Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Pai J104 este pompa de ABS ?

La ce revizie te referi ?

Sau ce revizie trebuie sa aibă J104 (în speța ABS-ul) ?

 

 

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Component: J104 C4 440 .....

Tu ai 

Component: ESP 440 C4     H018 0001

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

iobau998

Cei din Polonia spun pe site sa verific pe adresa 44 daca accepta codarea in canalul 04 .

Ei nu zic nimic de ABS .

Explica ce ai vrut sa scrii mai sus ????

Sau ce anume sa verific pe adresa 03 ???

Astept totusi parerea colegului Florin deoarece el este Boss-ul Retrofiturilor de pe acest forum .

O seara buna .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

romaniuc.cezar
On 07/08/2016 at 7:18 PM, Al Bundy said:

NU apar probleme, functioneaza OK< doar ca acel kit care vrei sa-l iei tu il gasesti pe aliexpres pe la vreo 220 dolari.

Azi am testat senzorii, configurat CAN, dar se pare ca RCD510 nu ii afiseaza, iar optiunea 'Optical illustration active' este rejectata (PDC channel = 10). Poate cineva sa-mi spuna daca RCDul poate fi problema sau e exclus asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Posibil sa fie nevoie de vcds original. Eu am incercat sa activez o camera si nu a mera decat cu vcds ross tech

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

romaniuc.cezar
7 minutes ago, Mihai.Nechifor said:

Posibil sa fie nevoie de vcds original. Eu am incercat sa activez o camera si nu a mera decat cu vcds ross tech

Multumesc mult pentru raspunsul prompt. La asta nu m-am gandit :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 15.08.2016 at 9:29 PM, Mihai.Nechifor said:

A montat cineva buton de incuiat/descuiat si pe usa pasagerului?

 

Revin si eu cu intrebarea de mai sus, poate o vede cineva

Am vazut la audi facuta treaba asta, si la b5,5, ma gandesc poate merge si la noi

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut băieți,  eu sunt  nou in clubul passat b6,  fabricație 2009, variant. As dori sa știu ce implica cromul din jurul geamurilor,  eu am chederele negre.  Barele longitudinale le am tot negre si as vrea sa pun unele din aluminiu (cred) . Unde le pot gasi,  se montează greu? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ptr geamurile de la portbagaj se schimba cu tot cu geam. Barele se demonteaza/monteaza cu demontat de plafon textil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, am un passat b6 CR BREAK fabricat in 2009, si vreau sa cumpar lampile OEM pentru luminile de la numar haion .

Merg montate cele care au codul 1K8 943 021 C ? Sunt plug & play ? Din pozele de pe net ar cam avea acelasi aspect la prinderea aceea cu clema dar nu sunt sigur.

Daca a montat asa ceva vreun posesor de b6 break " let me know "

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Ghita Si Silvia Coman

salutare.am si eu o intrebare si nu stiu unde sa postez.am un passat din 2007 si am schimbat ceasurile(IC) cu unele albe.totul merge perfect doar ca acum nu le mai vede Vagul.Ce as putea sa fac?Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai can-ul prea vechi,de asta nu poti accesa Address 17: Instruments,iti trebuie de la E un sus 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ghita Si Silvia Coman
3 hours ago, geoland87 said:

ai can-ul prea vechi,de asta nu poti accesa Address 17: Instruments,iti trebuie de la E un sus 

Multumesc.chiar imi e de mare ajutor raspunsul tau.a meu e cu term c.daca iau sau m va merge?si rns ul 510?Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M este 2009 deci este perfect.

3C0 907 530 M

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ghita Si Silvia Coman

chiar daca sunt de pe un passat din 2012 cu M va functiona?am si rns 510 si as vrea sa il fac sa imi apara melodiile busola in bors

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ala nu este bun,este de passat b7,trebuie sa cauti de b6.

exemple de can de b6

3C0 907 530 K (2008)
3C0 907 530 L (2008)
3C0 907 530 M (2009)
3C0 907 530 N (2009)
3C0 907 530 P (2009)
3C0 907 530 Q (2010)
3C0 907 530 R (2010)

el trebuie si codat,dupa iti arata pe IC navigatie,nume melodie,radio si modul bluetooth daca ai ,spor 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ghita Si Silvia Coman

Multumesc.ceasurile sunt de pe un passat din 2012.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Can-ul este alta mâncare de peste,cauta ce ți-am scris mai sus,o duminică plăcută 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ghita Si Silvia Coman

am comandat cu M la sfarsit.am gasit ieftin si la reducere 118 ron din dezmembrari.Duminica placuta si tie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Pentru masina din semnatura, doresc sa fac retrofit cu camera marsarier highline. Am cameră de pe Touran, cod cu A in coadă, ceea ce am înţeles că înseamnă după 11.2009. Vreau să mă ajutaţi cu o informaţie: modulul pentru cameră trebuie musai să fie tot cu A în coadă sau este compatibilă şi cu cel "simplu". 

De asemenea, modulele vin codate pe maşină, în sensul că dacă am modul de Sharan pe navi îmi apare un Sharan sau şi asta se poate modifica din codări?

Mulţumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scrie tot codul de piesa si iti spun daca e compatibil sau nu cu B6.

pictograma nu tine de Rvc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Camera are codul 1T0.827.229.A şi bănuiesc că este acelaşi lucru cu 3C9.980.551.A de pe Passat ->02.11.2009.

Module am văzut codul 3C0.907.441 şi 3C9.907.441, vânzătorii spunând că sunt compatibile cu Passat B6/B7/CC.

Mă interesează să ştiu dacă aceste module sunt compatibile cu camera şi maşina mea sau după ce fel de modul să mă uit.

Mulţumesc!

Modificat de nykky42001
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!