Jump to content

A4,un Vis Realizat


Serhino

Postare recomandată

...pai tocmai ca are toata lumea vopsiti in rosu!, poate incerci albastru - face si contrast si ...nu are toata lumea!

jantele, sincer iti recomand pe 16' - este dupa parerea mea compromisul cel mai bun pt. drumurile noastre.nici prea mici-nici prea mari.

plus ca trebuie sa te gandesti si la cheltuieli - te-ai uitat de curiozitate cat e un cauciuc pe 17' (la o marca buna!, si nu la Marix care se duce dupa 10000km)!?

nici cele pe 16' nu sunt ieftine insa la 300 ron gasesti calitate buna (daca stii sa cauti)

Link către comentariu
  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Serhino

    60

  • andrein

    10

  • bullibutton

    6

  • Cristi_KWJ

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Laurentiu, banuiam eu ca te stiu de undeva...Cu jantele cred ca raman pe 16 ca deja au inceput mici zgomote in interior de la vibratii...Nah, suntem in Romania.

Link către comentariu

Ajutati-ma sa iau o decizie in legatura cu jantele .De 16 sau 17?Care dintre modele?

Dar de cauciucuri ce parere aveti Firenta made in Italy?(235 45 17 -3 mil buc)

post-11598-1202425393_thumb.jpg

post-11598-1202425464_thumb.jpg

post-11598-1202425507_thumb.jpg

post-11598-1202425523_thumb.jpg

Link către comentariu

daca-mi permiteti o opinie personala...

nu inteleg cum poti sa achizitionezi o masina cu 15-16-17 mii de euro sau mai mult si dupa aia sa te zgarcesti la achizitia unor anvelope bune (sa nu zic foarte bune).

adica preferi sa nu mergi cu vreun opel sau vw de 10k euro ci sa mergi cu audi si dupa aia sa iei niste anvelope no name in loc sa cumperi ceva care-ti confera siguranta ...este peste puterea mea de intelegere acest lucru ...este totusi de un element extrem de important - anvelopele. e vorba de siguranta totusi.

eu unul n-as avea tupeul sa pun niste cauciucuri in care n-am incredere si sa merg cu mai mult de 130-140 km/h.

dar cum spuneam... e parerea mea proprie si personala...

asadar, sfatul meu... daca la jante poti face compromisuri, la anvelope nu face! mai bine ia-ti pe 16" (daca cele pe 17" iti par scumpe) si incalta-le cu niste cauciucuri bune ...Michelin, Bridgestone, Continental, Dunlop (le-am pus in ordinea preferintelor mele :offtopic:)

in rest... s-o stapanesti sanatos si s-o conduci cu placere! :offtopic: ...e o masina frumoasa

Link către comentariu

sfatul meu este sa nu arunci banii pe accesorii inutile care iti kitch-uiesc masina gen neaone , mai bine pui banu deoparta si iti incalti frumos masina

Link către comentariu

sal,

frumoasa masina,sa o stapanesti sanatos si sa nu ai parte de incidente (de nici un fel) .

jantele...eu am avut acum ceva timp o mica problema (o pana) si pentru ca nu am reusit sa gasesc cauciuc repede m-am reorientat si am luat 4 jante cu tot cu cauciuc de 17 exact modelul ala cu 200e bucata parca,partea proasta e ca nu le vand.

nu te zgarci la cauciucuri,chiar merita sa iti iei niste cauciucuri de calitate,jantele arata bine pe 17,dar nu e tocmai recomandat pe la noi. eu nu am mai cautat sa imi iau cauciuc (cel care a facut pana nu mai poate fi "salvat") si merg cu 2 tipuri de jante (nu ma injurati rau) . 17 inch pe fata si 18 pe spate...cert e ca nu sunt f incantat,dar nu am de ales pe moment.

referitor la vopsit...nu stiu ce sa iti zic,cred ca ti-au fost date aici niste sugestii foarte bune,tine cont de ele...

in rest...drive safe

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Vreau sa-mi montez becuri pe pozitie ca in poza.Stie cineva ce fel de becuri sunt?Sunt normale sau ceva deosebit?

post-11598-1203634673_thumb.jpg

Link către comentariu

sfatul meu, cel de 17 modelul de a8,niste jante mari si frumoase pun in valoare toata masina..daca era astra sau mai stiu eu ce mai ziceam sa ii pui de 16...dar atata timp cat ai un audi asa frumos e pacat sa ii iei niste jante care sa nu o puna intr-o lumina cat mai buna..daca sunt si cromate..sigur va atrage multe priviri...din punctul meu de vedere te-as sfatii sa nu o tunezi..ai strica-o..e prea eleganta si frumoasa sa o strici cu cine stie ce eleroane /bari etc..multi km fara probleme,sa te bucuri de ea!

