Jump to content

Magazine Pentru Aircooled Din Tara Si De Pe Afara


xellex
 Share

Postare recomandată

Daca o mai fi vreun topic asemanator, scuze stergeti :)Ce vreau eu ar fi sa facem o lista cu magazine sau garaje specializate pe Aircooled de pe afara si de ce nu, chiar si de pe acilea daca o exista vreunul.

De ce? pentru ca nu stii pe unde ajungi si plangi dupa aia ca ai trecut pe langa vitrina si nu ai stiut sa intorci capul si sa intri sa admiri (eventual sa spargi vreo 3-4 euroi).

Formatul care mi-ar placea ar fi cam asa:

Tara, Nume magazin.

Adresa completa.

Link website (daca au).

Poza (poze) oficiale.

Poza (poze) de amator.

Impresii, daca ai ajuns vreodata pe acolo.

Sper sa iasa ceva frumos.

Si dau eu primul exemplu:

Austria & Germania, Boxer Shop International

Adresa Viena: BoxerShop WienJakob Haberler c/o Autohaus Haberler Lienfeldergasse 20 A-1160 Wien Tel: 01 / 486 90 39 - 0 Fax: 01 / 486 90 39 - 30 Handy: 0664 / 395 31 95

e-mail: info@boxer-shop.at

Website: http://www.boxer-shop.at

Poze (de pe site):

post-11126-1200680499_thumb.jpgpost-11126-1200680511_thumb.jpg

Impresii as fi putut avea daca aflam mai repede de el :lol:

Modificat de xellex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astazi am comandat cite ceva la www2.cip1.com .. usa .... sper sa nu iau tzeapa.. ca le-am virat o suma frumusica..preturile imi pareau acceptabile +transportul tot acceptabile.. sa vedem cum ma taxeaza cargusul la vama, tva, transport.....poate cineva sa mai dea alte relatii despre ei?? cam in cite zile vine comanda si peste pretul facturii cit se mai plateste aici???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astazi am comandat cite ceva la www2.cip1.com .. usa .... sper sa nu iau tzeapa.. ca le-am virat o suma frumusica..preturile imi pareau acceptabile +transportul tot acceptabile.. sa vedem cum ma taxeaza cargusul la vama, tva, transport.....poate cineva sa mai dea alte relatii despre ei?? cam in cite zile vine comanda si peste pretul facturii cit se mai plateste aici???

auzi, tu postezi asa, ca sa ne iei la misto? s-a scris o gramada despre cip, ce si cum platesti... dar daca ti-e lene sa cauti, ramai asa...

(e, cum e sa iti raspunda cineva la fel cum ai raspuns si tu? - fara suparare...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorry .. am citit tot de la pag1 pina aici .. dar mai vreau sa mai aud o data...face bine urechilor... firste

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

taxele vamale - cam 10% din valoarea facturii (care include si valoarea transportului - nasol!) si tva-ul de 19% - adica mai pui 30% peste ce ai platit deja

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

taxele vamale - cam 10% din valoarea facturii (care include si valoarea transportului - nasol!) si tva-ul de 19% - adica mai pui 30% peste ce ai platit deja
multam multam .... nici o informatie redundanta nu e de lepadat...... si cam cite zile .. saptamini .. luni??
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multam multam .... nici o informatie redundanta nu e de lepadat...... si cam cite zile .. saptamini .. luni??

ei trimit cu fedex-ul deci cred ca mai mult de o cateva saptamani nu dureaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mare atentie la ce cumparati de la cip 1 si de la orice magazin on-line! Piese (unele) de o calitate execrabila. Sunt jurat ca nu mai cumpar decat ce pot vedea/atinge inainte de a da banu'.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ei trimit cu fedex-ul deci cred ca mai mult de o cateva saptamani nu dureaza

