Jump to content

Modificare Faruri


MariusMKV
 Share

Postare recomandată

pai daca pun lupe in far si xenon aftermarket, cu ce se deosebesc de ale tale alea in care ai bagat 800 de lei? Atata timp cat nu ai reglaj automat cu senzori pe masina, discutam degeaba....la tine e oem dodar balastul si becul, instalatia e tot improvizatie deci vor lumina la fel ca ale mele care au lupa si xenon AM cu reglaj din masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@MirciuliK25 Le-am facut in iasi, daca esti interesat da-mi un pm si iti dau detaliile

@ady.marius Tu cred ca nu ai inteles absolut nimic. 

Ca sa nu mai facem offtopic pe aici, alea de 800 de lei ce ai pus tu, sunt niste faruri care degeaba le-ai pus. 2 la mana, baiatul care le-a facut, are peste 1500 de masini facute, nu iti bat deloc in ochi, iar ca sa stii si tu, rar-ul si politia m-au oprit si nu mi-au zis nimic. ce trebuie sa mai pui tu acolo ca sa fie OEM, mai trebuie asa: autoleveling + sa scoti de pe bord reglaj manual de la faruri.

la fel cum a zis colegul @WooZie, sunt fix la fel cu ceea ce am eu, ba din contra, eu cred ca am lupe mai mari :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreu sa intru in polemici cu nimeni, intradevar nu am autoleveling dar am montat spalatoare faruri. Uite de minunile astea de faruri spuneam

23666345_1746213472067271_1004344162_n.jpg.0793f03c08b71dadd73431d27fccf0e3.jpg

23666548_1746213498733935_87549946_n.jpg.7412901e7ce492d0788826368b7a2b90.jpg

Modificat de ady.marius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare

Revenind putin la topicul baiatului cu farurile urate, a reusit cineva sa scoate mufa de alimentare din far?

 

 

Am observat ca are o clema (sau 2) care trebuie apasata din interior (bagat mana in soclul de faza lunga), dar este absolut imposibil sa iasa.

La Passat este acelasi principiu

 

A reusit cineva in vreun fel sa scoate acea mufa? imi face un scurt pe acolo si iese fum.

 

Multumesc,

Mihai

image.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu un update dupa ce am spart un far:

Mufa are cate o mufa pe fiecare parte a ei. Nu stiu inca exact cu o sa o scot din farul de mai sus.

image.thumb.png.ef2c17086889d925564387151c1983c0.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cate o clema....nu mufa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Nu stiu sigur daca e topicul corect dar , pozitiile america (semnalizarile aprinse tot timpul ) sunt legale sau nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu sunt legale. Nicio modificare la sistemul de lumini (inclusiv schimbatul becurilor cu unele de intensitate crescuta sau de alta culoare decat cele omologate pe masina) nu este permisa de lege. 

Daca dai peste un politist cu chef de munca ramai fara talon. :)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cele care sunt activate prin vcds la golf 5 ? 

 

adica astea : 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, si astea...am avut scandal cu un militian pe tema asta asa ca sunt patit. :)

Ca de regula acum nu prea se mai leaga nimeni de treburile astea...e alta poveste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba... ati fi surprinsi.

Am un amic care aproape a ramas fara talon din cauza asta, dar haideti sa revenim on topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...
On 9/20/2010 at 8:20 AM, adygas2005 said:

am facut o gaura in partea de jos a farului,in carcasa de plastic neagru .

dupa asta am mai dat o gaura in oglinda unde am adaptat un suport pt fixarea soclului de la bec.am prelungit firele si am astupat gaura cu banda adeziva.poate banda nu este cea mai sigura metoda dar de moment nu am avut alta idee.

cum pot sa atasez mai multe poze si mai mari de 600kb ?

 

On 9/20/2010 at 12:25 AM, im.guzu said:

s-a mutat becul de la pozitie langa semnalizare

am avut si eu modificarea asta intr-o vreme: poze aici

eu unu am dat o gaura in laterala farului si am prelungit pozitia

sigur exista si o metoda mai buna

de aia sunt si eu curios cum ai facut ;)

cum ati prins becul de pozitie in fara sa joace? ce mod de prindere ati improvizat

si ati dat farul jos pentru a face asta?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!