Jump to content

Chestii Despre Reconditionarea Motorului Tip 4


jan
 Share

Postare recomandată

dar am ,,urcat'' la categorie cu vaserboxer, ca sa bag si gepele...

si erculdu cu ce te incurca la treaba cu gepeleu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 355
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bogdan_bus

    130

  • jan

    109

  • KRAKEN

    50

  • MikeRG

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

explici ca si cum ai face macaroane :D

faza e urmatoarea. Clopotul cutiilor au "tunelul" in care intra prezoanele motorului mai mici ca lungime cu 10mm si asta la cutiile inclusiv pana in 1975. Din 76 le-au lungit cu 10mm ca sa fie mai rezistente si de ai ti se pare tie ca nu intra proza pe motor. Acea lungire nu s-a facut spre motor ci spre fata cutiei. faza ca poti sa schimbi clopotii intre, adica sa iei clopotul de pe cutia de 1.6 si sa o pui pe aia de 2000 si atunci nu o sa mai ai probleme cu prezoanele, adica o sa iasa din tunelul lor si poti sa strangi piulitele. Am facut si eu acelasi lucru avand aceeasi probleme cand am facut un swap de cutii.

aici inteleg ca POT sa pun clopotul care era pe cutia originala de la waserboxer pe cutia de 1,6 care este acum pe masina.. da?

ei, sunt complicate scoaterea/punerea ??? numai la clopot zic.. trebuie data jos musai cutia/??

Si: vad ca la cutia de laT3 priza de schimbator e pe laterala..deci, se poate pune, totusi, cutie d'aia pe busuri???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu :)

mai - maaii!! vezi ca-ti da si tie warn!! pentru ,,monosilabic'' ,,d'ala''... mie mi-a dat...

..ce..nu?? la care intrebare..?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ultima :)

aaaa..

asta ma exci.. :icon_cheesygrin: aaa.. incita mai tare. :icon_cheesygrin:

trebuie incercat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!