Jump to content

Modificare Faruri


MariusMKV
 Share

Postare recomandată

Am cautat pe forum sa vad daca se pot modifica farurile si ma refer la locul de langa semnalizare..

As vrea sa pun acolo ori lampile de pozitie ceva gen noul Santa Fe ori sa prelungesc semnalizarile

Stie cineva ce se afla acolo, se pot monta becuri in locurile respective ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sustin intrebarea. Cred ca topicul ar trebui mutat pe Tuning si modificari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la modelele cu xenon acolo se afla pozitiile!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si va ramane si topicul aici deocamdata...in mod normal farurile nu sunt vidate....daca ar putea fi data sticla de la far jos am putea vedea despre ce este vorba acolo...sa vedem cine va indrazni sa faca operatiunea... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Operatiunea cred ca o fac eu :D dar ma intrebam daca a mai incercat cineva..

In mod normal ar trebui sa ai acces acolo, cum e si la semnalizare numai ca trebuie dat farul jos (stie cineva cum se da?)

M`am mai gandit sa pun acolo "lumini de zi" pt in jos nu pot (am proiectoare) dar probabil o sa fac un virtual tuning sa vad cum vine sa nu ma apuc aiurea de stricat

Alte idei ?! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca nu mai este nevoie sa faci un virtual tuning, in poza asta cred ca gasesti ce te intereseaza :lol:

907113010102zx2.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si unde ai gasit poza nu scria nimic de modificarea facuta? :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E super misto asa dar oare e si semnalizarea acolo ? Sau mai bine zis sunt si pozitiile acolo ? :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poza am gasit-o aici pe forum, postata de DANNY VW in topicul "O masina pe zi" si este vorba de VW Golf RaVe 270 :lol:

PS: postul nr 2930

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo oltene. Eu am mai intrebat daca se pot monta DRL , DAY LIGHT LIGHTS si vad ca cei de la VW o gindisera deja.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hhmmm..

Deviem de la subiect, se poate umbla la faruri sa fac asa ceva ?!

Si cum credeti ca ar fi mai bine : sa prelungesc semnalizarea sau sa pun pozitiile ? :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu m`am gandit la asta dar vreau as`mi pun si Day Light si nu am unde, doar sa`mi scot proiectoarele :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la treaba cu acest loc m-am gandit si eu..chiar am deschis subiectul intr-o seara la o spontana...:lol: daca mai tine minte cineva...:)

inca nu am incercat sa vad care e treaba acolo..darcred ca se poate rezolva...atata timp cat e loc acolo in interios exact linga semanalizare...ca se poate da o gaura daca nu are...:) numai sa fie spatiu..sa nu fie plastic brut... :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acolo ar merge de minune niste daylight lights cu led... :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat sunt de inteligent :offtopic:

Va spun diseara ce rezolv..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele de pe R32-ul lui Voinea sunt perfecte! Inca nu am reusit sa aflu daca incap in bara de TDI.

@Psyd - hai sa te vedem la treaba, sunt curios ce iese! Eu nu am reusit decat sa-mi pun becuri cu lumina alba pana acum... nu mai vb de demontat faruri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@lucianwwl si eu mi`am pus BlueVision si m`am chinuit de ma luat mama *** mai ales la luminile de pozitie ca erau intepenite..

Stai sa vezi la asta ce o sa trag , dar prietenii imi zic insista :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate te ajuta cineva si pune niste poze cu operatiile de demontare faruri. Oricum lucrarea in sine trebuie facuta pe banc.Bafta :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi GRATIAN , vad ca numai tu ai ramas sa ma ajuti..

Las ca daca reusesc nu va zic cum am facut (mici exceptii) :huh:

Dupa multa suferinta inca nu am reusit sa dau farul jos :rolleyes:

Cum este al 3`lea punct de prindere (cel de jos) si ce trebuie sa demontez sa am acces acolo?!

HEELLPPP MEE !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar pina la urma ce incerci sa pui? Semnalizare sau DRL. Cred ca nu vei sta cu farul demontat pina vezi ce iese. Cred ca cel mai simplu ar trebui sa fie semnalizarea. Baft

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa indelungi cautari am gasit..

Desigur nu pe Elodia :D

Al 3`lea punct de fixare (de jos) este in dreptul bandoului..

Se demonteaza acesta si are un surub :icon_cool:

O sa mai revin dupa ce imi iau sotia de la servici

PS. cred ca pana la urma imi pun DRL

Modificat de Psy2D
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa pui si poze cu ce rezolvi...:rolleyes:...acum voiam sa spun de bandou sau demontat bara...dar vad ca te-a ajutat altcineva..:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!