Jump to content

Covor pt. portbagaj


mircom
 Share

Postare recomandată

Nu mi se par scumpe tavile de portbagaj originale de la Skoda

fara TVA / cu TVA

DCE610001A - Covoras portbagaj - Octavia II Limuzina - 107.48 / 127.91

DCE620001 - Covoras portbagaj - Octavia II Combi - 147.22 / 175.20

Modificat de 72THX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RRS

    8

  • AndreiO2

    6

  • Skody Silviu

    6

  • GunX

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu mi se par scumpe tavile de portbagaj originale de la Skoda

fara TVA / cu TVA

DCE610001A - Covoras portbagaj - Octavia II Limuzina - 107.48 / 127.91

DCE620001 - Covoras portbagaj - Octavia II Combi - 147.22 / 175.20

cele originale sunt din cauciuc? de unde se pot comanda? de la dealer?

am fost ieri la autostilrmt in strada emanoil buteica si am aflat ca au inchis afacerea. alta sursa de covorase de cauciuc speciale pt octavia 2 (mai mult sau mai putin originale) stiti? covorase de cauciuc pt picioare am gasit in targ la vitan .. dar de portbagaj nu au ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum ca autostilrmt nu mai sunt... ce facem.. de unde luam covorasul de portbagaj???

A fost cineva la reprezentanta sa intrebe??? sau ce a scris mai sus 72THK asta reprezinta???

Diferenta nu pare mare, in vara la autostil pretul era undeva la 800.000 ROL.

Din ce am vazut in poze pe aici, alea de la supermarketuri nu imbraca total portbagajul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la cele din supermarketuri (cam 1 singur brand se gaseste din care am si eu):

- foarte inestetice raportat la cele originale pt pretentionsi

- material mult mai subtire la propriu

- mult mai ieftin

- se curata mai usor si mai repede (aici faptul ca nu imbraca tot portbagajul se transforma intr-un usor avantaj)

Ca in toate alegereile de pe lumea asta cand nu ai fonduri nelimitate faci un compromis...sper sa fie clar pt toata lumea acest raspuns desi am mai postat in acest topic :icon_thumright:

De gasit le gasiti in Selgros(cel mai bun stoc), Metro, Carrefour, Auchan - toate verificate de mine personal nu vb din auzite preturi pt cele mai mari (care nu acopera perfect (decat la logan am inteles) sunt intre 30-40 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi mi-au sosit presul original de octavia , pretul a fost de 140 RON, materialul este un fel de plastic foarte moale, se apropie ca consistenta ca cel de cauciuc, se potriveste la fix si ofera un acces usor la roata de rezerva. merita toti banii. Ma felicit pentru achizitia facuta :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te felicitam si noi, mai ales daca faci si o poza si o postezi sa vedem cum arata. :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi mi-au sosit presul original de octavia , pretul a fost de 140 RON, materialul este un fel de plastic foarte moale, se apropie ca consistenta ca cel de cauciuc, se potriveste la fix si ofera un acces usor la roata de rezerva. merita toti banii. Ma felicit pentru achizitia facuta :)

Spune-ne si noua cum ai intrat in posesia lui?, ca vreau si eu... ORIGINAL... nu facaturi gen AUCHAN si altele... Imbraca perfect portbagajul?, ai acces la inelele de prindere a plasei (ca eu am si o folosesc cu succes). Asteptam detalii...

LA MULTI ANI!!! si putini bani (cheltuiti cu masinuta).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

eu pana la urma mi-am luat de logan (se gasesc prin tragul de la vitan sau in cora). e o plasticarie ieftina, care acopera cam 98% din suprafata portbagajului. pt persoane nepretentioase care nu vor sa-si murdareasca portbagajul, eu zic ca e ok ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat ieri din Targul Vitan un covoras pentru portabagaj la pretul de 85 de lei. Material foarte bun, se potriveste aproape perfect (nu are gauri pentru carligele din portbagaj, dar nu-i mare bai). Pretul nu l-am negociat ca nu aveam dispozitia necesara. Cred ca mai lasa omul cel mult 10 lei pentru cei interesati.

