Jump to content

Setari Vag-Com Octavia 1


Al Bundy
 Share

Postare recomandată

@ rares v: Inchiderea usilor la 15km/h exact asta face...inchide usile. Pentru a le deschide fie apesi butonul de deschidere de pe usa soferului fie scoti cheia din contact (asta pentru a evita actionarea dubla a manerului din interior).

 

Am mers cu un taxi mai demult (cred ca era Passat) si avea activata o functie (deranjanta) pe care cred ca o vrei tu: cand pleca de pe loc usile se inchideau iar cand oprea ele se deschideau (fara sa scoata cheia din contact sau sa le deschida din buton). Foarte enervant din punctul meu de vedere pentru ca la fiecare oprire/plecare de pe loc ele se deschideau si apoi se inchideau si astfel o troncaneala continuua a usilor.

Modificat de zorro00
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

buna seara.

ma puteti indruma la un vag-com 311-N activat unde gasesc sa fac resetare la ulei si perioadele de service?

 

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe ceasurile de bord la adaptari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cablul de 1 saptanama...deci sunt bata.ceva mai babeste?

 

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intra pe 17- Instruments, 07-coding - si acolo se va deschide balonul de help. Modifici in cf cu valoarea care ti-o furnizeaza VCDS-ul, salvezi si atat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista optiune sa resetezi acel interval si din butoanele din bord!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, sa resetezi se poate - ti apasat butonul din dreapta, pui contact, dupa care rotesti de butonul din stanga, spre dreapta, pana dispare mesajul - opresti contactul, pui contactul... si mesajul trebuie sa dispara.

 

altfel, cu VCDS - din butonul SRI.

 

procedura postata de mine anterior - este pentru eliminarea intervalului de service.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu.nu ma atrage idea de codare fara interval.la schimb sa pot reseta si sa i-mi aduca amine cand este cazul urmatorului schimb sau revizie.

domnule Florin v-am trimis un link cu poza unde m-am blocat. prima casuta este valoarea generata de vag si aceasta trebui trecuta in cea de a doua?

 

L.E.: 311 nu are butonul SRI de aceea m-am emotionat....se poate ajunge la ceea ce face butonul SRI si prin alta parte?

 

numai de bine

Modificat de catalin_911
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, manual nu merge sa faci reset-ul. Ti-am descris mai sus procedura - eventual daca nu te descurci, ma suni si iti zic prin telefon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut

La fel ca si doru am modul confort 1CO 959 799 A pe o skoda octavia tour 1.9 D. Masina nu a avut cheie cu telecomanda din fabrica.

Se poate adapta acest modul astfel incat sa-i atasez telecomanda/cheie briceag(ce cod trebuie sa aiba telecomanda?)? Unde se gasesc informatii ale acestor module?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, merge telecomanda adaptata la el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. O veste buna, dar poti sa-mi detaliezi te rog?Unde gasesc o schema a modulului, cum si unde montez firul de antena si ce cod de telecomanda trebuie sa achizitionez sa fie compatibile(telecomanda cu 2 sau 3 butoane?). Cunosti pe cineva care poate face toate aceste operatiuni? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate schema ma depaseste. Ma poti indruma catre o persoana din Bucuresti care ma poate ajuta in rezolvarea acestei probleme?

Am atasat o poza cu modulul confort.

post-85275-0-18331800-1377185876_thumb.j

Modificat de bidydeo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai doar de tras un fir.... restul o sa fie proceduri de software....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De acord, dar asta nu inteleg din schema. De unde trag firul si ce tip de fir trebuie. Poti sa-mi explici te rog?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite aici e mai clar, antena la pinul 10 din mufa cu 15 pini si o alimenatare daca nu ai la pinul 13 din aceeasi mufa

post-1788-0-76940800-1377243163_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK am inteles. Ce fel de cablu imi este necesar? Alimentarea poate sa fie de oriunde? Multumesc pentru informatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu stii sa citesti schema, atunci mai bine, mergi la cineva care se poriocepe. Nu de alta, dar sa nu strici mai rau pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De acord cu tine. Spune-mi te rog daca cunosti pe cineva care ma poate ajuta cu modificarea si sa-mi spuna si ce cod de telecomanda sa achizitionez.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi in aria de prestari servicii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut Procedura hardware (tras fir + alimentare ) realizata pentru modulul 1C0 959799 A 0cc multumita lui Al Bundy. Florin ma poti ajuta cu procedura software pentru a finaliza procesul. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modul 46 - central Convenience, Adaptation

 

 

 

Channel 01: Remote Control Adaptation

[select]
[46 - Cent. Conv.]
[Adaptation - 10]
Channel 01
Read]
This will display the number of currently stored remotes in "Stored Value".
Enter your total number of keys up to a maximum of 4 (including any existing keys) in "New Value"

[Test]
Verify that the number in "Test Value" is correct.
[save]
When the prompt asks if you are sure you want to save a value of x to Channel 01, click [Yes]
Press and hold (for at least one second) the UNLOCK button on the fob, at which time it will be learned.
If you're programming more than one fob press and hold the UNLOCK button on the second fob for one second, press and hold the UNLOCK button on the third fob for one second, etc.
You have a total of 15 seconds to do them all.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU aia, ci ce de modificare a adreselor din modulul de confort acre sa activeze partea de hardware de remote control.

 

Iti dai seama ca aia o stiu, am facut0o si nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!