Jump to content

Modificare Faruri


MariusMKV
 Share

Postare recomandată

Mersi pt sfat Auras , pt etansat o sa folosesc tot silicon negru dar pt termopane (cred ca este destul de bun)

Cat despre angels, nu prea sunt adeptul acestor "dispozitive" ; ceva de genul imi plac dar nu le`as purta..

Vopseaua pare destul de buna avand in vedere ca nu am dat nici cu primer si au rezistat aprox 2h cu becul aprins; o a incerc sa le las si mai mult sa vad ce se intampla

Eu as mai vrea sa pun pozitiile la extremitatile senmalizarilor dar vreau sa le fac in caz ca se arde un bec sa il pot schimba fara sa desfac farul si pt asta m`am gandit sa folosesc fibra optica cum erau la niste veioze mai vechi..

Oricum astept propuneri :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...dar ce fac daca se ard ?!

Pai nu stiu cum este farul... dar poti sa incerci... macar sa ne facem o idee de cum ar arata :D

Fa si tu niste experimente... chiar daca nu o sa iti pui pe masina modelul respectiv... macar sa vedem cum arata :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zilele astea cat nu a mers forumul nostru am rasfoit mai insistent forumul VWvortex.

Am vazut la ei un model de faruri pt mk5/jetta "Hella Dyna Beams"

Sunt curios daca are cineva asa ceva pe masina ?

post-9546-1205520442_thumb.jpg post-9546-1205520378_thumb.jpg post-9546-1205520415_thumb.jpg post-9546-1205520470_thumb.jpg post-9546-1205520535_thumb.jpg post-9546-1205520352_thumb.jpg

PS: mai multe detalii despre aceste faruri gasiti aici.

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata misto !!!

Chestia asta se poate adapta si pe farul normal dar oare din ce facuta "bara" respectiva ?!

Se gaseste si pe la noi ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca se pot comanda de la hella.

Mie nu aceea bara m-a atras atentia, ci forma data farului de lupa in zona luminii de pozitie mi-a placut. Seamana cu forma din farurile noului A4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chestia aia cred ca e din acelasi tub din care sunt inele angel eyes. Deci ma gandesc ca ar trebui sa poti pune asa ceva :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si de unde pot face rost de asa ceva ?! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile Dyna Beam(cele din poze) sunt faruri cu halogen de la Hella si sunt adaptive(cornering light).Am citit pe Vortex impresii de la userii care au pus pe masini asa ceva si din ce scriau ei rezulta fatpul ca sunt foarte bune si merita investitia.Ele costa in jur de 600 eur la noi.Am vazut ca unii isi pusesera Hid-uri pe ele si erau foarte multumiti de investitie :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nush unde am citit, dar sunt aproape sigur k alea erau undeva pe la 2000 de euroi... :(

caut..daca gasesc va arat :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o intrebare la cel care lucreaza cu vag com-ul

se pot face cu el ceva modificari de genu sa se aprinda stopurile si proiectoarele de ceata cand deblochez masina

si sa se stinga knd o blochez

iar in rest sa sta aprinse tot intervalul intre deblocare si blocare

se poate?

care sunt riscurile?

Modificat de angel eye
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oo..fain

pe ebay nu m-am uitat sincer...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Vreau neaparat sa imi iau kit de xenon... dar avand in vedere ca peste cateva luni vreau sa imi schimb farurile as vrea sa aflu ce model de bec au acestea.

Mi-ati fi de mare ajutor daca reusiti sa gasiti undeva... eu cel putin nu am vazut nici producatorul acestor faruri...

Si as fi curios ce parere aveti... oare led-urile alea nu se ard usor... si sa nu le mai pot schimba?

Va multumesc...

Farurile sunt acestea: 12360tv8.th.jpg950f12xl0.th.jpg00rp4.th.jpg

P.S: Daca aduce cineva de pe ebay... v-as ruga sa imi faceti o oferta pe PM.

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Par FK-uri... oricum nu cred sa fi modificat tipul becului (si anume H7) asta daca sunt faruri pentru halogen...

Pentru e-bay vorbeste cu userul codatel

Gasesti mai multe info despre xenon AM si becuri din faruri

Oricum nu cred ca se impunea un nou topic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze, si daca moderatorii considera ca trebuie inchis nu am nimic impotriva... dar nu am gasit modelul asta de faruri si de-aia am facut acest topic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Raman ambele deocamdata deoarece trateaza probleme diferite.Dupa ce se va elucida problema le vom uni si vom edita titlul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Ebay.de am gasit aceste faruri, si de aceea ma gandeam ca poate e cineva care stie bine germana poate intelege ceva ce scrie... eu la ALTE faruri am gasit modelul becurilor ca fiind H7... si sper ca si acest model sa fie tot H7 (cel putin asa mi se pare firesc...)

Nu pot sa pun link spre ebay... dar nu stiu de ce...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Angel Eye de la FK cu xenon 6000 K, 35W, sunt multumit de calitatea lor.

Angel Eye le-am cumparat de la Augsburg 950RON

Kit-ul Xenon l-am cumparat de la Baracuda, este cel mai ieftin la el si de treaba omul.

post-3973-1207818755_thumb.jpg

Modificat de psyk3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

psyk3 ai cumva o poza cu farurile stinse? ma intereseaza cum arata farul in sine pe masina... multumesc!

Scz de OffT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am doua poze inainte de Face Lift :D

In prima poza masina era spalata cu o zi inainte. :) Motivul pentru care am facut si poza :D

post-3973-1207819630_thumb.jpg

post-3973-1207819640_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte bine! Farurile tale din ce am gasit pe net au acelasi tip de bec si pe faza scurta si pe lunga.... respectiv H7

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super faruri Dyna Beam .In Romania sunt furnizori? cautand pe ebay am gasit DRL-urile astea

post-24115-1208364042_thumb.jpgpost-24115-1208364090_thumb.jpg

leam gasit aiciVW GOLF MK5 ( MK 5 V ) FULL BODYKIT BODY KIT on eBay, also Body Modifications, Exterior Styling, Car Tuning Styling, Cars, Parts Vehicles (end time 22-Apr-08 15:52:01 BST)

post-24115-1208364058_thumb.jpg

Modificat de casalot71
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

mai bine cauti bara first si apoi DRL-urile :)

asta daca vrei sa arate ca cele din imagini...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand, linkul ala este spre body-kit... iar DRL-urile sunt cele originale de Audi, doar ca bara fata este conceputa sa se incadreze perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!