Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

As dori sa inlocuiesc schimbatorul de viteze(cutie DSG) cu unul de B7 sau alt model. Se poate face aceasta inlocuire? Ce imi puteti recomanda?

Daca citeai 2 pagini mai in urma :

http://vwforum.ro/topic/36440-ce-modificari-putem-face-la-b6-dupa-ce-l-am-cumparat/page-125

vedeai ca NU SE POTRIVESC .

Posturile 2493 > 2494 > 2495

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M.am uitat la posturile pe care mi le.ai spus adrian. Multumesc adrian. Eu as vrea sa schimb doar maneta si am vazut este o operatie cam delicata. Sti pe cineva care ar face modicarea aceasta si cam la cat s.ar ridiaca costurile cu maneta si manopera?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu stiu .

Dar poti incerca sa schimbi doar maciulia fara rama si pielea aceea care acopera gaura .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zilele care urmeaza o sa imi soseasca semnalizarile modificate si nu stiu cum sa le leg.

As vrea sa am si drl, dar sa imi mearga si noaptea dar la o intensiate mai mica. Merg legate asa? Trebuie alt modul?

Semanzilarile sunt ca cele din link-ul de mai jos:

 

http://www.youtube.com/watch?v=2XZ3XAWEY7Y

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar maciulia vreau sa o schimb,fara rama si piele. Sti vreun site de unde pot achizitiona?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai,

Nu se gaseste doar maciulia ci tot ansamblul cu piele / stofa si acea rama din partea de jos .

Dar te anunt de acum ca daca vrei cu piele este codul asta 561 713 203 C UMF si costa fix 1200 Ron

Iar cel cu stofa are codul 561 713 203  F LIN si este ceva mai ieftin 850 Ron .

Sfatul meu este ca de banii astia poti face ceva mai util .

Spre exemplu un volan cu padele daca nu ai deja .

Dar tu faci ce vrei ca sunt banii tai .

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pt sfat adrian. Preturile pe care mi le.ai spus sunt cele OM? Ma gandesc ca poate as gasi pe la dezmembrari, putin mai ieftin, sau se gasesc si AM? Iar cu volanul cu padele, nu stiu ce sa zic. E tentanta propunerea!

Multumesc pt sfat adrian. Preturile pe care mi le.ai spus sunt cele OM? Ma gandesc ca poate as gasi pe la dezmembrari, putin mai ieftin, sau se gasesc si AM? Iar cu volanul cu padele, nu stiu ce sa zic. E tentanta propunerea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da preturile sunt pentru piese OEM noi .

Nu cred ca ai sa gasesti la dezmembrari la noi ca e model nou B7-le .

Uite una de pe ebay :

http://www.ebay.de/itm/Original-VW-Passat-CC-3C-B7-Schaltknauf-3AB713203E-TVJ-Knauf-Leder-Automatik-DSG-/181264449989?pt=DE_Autoteile&hash=item2a343401c5

Si uite si un volan cu padele :

http://www.ebay.de/itm/VW-Passat-CC-Lederlenkrad-Leder-Lenkrad-Multifunktion-Schaltwippe-DSG-3C8419091B-/321256151754?pt=DE_Autoteile&fits=Make%3AVW%7CModel%3APassat+CC&hash=item4acc5bdaca

Dar la volan mai ai nevoie de airbag si calculator de coloana de directie .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine imi spune si mie cum pot verifica centarala electrica pt un VW Passat b6 2008, 1.9 tdi? Ma intereseaza daca suporta proiectoare…

Mersi!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intri cu VCDS / VagCom si vezi codul de la centrala electrica, il notezi si dupa acel cod se poate vedea tipul centralei ( basis, medium sau highend).Daca mu ai posibilitate poti sa te bagi sub bord acolo la pedale (trebuie date jos cateva plastice) dupa care poti citi cu o lanterna codul de pe centrala. A doua metoda e mai laborioasa si te pune in pozitii ciudate pentru a vedea codul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt cu un baiat care imi poate face din vcds pasii. Dar nu ii stie…ajuta-ma!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai spunei celui cu VCDS-ul sa faca un scan general si dupa aia posteza ceea ce-ti apare la pozitia 

09-Cent. Elect. -- Status: OK 0000 "

Ceva de genul asta :

Address 09: Cent. Elect.        Labels: 3C0-937-049-30-H.lbl
   Part No SW: 3C8 937 049 E    HW: 3C8 937 049 E
   Component: Bordnetz-SG     H54 2602  
   Revision: 00H54000    Serial number: 00000009431569
   Coding: E3E20F8B00041A3247978F0017000000000BFB4764400165170000000000
   Shop #: WSC 05124 123 12345
 
   Part No: 3C8 955 119 
   Component: Wischer 270109 022  0602  
   Coding: 00046997
   Shop #: WSC 05124  
 
   Part No: 1K0 955 559 AH
   Component: RLS     240309 054  0402  
   Coding: 00209133
   Shop #: WSC 05124  
 
No fault code found.
Ce e notat de mine cu rosu este codul de piesa al centralei .
Ca sa teputem ajuta trebuie sa vedem daca centrala electrica suporta functia de faruri de ceata .
Ca daca nu o suporta nu are ce sa-ti faca din VCDS .
O seara buna .
Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul are la sfarsit AD si un coleg mi-a zis ca nu suporta…

Sent from my iPhone using Tapatalk

Codul are la sfarsit AD si un coleg mi-a zis ca nu suporta…

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

3C0937049AD nu suporta functia de faruri de ceata ca este midline .

Tu ai nevoie de o centrala highline cu unul din urmatoarele coduri 3C0937049AE / AG / AJ / AL.

Eu recomand 3C0937049AL ca este pe 30 biti si e ultima inainte sa apara cele cu 3C8 .

O seara buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scanarea unitatii de erori-cauta pe forum si vei gasi explicatia acestori coduri inreg pe climatronic.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma poate ajuta cineva sa gasesc (doar)  maciulie de B7 DSG pt un B6 DSG. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

Ma poate ajuta si pe mine cineva sa-mi spuna daca 3CO 919 283 C este modul de parcare acustic sau optic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum adica modul acustic sau optic? Te referi la OPS? Daca da, atunci nu e bun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am referit daca se vede si pe navigatie fiecare zenzor in parte sau doar se aude in cele 2 buzere(difuzoare). Ideea este ca am gasit acest sistem complet pe o masina si pot sa il cumpar .Daca il cumpar se poate face sa se vada si pe RNS 510(cred ca asta este) sau nu? si cat ar costa un modul de OPS.


Si as vrea sa mai stiu daca suportul de carlig remorcare  ca parte mecanica  Westfalia 3CO 803 881 B se potriveste la mine ca am vazut in brosurile de la VW este 3CO 092 155? Si care ar fi diferenta dintre cele 2? Masina mea este un B6 variant din 2010

Multumesc!

Modificat de vladucianu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

ce variante de upgrade plug&play am la highline 2006 de la rcd 300 comenzi pe volan ?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RNS 500


M-am referit daca se vede si pe navigatie fiecare zenzor in parte sau doar se aude in cele 2 buzere(difuzoare). Ideea este ca am gasit acest sistem complet pe o masina si pot sa il cumpar .Daca il cumpar se poate face sa se vada si pe RNS 510(cred ca asta este) sau nu? si cat ar costa un modul de OPS.

Nu e bun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rnc 310 ? criterii : IEFTIN+MP3+compatibiliate comenzi volan..

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru orice HU care se termina in 10 (310, 510, etc) trebuie schimbat sau updatat can-ul. Asadar NU este plug&play

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!