum 4020 si incerc sa-l pun maine, sa vad ce e de el.

Daca sunt probleme, ai un soft pentru recuperare aici:

http://www.my-gti.com/1986/volkswagen-rns-510-swl-recovery-cd-for-gateway-error-202-or-boot-problems

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan changed the title to RNS 510 - Columbus - Update FW si harti
  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Clodius a deschis acest topic
  • Aerofan a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!