Jump to content

Golf GT Sport - The Topicception


Ioana

Postare recomandată

Da e f bun, tine cel putin 1/2 din an.

Este odorizant in sensul ca are diferite arome insa este conceput pentru a elimina mirosuri.

Link către comentariu

wow...excelent..se gaseste de cumparat in magazine sau trebuie comandat din afara?eventual mutam discutia pe PM

Link către comentariu

Ma duc la sediul lor de pe Virturtii zilele astea sa imi aleg unul. Multumesc mult!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Cele 2 masinute au fost "revizuite" :))

Ieri masinuta rosie a facut o revizie simpla la Midocar, unde i-au pus un ulei pe cat de interesant, pe atat de banal (ulei cu sigla VAG). Ca de obicei, s-a prezentat foarte bine :)

 

Astazi, masinuta alba a beneficiat de un rasfat a la Elcar Gid Buzau, unde pe langa revizie, cei de acolo au detectat, si rezolvat cateva din micile probleme care ma deranjau (un clampanit pe spate, joc in schimbator, au reglat un stergator, au schimbat un bec la numar :) au curatat frumos compartimetul motor, ca de obicei...).

Lasand gluma deoparte, consider absolut inadmisibil sa ducem masina la Porsche Bucuresti Vest 1 si sa o lasam o zi intreaga (ce-i drept, nu am avut timp s-o luam de acolo mai devreme), cu solicitarea de a identifica sursa cloncanitului de pe spate, iar raspunsul Dnului consilier de service sa fie "e normal la drumurile noastre ca o masina folosita sa nu mai fie ca noua" (unde o masina folosita este cea cu 55 000km, iar cea noua avea 110 000km) - hai pe bune?! dupa care ne-a asigurat ca a fost verificat absolut tot la suspensie si ca totul e ok. Pe bune?... Inutil sa spun ca cei de la Buzau au gasit problema - bratele si barile antiruliu. Dar na, la "mergea si asa". :grrrrrr:

 

Multumim celor de la Elcar Gid Buzau, care si-au dat tot interesul in rezolvarea solicitarilor si astazi, asa cum ne-au obisnuit :icon_thumright:

 

 

 

post-19163-0-16233500-1361479370_thumb.j

post-19163-0-97998200-1361479393_thumb.j

Link către comentariu

Cert e ca de la pbv am plecat si am acceptat asa rezolutie de scarba constatarii de toata jena..si de explicatii "plauzibile"..(ex. In masina cu 4 usi zgomotul amortizoarelor e dispersat mai greu..o masina nu poate fi pastrata in stare perfecta..etc..etc..)

Chiar de nota 10 cei de la Buzau.

Link către comentariu

Daca pana acum de la regula "o masina nu poate fi pastrata in stare perfecta" exisa o exceptie (multumita in mare parte celor de la service de la Buzau), de acum vor exista 2 exceptii :P

De fapt nu explicatiile penibile au fost deranjante ci aroganta cu care ni se spunea ca (citez) : " trebuie sa ai probleme sa tii o masina in stare perfecta" & "doar frustratii stau pe forum" (multumim dnule Cozachievici!).

Link către comentariu

Da, asa e. Castrol. 130ron/l :)) Dar a fost in pachet sustinut de producator => un pret total al reviziei bun (putin mai scump decat la Buzau :)) ).

Link către comentariu

Cozachievici asta am impresia ca frecventeaza si el forumul. Sau poate doar cand este la toaleta de la servici. Am mai auzit de el pe aici si ca sta la panda dupa modificari in garantie!

Bine ca ati rezolvat-o asta e cel mai important. Asta cu uleiul nu o inteleg dar fiecare cu piticii lui :)

Link către comentariu

Pana acum am pus 507 00, cum am pus la cea alba azi. Am zis sa incerc si uleiul ala... Cea rosie a mancat de noua ulei, indiferent ce ulei am pus, max 1l la 15.000. Diferente intre 505 01 si 507 00 nu am sesizat.

Link către comentariu

Ma intreb cand o sa inteleaga oamenii astia ca ei traiesc din "rezolvarea problemelor unor frustrati."

Mai ales acum cand nu mai vand mare lucru si traiesc mai mult din service - de care chiar si asa isi bat joc.

 

Nu stiu de ce nu se iau masuri mai de sus fata de astfel de oameni, de care eu ca sef m-as lipsi. 

As spune doar ca le doresc un stralucit faliment/insolventa, asa cum au patit-o si Cardinal Ploiesti.

Link către comentariu

Nu o sa inteleaga, pentru ca traiesc intr-o lume guvernata de invidie, ura si frustrare si efectiv nu ai ce sa le ceri si ce sa discuti cu ei. La fel se purtau si cei de la Cardinal Ploiesti, deci nu ma mira ce se intampla.

 

Trecand peste, important este ca masinutele sunt intretinute corect, ca avem unde sa le ducem astfel incat sa li se acorde toata atentia necesara pentru a fi in starea perfecta pe care o dorim, cu scopul de a fi pe deplin multumiti de ele, indiferent de drumurile pe care le parcurg sau traficul la care sunt supuse. :icon_thumleft:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Vreme de spalat si pozat masinile :)) Abia astept sa trecem la alea de vara... si sa se repare drumurile patriei :mop:

post-19163-0-51663500-1362408386_thumb.j

Link către comentariu

Ma repet: daca am vopsi fustele ar fi o discontinuitate intre fata si spate si praguri... Solutia ar fi sa le vopsim pe toate - fusta spate, praguri, fusta (si buza) fata.

Dar ideea la GT Sport e tocmai contrastul cu negru (din grila). Deci de ce sa stricam ideea care individualizeaza modelul... Asa ca nu le mai vopsim.

Ma gandeam sa facem Golful alb R line (grila fata satinata) si restul vopsite cum am zis mai sus - tot alb. Dar e doar o idee, nu stiu daca ar arata mai bine decat acum si in plus, sunt multe alte prioritati pana la detalii de genul asta. :icon_thumleft:

Link către comentariu
  • cristi511 locked, unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!