Jump to content

Timp de asteptare Leon


vigheci
 Share

Postare recomandată

Minunat!

Dupa ce ne-au luat banii suntem niste adevarate poveri pentru ei , cu pretentiile astea alea nostre de a ne sosi masina in cel mai scurt timp posibil.

Sa ne spui si noua in cat timp ti- a fost livrata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jmason

    16

  • Florin&David

    11

  • doareu_mm

    8

  • bug

    6

Florin&David

A venit si a doua masina.

Ma prezint la ei astazi sa o ridic.

Stupoare. Cineva nu si-a facut treaba si nu a facturat CASCO. :D

Masina intra sub acoperire CASCO abia duminica..... si cum nu se lucreaza ................ adica masina se livreaza luni.

Prietenii nostri de familie vor trebuii sa mai astepte.

A doua masina este luat pe numele meu dar pentru ei ............. as fi vrut eu sa ma doi LEON-i noi nouti.

Eu intre timp :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca e nasol sa astepti sambada si duminica din cauza unuia care nu a facut treaba stind ca masina e la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cu ajutorul celor de la dona cand am ridicat masina nu aveam nici rca. Nici vorba de casco. Cica nici nu aveau aprobarea de la porshe ca intrasera banii de avans. Dar i-am aratat extrasul de la banca si am luat masina. Bine ca nu m-a oprit nimeni 2 zile pana am apucat sa fac RCA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:lol: :) :) Maina mea era in Curtici luni (19.05) si nici pana azi (sambata 25.05) nu m-au sunat sa-mi spuna ca masina a venit in Bucuresti. Deja masina e platita integral si incepe sa ma cam enerveze lipsa lor de interes pentru clinetii care deja au platit masinile. Ba mai mult, mai trebuie sa stea si la ei cateva zile , pentru "pregatire"-asa mi-a spus dealer-ul , adica s-o spele si sa-i monteze alarma. Voua nu vi se pare BATAIE DE JOC ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba da, dar intrucat ai dat banii nu ramane decat sa ingihti in sec ! In Romania acestea sunt lucuri obisnuite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba mai mult, mai trebuie sa stea si la ei cateva zile , pentru "pregatire"-asa mi-a spus dealer-ul , adica s-o spele si sa-i monteze alarma. Voua nu vi se pare BATAIE DE JOC ?

Pregatirea nu se rezuma doar la spalare si montare alarma. Mai sunt si alte aspecte care trebuie "activate" in special pe partea electrica. Pur si simplu, nu poti pune pe sosea o masina imediat ce o dai jos de pe trailer. In plus, aproape sigur ca nu va fi doar masina ta sosista in parcare la dealer, vor si altele in acelasi lot care trebuie pregatite spre livrare. Din momentul in care masina e la dealer, nu ar trebui sa dureze mai mult de 3 zile pana e gata

Iti inteleg nerabdarea (am experimentat cu totii aceste sentimente :) ), dar trebuie sa mai ai putina rabdare. Stii cum se spune: "Mult a fost, putin mai e". :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa fim seriosi, cu putina bunavointa se rezolva intr-o zi fara probleme, doar nu se vand Seaturile cu nemiluita, cam cate masini se livreaza la dealer intr-o zi, cincizeci?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, dar de obicei este un singur electrician ... si cum numai alaram se monteaza in vreo ora jumate, banuiesc ca mai mult de 3 masini pe zi nu pregateste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cazul lui cam asa este, deoarece are de montat alarma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Duminica (25.mai) masina era la reprezentanta in Bucuresti. Am sunat azi (luni) si mi-au spus ca pot s-o ridic undeva, pe la sfarsitul saptamanii acesteia. Au ramas fara electricieni, bla ,bla bla,.......................... :blink: :blink: :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin&David

Stupoare. Cineva nu si-a facut treaba si nu a facturat CASCO. :blink:

Masina intra sub acoperire CASCO abia duminica..... si cum nu se lucreaza ................ adica masina se livreaza luni.

Tanti Tanta cea cu facturierul CASCO nu a venit astazi, luni 26.05, la munca.

Sa speram ca nu au prins-o apele din week-end si va veni saptamana asta ca altfel ........... NO GOOD.

Cateodata am impresia ca dealer-ii nu mai stiu ce sa mai scorneasca pentru a scuza data de livrare.

Personal cred ca si ei au un forum al lor si se lauda cu ce tampenii mai debiteaza unu' si altu'.

Anul asta PALM D'OR vine la Constanta. :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina fabricata pe 25 aprilie, sosit la Curtici pa 21 mai, la dealer pe 25 (duminica) si pe 27 as putea s-o ridic, dar din motive personale ma voi duce pe 28 :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea fabricata pe 30 aprilie inca nu a ajuns la Curtici, probabil a folosit o ruta ocolitoare. ^_^

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sfarsit, se pare ca a ajuns aseara in vama, in cel mai fericit caz o iau sambata, daca nu, luni sau marti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Duminica (25.mai) masina era la reprezentanta in Bucuresti. Am sunat azi (luni) si mi-au spus ca pot s-o ridic undeva, pe la sfarsitul saptamanii acesteia. Au ramas fara electricieni, bla ,bla bla,.......................... ;) :P :blink:

Probabil ai luat-o de la Alto. Eu astept sa ridic o Ibiza, si mi-au zis acelasi lucru. :251:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_cool: Azi (miercuri) masina a implinit o saptamana de cand a fost platita si 3 zile de cand sta in service......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:rolleyes: Azi (miercuri) masina a implinit o saptamana de cand a fost platita si 3 zile de cand sta in service......

sa inteleg ca la o configuratie mai 'personalizata' va dura si mai mult livrarea unei masini..... :blush: prevad ca va fi o asteptare luuunnga. asta in cazul in care ma voi hotara pentru leon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A vanit. Alarma nu merge si nici capac la motor n-are. :rolleyes: :blush: :beer: :lol: :angry: :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am luat si eu aseara, merge super ! :icon_thumright: :lol: :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CONGRATULATIONS !!! Si-al meu merge super! Alarma e singura care a a clacat dupa 12 h. (normal, doar a fost pusa in srvice la noi)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Eu am avut un noroc fantastic

Dupa cum ziceam, am comandat`o pe 2 mai

Mi`au dat timp de asteptare intre 10 si 12 saptamani conform contractului si 12-14 conform anexei.

Ei bine, pe 20 iunie am ridicat`o deja :screwy:

E ok , incalcata cu Mam 7 Nuvo si in continua miscare :tomato:

P.S:

In aceeasi zi s`a comandat la dealer`ul din Baia Mare un Leon galben , care`n data de 20 nici nu iesise din fabrica (Deci n`aveau seria sasiului). In conclizie: Tine de noroc

Modificat de NegativT-Rex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!