am vazut un film cu TOM cu fedexu...e rau ca peste atlantic nu sint asa multe insule....."o" vine de la o luna??/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai eu de regula cand caut ceva pe cip filtrez cu "German" ""oem" ca sa nu ma mai incurc cu piese doar cu cativa dolari mai ieftine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai eu de regula cand caut ceva pe cip filtrez cu "German" ""oem" ca sa nu ma mai incurc cu piese doar cu cativa dolari mai ieftine
si asta de unde??... ha uite ca apar si cei care au luat tzepe cu cip....dezvoltazi dezvoltazi baieti.... eu am luat ceva pese de empi...ca pentru tip4 cam subtzire peste tot
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si asta de unde??... ha uite ca apar si cei care au luat tzepe cu cip....dezvoltazi dezvoltazi baieti.... eu am luat ceva pese de empi...ca pentru tip4 cam subtzire peste tot

dai search in stanga si scrii german, genuine, oem samd - evident ca astea sunt din ce in ce mai putine dar asta e...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe de alta parte http://www.cbperformance.com ofera piese perfo (mai mult pentru tip 1 dar si pentru tip 4) la preturi mai bune decat cip - si cred ca poti si stabili cu ei ce modalitate de facturare si transport vrei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt jurat ca nu mai cumpar decat ce pot vedea/atinge inainte de a da banu'.

Si despre asta vroiam sa fie si topic-ul... deci mai usor cu magazinele on-line va rog ca le stim toti si s-a vorbit destul de ele. Vreau sa aflu despre magazine cu rafturi si vitrine :P .....chiar daca or avea ele si site pe web.

Deci, ontopic stie cineva ceva? :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misu ploiesteanu

eu am cumparat o toba de la un partener bardiauto. omu a zis ca mai aduce multe alte piese. toba este bosal si in octombrie a costat 230 ron, eu zic ca bine . prost este ca nu au un catalog sa analizezi in voie, sa planifici o comanda , variante ,etc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia uitati ce zice cucoana asta .. din usa... a mai primit cineva asa ceva????

post-17229-1201160591_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce inapoiati.... si ce idee tampita.... pana la asta nu se mai puteau gandi la nimic altceva oare? :)

Deci sa inteleg ca ei te-au pus sa fotografiezi/scanezi card-ul ca sa dovedesti ca e al tau? LOL

De pierdut n-ai ce pierde, daca faci cum au zis si pui niste banda pe cifrele de la mijloc si lasi sa se vada doar primele 4 si ultimele 4. Fa asta fizic, nu in programe de editat.

Si rugamintea mea ar fi sa ii iei la misto un pic. :( Chiar sunt tampiti daca ei cred ca e o metoda buna si sigura pentru ei sa trimiti poze ale card-ului :() eventual baga si tu juma' de fatza in poza ca sa fie si mai sigur :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in data de 24.01 a plecat pachetul din sua... in data de 27.01 pachetul a ajuns la sediul fed.ex in bucuresti... acum astept sa fiu anuntat..si sa vad la cit se ridica vama...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acu ma trezi si eu - ma rog, oricum, eu ma trezesc mai rar :P - ... cind mai comandati ceva pe csp-shop. cip1, dat-i de stire ... poate ne cuplam mai multi la o comanda. Eu acum as vrea niste tail light de pe cip1 ... is curios cit a fost / este transportul, si cit e vama pentru comenzile viitoare... Tine-ne la curent ! Multumesc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iata comanda .. si urmarirea pachetului ... din pacate 10.000km s-au facut repede.. ultimii 166 se fac mai greu... o factura total de 405$ care aici m-ar fi costat peste 2500... numai axa cu came este 1037ron..

post-17229-1201538198_thumb.jpg

post-17229-1201538206_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astazi 29.01.2008 ora 10.00 am fost contactat de reprezentantul fedex si mi-a transmis ca mai am de platit vama si alte speze 236ron si voi fi contactat de ei cind piesele vor fi in brasov.. adica ori astazi dupa amiaza ori miine dimineata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Haha, poate ti-l aduce si pe Wilson. Sa pui, te rog, poze cu produsele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

au ajuns piesele...fix 9 zile de la lansarea comenziii ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!