Jump to content

Magazine Pentru Aircooled Din Tara Si De Pe Afara


xellex
 Share

Postare recomandată

Ca idee, pot aduce orice si din Munchen, si din Viena. Pretzuri modice, incluzand consumul suplimentar de benzina pt tranzitul acestor orashe in loc sa merg pe autobahn (nu radetzi ca proasta...acolo :) , ca e ca'n Bucale, nu neaparat ca haos ci ca incalceala) + sa-mi iasa si mie de-un (bax-doua de) Cico :)

Urmatorul drum: plecarea in aprilie, intoarcerea in mai, pe urma plecarea cam pe 10 iunie si intoarcerea sf iun-inc iul, pe urma... o sa mai tot fie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acu ma trezi si eu - ma rog, oricum, eu ma trezesc mai rar :tomato: - ... cind mai comandati ceva pe csp-shop. cip1, dat-i de stire ... poate ne cuplam mai multi la o comanda. Eu acum as vrea niste tail light de pe cip1 ... is curios cit a fost / este transportul, si cit e vama pentru comenzile viitoare... Tine-ne la curent ! Multumesc :vaidecapulmeu:

si io m as cupla la o comanda peste ocean...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

comanda.. factura ... actul vamal ..

- taxele vamale au fost pe baza facturii insotitoare ?

- transportul a fost platit direct cu cardul, inainte, acolo? fedex-ul ti-a mai luat ceva aici ?

Modificat de tipatescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- taxele vamale au fost pe baza facturii insotitoare ?

- transportul a fost platit direct cu cardul, inainte, acolo? fedex-ul ti-a mai luat ceva aici ?

tot ce am platit a fost: 405$ piese+transport si cind am primit pachetul 237ron .. este absolut tot ce am platit.. capishi?.. TOT...nimic altceva.. 237ron sint vama si tva..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.. inca o intrebare.. cine a cumparat de la CSP???? ..

eu as vrea sa-i incerc si pe astia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

toate piesele pt bus le-am comandat de aici si sunt multumit doar ca dureaza cam mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
toate piesele pt bus le-am comandat de aici si sunt multumit doar ca dureaza cam mult

as vrea sa comand si eu de aici

cam cat dureaza si prin cine trimit piesele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
as vrea sa comand si eu de aici

cam cat dureaza si prin cine trimit piesele?

am comandat eu asta seara niste piese pt KG, cum le primesc te anunt despre tot. e prima oara cind comand si eu de aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil ca cei cu vechime il stiu... dar vreau sa va reamintesc de el

Magazinul se numeste Sava's Real Impex si este situat pe o straduta langa Gradina Botanica.

Am gasit acolo saboti (fata/spate), supape de evacuare si rotorul de la delco.

Dar, cel mai important din punctul meu de vedere, am cunoscut niste oameni amabili si pasionati de munca pe care o fac :) Piesele au ajuns la magazin in doar CITEVA ORE!!!

Recomand calduros!! :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Modificat de valee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

scurt si la obiect

Bardi AUTO 021/3132626

Volksparts 021/4348515

Sava's Real Impex 021/3162779

Modificat de vwraider
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
  • 5 months later...

tare asta din urma, cu delcouri BOCSH, ambreiaje SAKSH, si carburatoare Pierre Burk...nu se lasa chinezii, tata, daca au inceput sa faca si piese de broasca...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

elkan peter emil

eu am pe stoc piesa facuta in india :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Vw are fabrica in India si China. Tot acolo fac si Skoda. De ce n-ar face si pentru old-ies ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In India au fabrici pentru ca asa vor britanicii.Iar in China......se fac la comanda pe vapoate.....Asa cum se mai fac piesele de Wartburg, Blitz si Volga......daca vorbim de oldies

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
In India au fabrici pentru ca asa vor britanicii.Iar in China......se fac la comanda pe vapoate.....Asa cum se mai fac piesele de Wartburg, Blitz si Volga......daca vorbim de oldies

Culmea e , ca eu chiar pe vapor lucrez, insa in 20 de ani de vechime , n-am auzit sa se fabrice ceva pe vreun vapor in afara de conserve de peste ... . Sintagma celebra "facut pe vapor" e folclor curat. Vaporul e un loc fffff scump de fabricatie. Sunt destule tari unde produci ce doresti aproape gratis (vorbim de costuri). :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine bine.. dar sintagma.. "facut pe genunchi" nu merge? poate sunt facute pe vapor pe genunchi.

cred ca faza cu vaporul e ca produsul e facut undeva in ape internationale.. adica nu-i facut intr-o tara anume... e noname.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vw are fabrica in India si China. Tot acolo fac si Skoda. De ce n-ar face si pentru old-ies ?

Nu confunda o fabrica apartinand concernului Volkswagen cu o fabrica apartinand unor firme obscure ce fac REPRODUCERI. Nu au nici o legatura. Cea din urma de cele mai multe ori va incerca sa reduca costurile prin folosirea unor materiale inferioare, a unor procedee de productie mai ieftine si al unui control al calitatii aproape egal cu 0 .

De asemenea, din cate stiu eu, singurele fabrici VW care ar mai putea avea sculele necesare pentru productia de piese pentru VW aircooled ar fi in Mexic si Brazilia, nu Asia ( India, China ) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit pe net despre niste chiulase aircooled SVW.... si am cautat... si sunt Shanghai VW, si acolo se pot face deci piese:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

nu vreau sa fiu offtopic dar

aici aveti siteul original Vw pt piese de masini clasice .. toate originale vw

am comandat pt mine un surub si a costat 11 e surubul si 9 euro transp ... dar sunt lucruri foarte rare .. atat pt masinea mea cat si pt alte modele.. o mina de aur pt cei care vor original si nou .. se pare ca vw se gandeste si la pasionati si nostalgici ... eu am fol google translate

http://www.volkswagen-classic-parts.de/shop/

http://www.volkswagen-classic.de/

http://www.vw-classic.net/

daca mai vrea cineva ceva de acolo pot comanda pt el ca sa impartim transportul ... ca eu sigur mai vreau ..

ps dupa coduri reprezentanta Vw romania nici nu auziserara de asa ceva .. si mi'au zis ca astia cu piesele clasice sunt alta divizie vw

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti multumim pt buna intentie :). cred ca majoritatea de pe aici cunostea link-urile pe care le-ai dat.

din pacate shop-ul din link pe care l-ai pus are FOARTE putine piese, si deloc rare in ce priveste masinile noastre.

am vazut ca ai un mk2 country si fiind un model rar presupun ca si piesele pt el (cele care nu sunt comune cu mk2-ul normal) sunt destul de greu de gasit. fiind la fel de necunoscator in ceea ce priveste masina ta precum esti si tu presupun vis-a-vis de ale noastre iti intorc bunul gand si te sfatuiesc sa te uit aici:

http://shop.hoffmann-speedster.com/catalog/index.php/cPath/3393_3539

s-ar putea sa gasesti piese care dincolo nu se gasesc si poate la alt pret decat acolo. in plus se pot aduce in romania la un pret rezon, apropiat cu ceea ce vezi acolo pe site.

inca o data multumiri de buna intentie si de link. si da-ne si noua un link unde sunt cateva poze cu masina ta. pe mine unul m-ai facut curios :)

durmuri bune :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!