Jump to content

Modificare Faruri


MariusMKV
 Share

Postare recomandată

  • 11 months later...

post-109939-0-39966600-1342779115_thumb.post-109939-0-04243700-1342779127_thumb.post-109939-0-86570600-1342779245_thumb.

Salut la toata lumea!

Sper sa primesc si eu niste raspunsuri, daca mai este cineva(ultimul raspuns am vazut este din 2011). Vreau sa-mi schimb farurile, cele originale (simple) cu unele "angel eyes" sau "dayline", am cautat pe net si am gasit ceva, dar eu nu ma pricep si vroiam sa afulu daca sunt bune si daca trebuie sa fac ceva modificari sa schim becurile, relee ptr. eliminarea erorilor, etc.

Farurile angel eyes sunt de la : FK-Automotive si dayline de la : DEPO

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut si eu mai multe masini cu faruri aftermarket si sincer, parca nu sunt de-acolo, cum se spune.

Hella Xenon look cred ca sunt cele mai potrivite, identice cu cele bi-xenon ,dar cu H7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare, am citit din acest topic ... am nevoie de ajutor si niste sfaturi:

Vreau sa imi cumpar niste faruri pentru G5 cu lupa, ulterior sa imi pun xenon pe ele (ca acum detin niste faruri normale si nu vreau sa imi pun xenon pe ele ca nu fac nici o treaba buna) si daca stiti ceva despre ele sau daca v-ati cumparat cum sunt...niste calificative ... !!!

O sa pun o poza sa vedeti despre ce vorbesc !

Multumesc frumos la toti !

http://www.picz.ro/show-image.php?id=c710d1cf03227d4f13c31ca117a1f9b8

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crezi ca dupa o poza ne dam seama ce faruri sunt ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu iti recomand acest model, am vazut in trafic un Golf 5 cu ele si nu luminau deloc bine, iar angel eyes-ul arata execrabil. Iti recomand un model de la Dectane, care costa 1000 ron si arata ca cele OEM. http://www.dectane-romania.ro/index.php?detalii=4978690

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa va dau site-ul sa va uitati direct acolo...dar sper sa nu fie considerat publicitate...mai astept pareri.

ms Sor ... nu prea ma incadrez in bani ... dar sunt misto alea mai ieftine...la 190 de euro !

http://www.autoacces...k-bj-03-08-crom

Modificat de Sol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

buna ziua, cum inca sunt un membru' nou si nu pot face un topic am sa intreb aici:

pentru farurile originale, cele din fabrica, care ar fi dimensiunile ideeala pentru cele 2 cercuri. am de gand sa fac eu cercurile respective din diverse motive, si primu' ar fi acesta:

vreau sa fac angel eyes cu leduri Pirahnia RBG, sunt niste leduri bune si in acelasi timp cum un mic ajutor o sa beneficiez de toata electronica, ca sa pot sa muta semnalizare, aceasta sa se faca din angel eyes

si inca o intrebare, ii posibil sa iau lupa' de la un far golf 5, si sa o pun la mine? ma refer sa o pun fara modificari masive

vreau o parere la micu' meu plan si un raspuns la intrebare mea  :D  :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salutare nu stiu daca postez unde trebuie am incercat sa fac topic separat dar nu pot sa fac acum cumparat aceste faruri https://anunturi-auto.4tuning.ro/faruri/vw/golf-5/faruri-dayline-golf-5-faruri-vw-golf-v-super-pret-230222.html bine nu de aici de la cineva de pe olx... problema este in felu urmator nu are mufa doar firele credca trebuie puse pe direct sau cum ?

 

PS:// Am inteles ca imi trebuie o mufa adaptoare de 10 pini unde as putea gasi ? :(

23666345_1746213472067271_1004344162_n.jpg

23666548_1746213498733935_87549946_n.jpg

Modificat de killer10
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara suparare, eu nu as pune asa ceva pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prefer oricand sa le modific pe ale mele decat sa pun rapandulele astea care nici nu se regleaza si nici xenon nu poti sa pui ca se afuma plasticul geamului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/17/2017 at 10:06 AM, killer10 said:

Salutare nu stiu daca postez unde trebuie am incercat sa fac topic separat dar nu pot sa fac acum cumparat aceste faruri https://anunturi-auto.4tuning.ro/faruri/vw/golf-5/faruri-dayline-golf-5-faruri-vw-golf-v-super-pret-230222.html bine nu de aici de la cineva de pe olx... problema este in felu urmator nu are mufa doar firele credca trebuie puse pe direct sau cum ?

 

PS:// Am inteles ca imi trebuie o mufa adaptoare de 10 pini unde as putea gasi ? :(

23666345_1746213472067271_1004344162_n.jpg

23666548_1746213498733935_87549946_n.jpg

Nu monta asa ceva.

1. o sa ai tot timpul condens in ele.

2. lumineaza foarte prost

3. sunt urate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o alta intrebare ca sa dau farul jos trebuie sa dau toata bara jos sau? am incercat sa scot grila si nu merge sa desfac surubul din partea dreapta un tutorial ceva :D ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine nu e asa nu imi permite sa desfac surubul din cauza de la bara, nu am asa cum e in poza de mai jos surubul e lipit de bara si nu imi da voie 

Untitled.jpg

Modificat de killer10
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte ciudat. Pune o poza cu masina ta, sa vedem si noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand o sa am timp sa desfac grila din nou o sa fac niste poze 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Montat lupe, bixenon, + vopsit interiorul farului.

 

received_715745655253198.thumb.jpeg.3622fe25b35ddc4a0919b700b1b9532e.jpeg

 

received_715280198633077.thumb.jpeg.d5160b6a78337bab39801fcbb430e211.jpegreceived_715280195299744.thumb.jpeg.e82287fcdc99e9f354461d39d91b9783.jpeg

 

P.S : cand au fost facute farurile, aveam bara originala.

 

Cam asta ar fi rezultatul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super bine au iesit! Ai declipsat greu farurile? Mie mi-a luat cateva ore sa le schimb partile transparente cu altele noi. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer sa fiu, nu le-am facut eu, dar din cate stiu totul a mers repede ( eram si eu langa om).

a plus ca a mai pus un bec in semnalizare, mai exact cea de la pozitii, si acum am o "dunga" continua :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu inteleg de ce puneti toate prostiile pe masini, puteti lua faruri xenon originale sh cu banii cu care cumparati minunile astea de faruri la care schimbati motorasele. O sa aveti bixenon, scapati de politie, rar, amenzi, motorase stergatoare arse

modificarile sunt usor de facut nu se demonteaza sticla de la far

Modificat de ady.marius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ady.marius daca voiam ceva de fabrica imi era usor. am vrut ceva custom.

+ ca la ce ai zis tu, nu modifici doar farurile, mai sunt cateva de montat pe langa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am montat faruri cu xenon oem la care am schimbat motorasele si am cumparat adaptoarele de la 10 la 12 pini si atat. Faruri xenon +mufe ma costat 800 ron. Eu inteleg si custom dar pentru masini de prezentare. Farurile astea custom cum ziceti voi nu sunt de calitare si in afara faptului ca va  poate lua foc masina ii orbiti pe ceilalti participanti la trafic.

Eu nu vreau sa supar pe nimeni dar credeti-ma m-am saturat sa fiu orbit de tot felul de faruri ,, xenon,, si sa ne punem vietile in pericol, stiu si faptul ca nici cum am procedat eu nu a fost foarte in regula in sensul ca nu se mai regleaza automat ci din masina ca cele normale dar nu se compara cu minunile astea de faruri chinezesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!