Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

stiu ca am mai gasit acest filmulet aici pe forum dar nu mai stiu unde

nu e o solutie mai putin costisitoare si totusi "eleganta"? sigur, tot trebuie sa il inchizi de mana, dar banui ca problema e numai la deschidere cand poti avea mainile ocupate cu bagaje.

din ce imi dau seama sunt decat 2 telescoape mai puternice si 2 piese ce iti imping haionul la deschidere cat sa-i dea "startul"

ce nu ma prind este ce anume ar fi de codat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tu la passat cand descui portbagajul, nu il deschizi nici un milimetru, ci doar deblochezi broasca electrica, sa vorbesc mai din topor. iti da voie sa folosesti butonul. acolo in clip e alta poveste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant videoclipul. Oare nu exista nicio codare pentru a deschide portbagajul macar putin ? La golf am impresia ca e la fel, doar se deblocheaza din cheie fara sa se deschida. Deci trebuie sa fie ceva pentru a-l impinge macar un pic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tu la passat cand descui portbagajul, nu il deschizi nici un milimetru, ci doar deblochezi broasca electrica, sa vorbesc mai din topor. iti da voie sa folosesti butonul. acolo in clip e alta poveste.

just

atunci intrebare pt cei priceputi in vdcs: exista codare astfel incat, la apasarea butonului de pe telecomanda, sa fie actionata si broasca electrica? pt ca dc exista, atunci restul trebii o fac cele 2 "resorturi"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-au gandit/ne-am gandit foarte multi inainte. din pacate nu, nu se poate.

singura optiune ar fi hayonul electric care nu e o varianta ieftina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potrivesc ca forma. Tre sa modifici niste prinderi doar. <>.

Altceva trebuie sa iei in seama: la sedan rabatarea se face dupa ce se descuie cu cheita de plastic iar la break e doar o clapa. Daca vrei sa pui de pe sedan pe break, ai grija sa iti dea si cheita de actionare.

Care sunt acele prinderi? Poti sa imi detaliezi puțin te rog? Mersi mult.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-125501-0-62697400-1392320132_thumb.post-125501-0-41456200-1392320150_thumb.post-125501-0-42629000-1392320187_thumb.post-125501-0-08197600-1392320215_thumb.post-125501-0-47737400-1392320228_thumb.

Cateva poze cu modificarea luminilor de la ceasuri si de la climatronic. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc! 


mai intinereste un pic!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte fain. Am o intrebare. Albul acela de la climatronic nu este obositor la drum noaptea sau nu e chiar asa puternic precum se vede in poza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RadulescuRomulus

mihai,

 

tu pe la bucuresti nu vii? as vrea si eu lumini din alea doar la climatronic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am zis si mai devreme ca o intineresc toate modificarile astea, dar vad ca cineva abuzeaza de privilegiul de "administrator" si sterge comentariile. Arata foarte bine modificarile!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt deranjante si nici obositoare luminile de climatronic. am facut eu poza cam de aproape si de aceea se vede lumina prea puternica! Va multumesc pt aprecieri, dar aceasta modificare este facuta in bucuresti de cineva f.priceput caruia ii multumesc f.mult(nu cred ca pot da nume)! eu vin destul de des la bucuresti pt ca aici am facut cele mai multe modificari la masina!(si urmeaza sa mai fac)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potrivesc ca forma. Tre sa modifici niste prinderi doar. <>.

Altceva trebuie sa iei in seama: la sedan rabatarea se face dupa ce se descuie cu cheita de plastic iar la break e doar o clapa. Daca vrei sa pui de pe sedan pe break, ai grija sa iti dea si cheita de actionare.

Care sunt acele prinderi? Poti sa imi detaliezi puțin te rog? Mersi mult.

Eu nu am facut acele modificari, am fost tentat sa fac dar am renuntat. O sa fac doar break-break sau sedan-sedan.

Exista si aici niste linkuri cu prinderile de modificat, dar este realizabil, nu imposibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare la toți. Am făcut și eu câteva modificări la passat ul meu:

1. Grile luminare de B6

2. Upgrade de la RCD 300 LA RCD 510

3. Iluminat picioare

4. Montat camera masalier

Acum mă tentează și daylight dar încă caut.

Nu am mai putut sa modific așa ca rectific : grile aer luminate de B7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tot am început cu scimbari in interiorul masinii mele si v-am întrebat câte una alta vreau sa va mai intreb ce părere aveți despre achiziția unui volan de golf V Gti pentru masina mea la pretul de 150 euro dar fara airbag doar covrigul cu butoanele de pe el? merita sau sa nu imi bat capul cu el?

Modificat de sinn3r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe langa volan iti mai trebuie si cablaj,airbag si cred, si calculator de coloana!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai volanul meu are deja comenzi si airbag doar covrigul il schimb. Omul da doar volanul cu comenzi fără airbag. Nu vrea sa imi dea strict doar covrigul gol. Dacă ar vrea sa dea doar si doar covrigul gol ar fi ceva. Restul de piese le am deja pe masina si sunt funcționale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot nu m-am facut înțeles eu am volan cu comenzi cu cablu cu tot functional de B6 vreau doar sa schimb covrigul cu cel de GOLF V GTI care este la fel tot cu comenzi dar fara airbag. Airbag-ul meu îl pun pe cel de GTI si gata. Întrebarea era daca merita pretul si nu cum sa îl montez sau înlocuire cu cel de PASSAT CC modelul nou de volan. Se pune problema daca merita cumpărat sau nu. Imi cer scuze daca nu am fost destul de explicativ in posturile anterioare sau am

înțeles eu altceva.

Modificat de sinn3r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot nu m-am facut înțeles eu am volan cu comenzi cu cablu cu tot functional de B6 vreau doar sa schimb covrigul cu cel de GOLF V GTI care este la fel tot cu comenzi dar fara airbag. Airbag-ul meu îl pun pe cel de GTI si gata. Întrebarea era daca merita pretul si nu cum sa îl montez sau înlocuire cu cel de PASSAT CC modelul nou de volan. Se pune problema daca merita cumpărat sau nu. Imi cer scuze daca nu am fost destul de explicativ in posturile anterioare sau am

înțeles eu altceva.

 

daca merita... doar tu stii - unii pot zice da, altii nu.... decizia este a ta, tine doar de gustul si dorinta ta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Cu riscul ca voi fi certat de unii colegiaam o intrebare. Am o posibilitate sa modific puterea motorului de la 140cp la 170. este cineva care si-a facut chip si este ok. Mi s-a spus ca nu ar trebui modificat nimic la motor, doar soft, insa nu sunt convins de siguranta operatiunii. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, desigur ca se poate, prin resoftare :)

 

Si si-au facut multi asta, e destul de sigur, acuma depinde si de cine iti face...

 

Si da, e doar soft, nimic la motor :) Se poate si modificari la motor, dar asta doar daca vrei sa urci mai mult de 170 CP..

Modificat de xDaniel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti recomand sa vb cu Voinea - taticul acestui forum. Sigur o sa te ajute si o sa fie treaba buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!