Jump to content

Noutati VAG ( Volkswagen,Audi,Seat,Skoda,Porsche etc.)


razdan
 Share

Postare recomandată

Cat timp am facut revizia la Golf azi, m-am uitat prin showroom si la noua Jetta.

Nu stiu cum e vechea Jetta dar asta noua e sub Golf 7 la materiale. Bordul are cusaturi false (gen cusatura dar e model in plastic), si daca bati usor in plastice se aud greieri in special pe la plafon.

La portbagaj nu au mai protejat cu plastic balamalele si se vad cablurile destul de urat. (bine, asta e pe la multe compacte vandute in SUA). 

La prima vedere, interiorul arata bine si de asta ii zic 'jurnalistii' de pe aici baby-Audi.

IMG_2908.jpg IMG_2909.jpg IMG_2910.jpg IMG_2911.jpg 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

La jetta hybrida highline 2014 acele balamale sunt imbracate in plastic negru. Poate ca le imbraca doar la highline

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jetta e model doar pentru SUA, nu va mai stresati cu finisaje si materiale, americanii sunt ceva mai putin pretentiosi la asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mai multe noutati din grup: .

Taycan pe Nurburgring + Fake exhaust :ceuameni: De ce?! Probabil pentru a obtine aceasi reactie pe care o am eu.

2. Noul Leon - camuflat

3. RSQ3 - partial camuflat

Mai multe detalii despre deja foarte probabila asociere VW-FORD 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 16 ore, GabiAB a scris:

Fake exhaust.  De ce?!

Pai la RAR unde crezi ca o sa bage sonda sa verifice cat CO, NOx si CO2 a ars centrala electrica de la 400 de km distanta ca sa stabileasca gradul de poluare si taxa aferenta? :biggrin:

Baieti cam in 10 ani nu vom mai vorbi despre consum de ulei si tubine infundate. Trebuie sa ne respecializam pentru ca asta este viitorul. Lucrez la o firma unde primim proiecte la greu pentru cutiile ce fac managementul bateriilor si bateriile in sine.

Bateriile de pe Taycan sunt facute la noi, inclusiv managementul bateriilor. Le-am vazut cum arata si stiu si ce contin in interior :D Avem si Maserati, avem si AMG, avem si BMW, va spun ca toti trag spre electrice cat mai repede. VW nu va ramane in urma.
Ragetul de motor peste 40 de ani va fi atat de rar incat o sa vedem masini cu combustie mai des la muzeu de cat pe strada. zgomotele vor fi doar simulate. So enjoy the times cat mai puteti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Astazi s-a lansat Skoda Scala:

https://www.autoexpress.co.uk/skoda/scala/100638/new-2019-skoda-scala-ford-focus-and-vw-golf-rival-revealed

Mie mi se pare ca arata foarte bine si ar putea sa rupa niste procente bune din vanzarile Golf si Leon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar, arata bine, dar parca nu mai are iz de Skoda ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colaborarea VAG - Ford e mai fructuoasa decat pare :)) 

2019-ford-focus_11.jpg

02_6.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care este problema, nu stiati ca noul focus este construit pe platforma mqb? 

?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Au astia ceva fix cu litera K la inceput si Q la sfarsit :) Kodiaq, Karoq acum Karniq, oare ce urmeza? :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat B8 Facelift (posibil look):

vw-passat-facelift-2019-1_1.jpg.6afa5047d06f99666c461382be9b6d71.jpg

Si un alltrack care ar fi fost surprins pe strada ...

67eye81b6ycm_800.jpg.bed75398b783976ce0a39442a3e60f36.jpg

e4dyd2db8bzd_800.jpg.beae281b933dceeaba9ee16fcc0e231d.jpg

 

pyhyf62bd3bc_800.jpg.d31a5e4d4b9822437d1050d76eefc210.jpg

 

bbwygxrbrv85_800.jpg.ea0fe65412f6fdd8f6c95f6efc52e73b.jpg

 

Facelift-ul va fi prezentat oficial in Martie 2019 la Geneva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e noua linie , Touareg a fost varful de lance , lansatorul

stopurile spate deloc nu imi plac ( mie personal ) la linia asta , le-am vazut si ziua si noaptea aprinse pe Touareg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ma surprinde pe mine e ca modificarile la design-ul exterior al lui Passat B8 FL ar fi doar la nivel de faruri/ stopuri. Ce-i drept, si Golf 7 FL a avut cam acelasi tip de retusuri. In fine, ramane de vazut cum va arata varianta prezentata la Geneva.

Mai substantiale ar fi modificarile de sub capota. Se preconizeaza ca TDI-urile 2.0 EA288 vor primi si ele un "facelift": EA288 Evo, platforma introdusa deja pe cateva modele Audi. Ar veni cu urmatoarele trepte de putere: 136, 163 si 204 cp. Cel putin cel de 204 cp (prezent pe Audi A6 C8) va veni cu un sistem mild-hybrid (12V, baterie litium-ion). Aceste motoare ar avea un consum ceva mai redus, un pic mai mult cuplu si turbo-lag redus.

Pe forumurile germane se vorbeste si despre un upgrade al lui 2.0 Bi-TDI de la 240 cp la 260 - 280 cp (dar nemtii nu reusesc sa se puna de acord cu zvonurile). Nici despre data lansarii acestui nou motor nu se poate vorbi sigur: unii zic ca va fi prezentat in Martie, altii zic ca va urma sa fie prezentat ceva mai tarziu.

Modificat de dbk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 25.01.2019 at 18:19, Aerofan a scris:

Au astia ceva fix cu litera K la inceput si Q la sfarsit :) Kodiaq, Karoq acum Karniq, oare ce urmeza? :biggrin:

Kaimaq
Khiștoq
Konyaq
Kovriq
Kaliq
...si daca ma mai duc odata la buda, mai vin cu un set nou :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • voinea changed the title to Noutati VAG ( Volkswagen,Audi,Seat,Skoda,Porsche etc.)
  • voinea featured this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!