Toate bune...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu exact ce dimensiuni are, dar mie mi-a placut cum vine ca omul m-a lasat sa-l probez mai intai. Acopera intreg spatiul portabagajului, nu lasa locuri libere. Are chiar si doua aripioare spre spatele portbagajului. Una sta putin peste plasa din dreapta, dar foarte putin si nu e inestetic. Foto nu am si nici nu pot face prea curand. Ideea e ca nu arata neam ca cel din foto de sus, acopera tot si se vede frumos, elegant. V-am spus ca e un cauciuc foarte finut, moale, dar in acelasi timp gros si rezistent. Care nu crede si e din Bucuresti locatia este Targul Vitan, primul sir de dughene din dreapta de langa turnul acela, ultima pe stanga pana in chioscul de tigari.

Toate bune...

Modificat de started
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Covor portbagaj Oct 2 aveau in 31 Dec la BRADY MILITARI. La pretul 115 ron fara tva.

Au spus ca sunt originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La BRADY MILITARI, covorul de cauciuc din portbagaj original costa fo 360RON, am fost eu de curand si am intrebat la misto "are si televizor?" - stiind ca un TV mic prin Carrefour costa de obicei ~250-300RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu spun ca da, acum va trebui sa o cumpere cineva sa o verificam :huh: Sau sa dea cineva email la firma sa intrebe dimensiunile... luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin bunavointa celui de sus :icon_thumright: pot sa mai postez si eu dupa 2 sapt.Am fluierat in biserica.La ENDURO VL unul skoda original costa 137ron,material bun,acopera total,inclusiv carligele de ancorare,are umeri total pentru a evita scurgerile nedorite pe mocheta.foarte multumit!l-am luat acum 10 zile.promit maine si poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va recomand sa cumparati un covoras pentru portbagaj original. Mai bine dati un ban in plus fata de Cora sau alt magazin si veti fi multumiti. Chiar daca veti tine masina 3 ani si apoi o vindeti, tot merita investitia. Nu inteleg de ce la o masina de 18-20.000 euro va zgarciti sa platiti 40 euro pe un covoras original... oricum este decizia voastra in final.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Usor de zis, dar de unde cumparam din Buc cu 40Euro un covor portbagaj original ...real, adica fizic, palpabil, nu povesti?

Modificat de GunX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica daca poti iesi mai ieftin sa iesi mai scump??? Cel din Selgros e perfect, oricum, gusturile nu se discuta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare...

S-o luam pe rand. Covorasele care se gasesc in CORA... etc. sunt de mare ... "angajament", sa nu spun cuvantul ala de la WC. Cel de la AUGSBURG (pomenit de DRAPAR) este la fel ca cel de la AUTOSTILL din Bucuresti. Am vazut pus pe masina lui 72THX si... sincer, nu-mi place cum sta, mai bine iau un celofan si-l tin cu marginile ridicate. Si sunt asa de pretentios de cand am vazut intr-un pliant SKODA covorasul original SKODA... Desi costa mult, intr-adevar, de merita sa-l iei...

Modificat de Skody Silviu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce ai vazut in Cora, insa cele din Selgros par ok, inca nu s-a subtiat sa vad prin el :Driver:

Are margini, si nu mai intereseaza decat ca se poate curata usor, si nu curge nimic accidental pe mocheta.

Daca ar fi vorba doar de design, as lasa mocheta asa cum e ...

Modificat de xxnelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei care vor sa cumpere covoras original de la Skoda, aveti de ales intre mai multe variante: cauciuc, textil si plastic.... aveti si codurile pentru comanda. Daca le poate aduce cineva de afara la un pret mai mic ar fi super. Poate ca punem mana de la mana si luam mai multe bucati pentru un pret bun.

Covoras_Octavia_2.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ar fi intr-adevar la un pret mai mic ar fi perfect. cred ca s-ar strange multi doritori. dar care ar fi pretul si cine le-ar aduce?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel de plastic cu margini inaltate e foarte interesant. Am vazut asa ceva la Touaregul unui ceh, dar avea marginile de 10cm inaltime. Practic omul isi urca acolo cainele murdar dupa ce sapa prin parc si acasa il clatea cu furtunul. Covorul, nu pe caine.

Pentru mine m-as multumi si cu un covoras de mocheta. Orice poate fi scos pentru curatare merge, numai nu imi place sa intru pe burta in portbagaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incercati aici : www.autostilrmt.ro .

Eu am comandat de la ei si au fost seriosi . Au trimis prin curier cu plata ramburs .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!