Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Salutare! Cine imi recomanda si mie un membru sau un magazin de unde imi pot comanda DRL-uri pentru un Vw Passat B6. Am pe masina unele din Vitan, cu 5 LED-uri, la maxim 40 RON perechea si m-au tinut aproape un an, pana ieri cand am vazut ca a murit un LED.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat de la B76JAF, am cu ele 10 000 km si nu au nicio problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@75NOR - poti posta o poza cu ele sa vedem cum se vad?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici

post-9928-0-14021800-1351597159_thumb.jp

post-9928-0-13398600-1351597279_thumb.jp

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, pozitii - cu led - la farurile Bi-xenon...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DRL-uri individuale/universale, care sa le aplic in bara in locul celor vechi. Eu le aveam legate la becurile de pozitie...

Asa am acum pe ea:post-113179-0-94286000-1351626404_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici

Exact ca tine am si eu activata aceea functie ca sa imi stea aprinse la o anumite intesitate semnalizarile. Eu am far normal, fara bi-xenon.

Credeam ca ai drl-uri ca la Audi A6 sau cum face colegul Iuly dupa forum.

De asta am intrebat daca poti sa pui o poza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare, la volanul nou cum este pe Passat CC, se pot adauga doar comenzi daca volanul nu le-a avut din fabrica, sau trebuie schimbat volanul cu totul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Volanul(covrigul) vine cu butoane.

Esti interesat de volan de CC cu comenzi sau de ce intrebi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai la Passat CC am volan de CC :) dar nu am butoane. Nu ma apuc sa schimb volanul impecabil de pe masina doar pentru butoane... cel putin pentru moment. M-am gandit ca s-ar putea schimba doar "fata " volanului cu una care sa aiba si butoane pe ea cu ceva cablaj bineinteles.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt putin OffTopic, dar ce motorizare ai la CC-ul ala, de zici ca este "de vis" ? :))

3.6..? 2.0 TSI?..

Modificat de xDaniel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde ce viseaza fiecare....

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare, la volanul nou cum este pe Passat CC, se pot adauga doar comenzi daca volanul nu le-a avut din fabrica, sau trebuie schimbat volanul cu totul ?

Trebuie sa cumperi un alt volan ce are butoane montate din fabrica.

Daca nu ai ce sa faci cu cel vechi, poti incerca pe el un bricolaj cu bormasina... :icon_confused:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum spune colegul Victor, cu o freza, dexteritate si un model in fata probabil ca ai putea sa adaugi un set de comenzi care ai putea sa le comanzi pe Ebay.

Modificat de mars01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru idei, dar nu ma pricep la bricolaje si volanul sigur nu-mi iese. Probabil voi cumpara un volan nou la un moment dat. Motorizarea e visul a 90% dintre romani, nu si a mea dar aia s-a nimerit. :)

Modificat de filterVW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce parere aveti de produsul led-laser-logo-5w-proiectoare in portiere? am incercat sa dau linkul cu produsul da nu reusesc am vazut ca au pentru toate marcile de vinzare. da nu inteleg daca vine decupat ceva in fata de portiera sau metal.. arata cam ca o lanterna produsul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in portierele de B6, e suficient loc in fata de usa de plastic.

in rest - imi place ca tehnologie, imi place la altii..... si cam atat. Dar, asa cum zic a N-spea oara - fiecare isi pune pe masina, ce ii place lui....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate face la reprezentanta operatiunea de montare a luminilor in portiere si la picioare? cam cat ar ajunge treaba? multumesc mult!

Modificat de LuciAlina2000
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod sigur iesi mai ieftin daca achizitionezi piesele de pe forum si gasesti pe cineva care sa te ajute la montaj. Nu e fizica atomica. Vezi aici mai multe sau aici. Spor la treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru ca nici nu prea am mare indemanare si nici la chestiile electronice nu ma pricep prefer sa ma duc la reprezentanta! cat ar fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru manopera vezi la colegii Florin sau Al Bundy - asta sa ai un punct de plecare de aici de pe forum. Lampile le poti achizitiona de la B-76-JAF (sper sa nu-mi iau warning ptr reclama mascata colegilor enumerati). La reprezentanta cred ca ar fi cel putin dublu. Daca aspectul financiar nu are importanta, cel mai sigur intrebi la reprezentanta. Nu stiu sa-ti spun exact cat ar fi acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate cineva sa posteze acel link cu led-laser-logo-5w-proiectoare in portiera sa vad si alte pareri daca merita mai ales ca pretul la setul de 2 buc e 180 roni + 20 roni curieratul.eu nu reusesc sa atasez linkul aici nu ma pricep cred...sa nu creada cineva ca fac reclama aici la produs da daca tot e sa montezi lumini la portiere astea arata destul de ok doar pretul mi se pare mare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!