Jump to content

Unde Este Switchul Pentru Lumina De Marsh Arrier La 9n3!


gre
 Share

Postare recomandată

Nu imi mai functioneaza reverse light-u. Initial am crezut ca e becul. Am incercat sa il schimb .... dar nu era nevoie. Nici siguranta nu e arsa.

Deci ramane switch-ul activat la introducerea in treapta inapoi. L-am cumparat, dar nu stiu inca unde este cel de pe masina sa il pot inlocui.

Am gasit ceva informatie ca ar fi sub baterie undeva, la angrenajele cutiei de viteze, dar nu am avut noroc sa il gasesc.

Deci.

1. stie cineva unde este montat?

2. se inlocuieste relativ usor sau sunt necesare scule "ciudate"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine este in partea superioara a cutiei de viteze, are cap hexagonal (17 sau 22) si se monteaza/demonteaza usor. Piesa este destul de ieftina ~50 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da piesa o am deja, 40 ron de la pbn, ma duc sa vad daca gasesc switchul pe unde ziceti voi. Apropo ... am motorasul de 1.2 .. in cazul in care ar fi diferit montat la asta.

Sper sa am acces pe sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ai reusit sa rezolvi problema? O am si eu, nu se mai aprinde becul de marsariere. Becul nu e ars, suspectez switchul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat problema :blink: Nu era stricat nimic, doar era iesita mufa din sonda. Switchul este in partea din fata a motorului, cum te uiti de sus, putin in dreapta capacului motorului, destul de jos amplasat. Se vede o mufa neagra, perpendiculara pe motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!