Jump to content

Probleme ambreiaj


Tepes Voda
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor. Am 2 ore de cand am schimbat kitul ambreiaj la sharanul meu. Am cumparat volantul LUK de la un magazin si placa de presiune LUK cu discul LUK si rulmentul tot LUK de la alt magazin pentru ca a iesit mai ieftin. Am iesit la test si problema este ca patineaza discul de la 2800rpm cand accelerez tare.

Intrebarea mea este , este posibil sa nu fie compatibile daca sau cumparat separat? Precizes ca sunt noi toate pe firma LUK

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am montat kit ambreiaj sh,discul de ambreiaj avea 8-9 mm si tot la fel a patinat in primii 50-100 de km..acum nu mai patineaza,mai mergi un pic si vezi dupa

daca s a pupat cu volant inseamna ca sunt compatibile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 01.02.2018 at 17:58, bogdansv02lah a scris:

Salutare tuturor. Am 2 ore de cand am schimbat kitul ambreiaj la sharanul meu. Am cumparat volantul LUK de la un magazin si placa de presiune LUK cu discul LUK si rulmentul tot LUK de la alt magazin pentru ca a iesit mai ieftin. Am iesit la test si problema este ca patineaza discul de la 2800rpm cand accelerez tare.

Intrebarea mea este , este posibil sa nu fie compatibile daca sau cumparat separat? Precizes ca sunt noi toate pe firma LUK

 

Sa rezolvat. Am utilizat prea multa vazelina la priza de la cutie si a sarit pe disc si nu am degresat componeltele( placa, disc, volant)

 

Modificat de bogdansv02lah
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
georgemarcu53

Buna ziua.

Aseara cind m-am intors de la mare pe la Cernevoda la bariera am auzit un zgomot (un fel de rontait).

Cind calc pedala de ambreiaj nu se mai aude.

Am obervat ca face asa la statul pe loc la relanti, dar probabil ca face si in mers.

Ce poate fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot fi mai multe, volant, rulment de presiune ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!