Link către comentariu
  • 1 month later...

Poze noi...si dupa cum se vede am pus:

-bara fata noua originala+proiector dreapta nou(2500RON)

-xenon de 6000k

-senzori parcare

-xcarlink cu card reader,usb si line in

post-11598-1206288075_thumb.jpg

Link către comentariu

Cat imi place cum incadreaza noile spoilere Audi placuta de inmatriculare... :icon_cool: Mi se pare relativ mic pretul proiectorului + spoilerului, avand in vedere grila centrala fara pereche de faina. Mie, la Passat 3BG, imi schimba bara spate costand 2000 RON si e mult mai putin complexa. Bine ca ti-au schimbat-o, orisicum.

O zi buna !

Modificat de FLorin D
Link către comentariu

Si totusi, se pare ca omul nostru vrea sa vanda masina...de ce?cu toata nevoia de bani, eu nu as vinde asa masina, parerea mea.

Link către comentariu

Am postat anuntul doar pe forum ca sunt f indecis...mi-e f draga...sper sa fac rost de bani si sa nu o dau...

In legatura cu bara...grila fata nu am skimbat-o...doar bara si proiectorul dreapta.Mi-e ciuda ca nu am pus de S line...ma gandeam ca nu se complica aia dar daca ceream au zis ca imi aduceau :D

Daca nu o dau, la vara imi pun bara ca cea din poza :)

spolier_rieger.doc

Link către comentariu

Ce parere aveti de senzori?I-am vopsit si i-am pus ca pe original...la pozitie ma refer...asa arata de sus...

post-11598-1206654938_thumb.jpg

post-11598-1206654963_thumb.jpg

post-11598-1206655154_thumb.jpg

post-11598-1206655205_thumb.jpg

Link către comentariu

In ultima poza alaturi de surioara negresa...se poate observa si diferenta intre xenoane de 35W pe cea neagra si 50 W pe cea argintie...

post-11598-1206655532_thumb.jpg

post-11598-1206655629_thumb.jpg

Link către comentariu
Am postat anuntul doar pe forum ca sunt f indecis...mi-e f draga...sper sa fac rost de bani si sa nu o dau...

In legatura cu bara...grila fata nu am skimbat-o...doar bara si proiectorul dreapta.Mi-e ciuda ca nu am pus de S line...ma gandeam ca nu se complica aia dar daca ceream au zis ca imi aduceau :rolleyes:

Daca nu o dau, la vara imi pun bara ca cea din poza :icon_thumright:

Foarte frumos spoileru, zici ca e facelift B8

Link către comentariu

Regele inelelor in Cheile Bicazului ! Superb. Spoilerul ala de RS pare ca rade si devoreaza tot ce prinde; e meserias ;)

Inca ma uit cu uimire la poza aia alaturi de surioara negresa. Este intr-atat de evidenta diferenta intre 35W si 50W sau al tau le are reglate mai jos ?

Iti tinem pumnii sa treci cu bine peste perioada financiara mai delicata si sa ramai cu masinuta ta. Noroc !

Link către comentariu
  • 1 month later...

i-am schimbat incaltarile si mi-am luat presuri de cauciuc originale Audi A4 pe gri...urmeaza etrieri rosii, bara Rs4, eleron zender si mai vedem....cam murdara dar nah...vremea....

post-11598-1209997842_thumb.jpg

post-11598-1209997924_thumb.jpg

post-11598-1209998020_thumb.jpg

post-11598-1209998077_thumb.jpg

post-11598-1209998116_thumb.jpg

post-11598-1209998285_thumb.jpg

post-11598-1209998314_thumb.jpg

post-11598-1209998508_thumb.jpg

post-11598-1209998558_thumb.jpg

post-11598-1209998732_thumb.jpg

Link către comentariu

in postul 42 erai cumva la Teatrul din Piatra Neamt_ca mi se parea ca am vazut si Pietricica...

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
Tare spoilerul ! cat costa?

nush cat e, dar am renuntat si o sa-i pun de Rs4 ...sper sa il am cam intr-o luna...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!