Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Climatronicul asta: http://www.carsystems.pl/climatronic-control-panel-5k0907044fk-upgrade,id243.html e compatibil cu CAN E? Ce fac butoanele REST si REAR?

 

da, este compatibil cu can gateway cu E - iti va afisa pe HU.

 

Sal.,

Nu cred ca merge pe B6, ci mai degraba pe T5 / T6 .

Butonul Rear permite comandarea climatronicului din spate .

Rest ala cred ca mai furnizeaza aer cald atat timp cat mai este lichidul de racire cald .

O zi buna .

 

este pentru Sharan sau Passat China...

 

Rear - permite comandare, la cele care au unitati de climatronic spate - Sharan, Passat China, Multivan

 

De ce nu cauti direct modelul de B7?

 

:icon_thumleft: corect...

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ala banuiesc ca trebuie schimbat CAN GW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu trebuie....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar pentru modelul nou (cel care l-ai montat tu), modificarea este aceeasi ca si la cel "vechi" (cel pe care l-ai schimbat tu) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, aceeasi modificare se face - precum trecerea de la primul model de B6 la cel de Passat CC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Poate fi facuta priza de 12V din portbagaj sa ramana activa tot timpul cu ajutorul vag-com-ului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar fizic - modificarea circuitului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci de raspuns colegii.

Era foarte utila daca ramanea activa.  Deacum cand o fi timp sa ma apuc de desfacut ...  -_- .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, vreau sa modific: 1. grila la al meu passat ca in poza atasata, dar nu am gasit decat grila fara semn, as vrea sa fie cu totu..sau daca se poate modifica asta pe care o am..gen cromata sau eu stiu..

Si 2. stopurile-double donuts, daca poate sa ma ajute cineva din CT sau din apropiere..

post-127157-0-06362900-1390392677_thumb.

post-127157-0-92608000-1390392707_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citeste si tu 10-30 de posturi din aceasta arie si o sa vezi ce poti face! Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Aveti idee daca calculatorul pentru senzorii de parcare OPS cod 3c8919475 afiseaza pe ecranul navigatiei RNS 510 distanta. Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Afiseaza. Pe langa modul mai ai nevoie de cablaj si pini. Nu este suficient sa schimbi doar modulul!

Canul trebuie sa fie E sau peste.

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, vreau sa modific: 1. grila la al meu passat ca in poza atasata, dar nu am gasit decat grila fara semn, as vrea sa fie cu totu..sau daca se poate modifica asta pe care o am..gen cromata sau eu stiu..

Si 2. stopurile-double donuts, daca poate sa ma ajute cineva din CT sau din apropiere..

1. Poti cumpara ai grila cromata cea care vine pe modele highline cu tot cu semn sau o alternativa ar fi sa cumperi acele benzi de crom ce se pun peste liniile orizontale de pe grila dar emblema va ramane aceeasi (cea din urma solutie mi se pare foarte urata) mai bine optezi pentru ceva OEM ca arata extraordinar de bine fata de improvizații. Grila din poza din cate stiu eu este US style, nu are acel suport de numar din plastic negru sub grila.

2. Se pot cumpara cercuri cu led pentru montaj in stopurile de pe portbagaj (sa fie asemanator cu cele de CC) de la colegii de pe forum. Sunt colegi care se ocupa si cu vanzarea lor dar si cu montarea lor pe masina, trebuie doar contactați si cred ca te vor ajuta. E posibil sa nu fie din CT dar daca te pricepi la mecanica fina si la partea de electrice le poti monta si singur dupa ce cumperi acele cercuri cu leduri ce se monteaza in stopurile de pe portbagaj sau le poti trimite catre cei ce se ocupa cubasa ceva sin le primești înapoi gata montate cu leduri.Baftă!

Modificat de sinn3r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Aveti idee daca calculatorul pentru senzorii de parcare OPS cod 3c8919475 afiseaza pe ecranul navigatiei RNS 510 distanta. Merci

 

 

Afiseaza. Pe langa modul mai ai nevoie de cablaj si pini. Nu este suficient sa schimbi doar modulul!

Canul trebuie sa fie E sau peste.

 

... depinde de anul de fabricatie al masinii si ce modul are acum pe masina

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina este martie 2009


este model HIGHLINE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare s-ar potrivi suspensia pe aer de la a6 sau a4 allroad?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina este martie 2009

este model HIGHLINE

 

ne trebuie o scanare a masinii, pentru un raspuns exact - avand in vedere ca este 03.2009, e posibil sa mearga direct, dupa inlocuirea modulului de parktronic

 

Oare s-ar potrivi suspensia pe aer de la a6 sau a4 allroad?

 

de tiguan, CC - pentru adaptativa.

 

cea de A6, A4,... nu cred, avand in vedere ca difera foarte mult http://www.blauparts.com/audi_allroad_suspension/audi_allroad_airbag_suspension_conversion_kit.html#allroadsuspension

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci de raspuns. Pt grila suntem deja 3 care cautam sa o modificam da nu am gasit ce trebuie,decat fara semn.Cu stopurile am sa rezolv cu un coleg dupa forum,initial vbisem cu cineva dar trebuie sa dau stopurile mele la schimb + dif de bani si nu prea as vrea,,vreau sa vad cum se lucreaza la ele etc :D. Bafta si tie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu o intrebare legata de interiorul de passat b6 highline cu piele alcantara. Am gasit de cumparat de la cineva scaunele+bancheta spate doar ca le da fara airbag-uri.Oare se pot pune de pe scaunele mele airbag-urile pe cele de highline sau nu conteaza fiind la fel toate airba-urile din toate scaunele indiderent de model (trendline, confortline sau highline). Mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SE pot pune cele de pe scaunele tale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, m-am gandit ca, la masina mea 2.0 FSI, daca i-as pune Turbo de pe TFSI, ce ar mai trebui sa schimb la ea..?

 

Cu ce e mai diferit TFSI-ul ca FSI-ul..?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe langa turbina, intercooler, tubulatura, etc sunt convins ca ca raportul de compresie la FSI este mai mare decat la TFSI.

E mult mai simplu sa schimbi masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eram doar curios, ca nu simt asa mare nevoie, pentru experienta mea..si 150 CP e mult, doar..ca, daca am auzit ca consuma un TFSI cat un FSI, de ce sa nu am puterea TFSI-ului, cu acelasi consum..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!