Jump to content

Stergatoare


CookMon
 Share

Postare recomandată

cum a zis si Florin, la oferta 120 Ron perechea OEM, am luat prin Mai de la VW Brasov

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ESTE VORBA DESPRE STERGATORUL SPATE!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut !

Stie cineva cat costa lamela de stergator spate pentru un Variant din 2009 si de asemenea cum sa fac sa le cada mainile celor care mi le-au furat ( asta iarna pe fata acum toate)

Era vb de cea spate .... 40, 50 lei lama, pe original

120 lei perechea de lame OEM, la oferta, pentru B6 fabricat pana in 2009.

... am scris si mai sus... dar in paralel s-a vorbit si de cele fata - de preturi.

Nu mai tipa la noi.... ca e prea dimineata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Va multumesc la toti.

Stergatoare fata am luat cu 27 lei bucata universale ca nu am de gand sa-i aprovizionez pe ciorditori cu lamele originale, iar pe spate am comandat Bosch cu 35 lei( ma duc azi sa-l iau)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merita - ma duc si eu zilele astea, sa imi cumpar un set.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva idee cat costa chestia aia de stropeste apa de stergator? ca am una infundata de cateva zile si nu reusesc sa ii mai dau de cap am tot incercat cu un ac cu sarmulita nu mai da jet imprastiat de solutie . dabea mai iese solutie pe acolo ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am patit si eu faza cu ridicat stergatoarele, si asta inca la mine la scara blocului, unde parcasem zece minute. Pentru ca nu mi-a putut ridica decat stergatorul din dreapta, cretinul mi-a zgariat capota cu cheia. Am facut plangere la politie pentru distrugere, timp in care am cautat sa-mi rezolv problema cu stergatoarele, problema care nu s-a rezolvat, pentru ca:

- stergatoarele nu mai executa tot timpul miscarea de parcare la luarea contactului (pana acum, cand luam contactul, stergatoarele se ridicau un pic. Cel de pe stanga nu face miscarea deloc, cel de pe dreapta doar uneori)

- stergatorul din stanga, desi a fost repozitionat in fel si chip, loveste in stalpul din fata dupa primele doua-trei miscari

- stergatorul din stanga revine prea mult in partea de jos

- ambele stergatoare pot fi deplasate foarte usor cu mana (daca as trage mai mult, le-as aduce manual in pozitia de parcare)

Cei de la service mi-au propus inlocuirea intregului mecanism al stergatoarelor, plus bratul stergatorului stanga, care are cele doua opritoare de langa articulatie, langa arc, distruse din cauza faptului ca ala care a tras de el sa-l ridice si nu a reusit, a incercat apoi sa-l rupa.

Stie cineva daca trebuie intr-adevar schimbat intreg mecanismul stergatoarelor, sau s-a rupt doar o anumita piesa care merge inlocuita fara a schimba mecanismul complet? Cei de la CASCO insista ca stergatoarele n-au nimic, trebuie doar reglate. Mecanismul stergatoarelor plus brat stergator stanga costa 738 de lei, suma cu care mai bine fac altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Valy31,duza normala 5M0955985C 9B9 lei 48 pe original si duza incalzita 5M0955986C 9B9 lei 120 pe original.Se gasesc si af la 85 incalzita si 30 lei normala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Valy31,duza normala 5M0955985C 9B9 lei 48 pe original si duza incalzita 5M0955986C 9B9 lei 120 pe original.Se gasesc si af la 85 incalzita si 30 lei normala.

multumesc pentru raspuns , o sa verific cand ajung acasa de care este a mea, incalzita sau normala! multumesc pentru informatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum putem afla daca e duza incalzita sau nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi daca iti urca fire matisate, pe langa balamaua capotei, in capota.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva o schema "explodata" a mecanismului stergatoarelor, in care sa se vada toate piesele componente?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa ma uit dupa fire, dar ce sunt alea fire matisate? spre rusinea mea, nu stiu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum ridici capota partea stiga in zona vasului antigel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Set stergatoare Bosch - 90 lei pentru VW Passat B6 sedan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Set lame de cauciuc universale 8 lei (la Carrefour). Plus rabdare si timp (15 minute) pentru a le schimba. Merg brici! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da merg brici da cam maxim 2 luni dupa lasa urme....am avut la b5 puse noroc ca nu am aruncat originalele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Set stergatoare Bosch - 90 lei pentru VW Passat B6 sedan.

Au fost probleme la stergatoarele Bosch?

Pentru ca astazi vreau sa le comand.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu la astea bosh..ma refeream la astea ieftine pina in 10 lei de prin careefour. merg bine la inceput da dupa citeva luni sunt gata. oricum iarna pe zapada si ghiata nu cred ca rezista mai mult de citeva saptamini.da la cit costa nu ai ce sa ceri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine m-au tinut un an, dupa care l-am inlocuit cu alte lame la fel. Cele originale s-au rupt dupa 2 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am pus eu lame dalea din auchan si s-au dus in 2 luni maxim iar ala de l-am cumparat de la "negri" de pe langa auchan din parcare nu am nici acum probleme sterge perfect.. nu dau de ala sa il schimb si pe ala din partea soferului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Stergatoare am luat din Auchan acum 2 luni, de o firma Bottari sau cam asa ceva (are in kit si prindere pentru brate de B6) la 21 lei bucata. Foarte multumit si de cum sterg si de silentiozitate. Ma oftic ca nu au tot timpul pe stoc dimensiunile (600/480), ca sa imi iau un set de rezerva...eu zic ca e o alternativa ok, daca ma trec de iarna asta e bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!