Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Mult prea puternic, mai ales pe timp de noapte si/sau ploaie. Vor deranja enorm ceilalti participanti la trafic. Ledurile stock sunt perfecte!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, ala intr-adevar pare puternic, se pot pune unele mai slabe... dar idea ?

Adica mi se parea aiurea sa ai un plastic transparent de-a lungul oglinzi dar sa ai led doar in capat ... de ce nu s-a optat pt zona mai mica, cat sut ledurile plus vreo 3-4 cm.

Stiu ca aici intram in zona de gusturi si pareri diferite..

 

Stopurile de tip skyline nu sunt la fel de suparatoare la o adica ? lumina e dubla ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stopurile de tip "skyline" nu se aprind la intensitate mai mare. In schimb, orice sofer stie cat de deranjanta e o lumina in plus care nu isi are rostul, ca de exemplu...cel din fata ta tine apasata pedala de frana la semafor, cei de langa el la fel... nu te ia durerea de cap?

Fabricantul a stabilit in functie de "x" factori care e intensitatea luminoasa necesara pentru semnalizari. Cat despre design.... Volkswagen stie de ce a pus banda aia de-a lungul oglinzii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt facute de mine si sunt si poze in topicul asta. Cauta mult in spate. Se poate pune banda. Intensitatea e foarte ok.

Postul 2575 mai exact.

Modificat de teo0605
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super misto. Eu as pune semnalizari in bara transparente in loc de sticla galbena. Stiti unde as putea gasi? Sau face cineva schimb? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cumperi lampile.

 

cineva sa vrea galbene....mai greu... :soothe[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e... Ca si mine de altfel. Pentru ca sunt singurele sticle galbene pe care le am :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt facute de mine si sunt si poze in topicul asta. Cauta mult in spate. Se poate pune banda. Intensitatea e foarte ok.

Postul 2575 mai exact.

 

Super

exact la asa ceva m-am gandit !

Am cautat un pic in topic dar nu gasisem.

 

De unde ai cumparat banda de leduri ? Pe net se vand doar la 5m.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la magazine de profil. Pe Doamna Ghica se vinde la metru. Se taie cate 3 . Eu de ex. am pus 6.d75d7a24dc1c1c12ed8543debbe34d94.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

imi poate spune cineva, de unde isi iau alimentarea diuzele parpriz incalzite si daca este necesara o anumita codare ?

Ma bate gandul sa fac aceasta modificare insa nu stiu de unde sa o apuc.....

 

Multumesc pentru eventualele sugestii,

Cristi

 

alimentarea lor se face din siguranta SC21, la pin 1 la mufa spalator, masa la pin 2 spalator

 

imi poate spune cineva care ar fi cel mai apropiat punct de masa, ca sa nu caut ca prostu' ?

vreau sa fac "cablajul" si sa am idee de traseu (lungimea firelor).

 

multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

In momentul de fata am 235/45 R17 cu ET45, dar cred ca am nevoie de niste distantieri ca masina sa stea cum trebuie. Pe fata pare ok, dar pe spate pare cam 'ingramadita'. Intrebarea  mea este: cu cati MM sa scada ET-ul (valoarea minima) ca rotile sa iasa in exterior cum trebuie fara sa atinga.

Eu am rotile pentru iarna cu anvelope 225/50 R17 si ET41 (SUSPENSIE SPORT) si-ti spun din experienta ca mai bine le lasi asa fara distantiere ca altfel daca si tu ai SUSPENSIE SPORT o sa atinga in carenaje cand va fi masina incarcata (asta din cauza 50-ului de la anvelope) .

Cu cele de vara 234/40 R18 si tot cu ET41 aceasi suspensi nu-mi atinge .

 

Ma gandeam la niste distantieri de 12mm, asta ar ins un ET de 33.. nu?

Sa nu cumva sa pui distantiere asa de late .

Poti pune in cel mai rau caz unele de 5 mm asta daca nu gasesti pe cineva sa-ti faca unele custom made (DIN ALUMINIU) de 4 mm ca sa ajungi la ET41 .

O zi buna .

 

de ce nu asa late?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Pentru ca riscul de a atinge in carenaje daca te vei duce in concediu cu masina incarcata este de 1000% .

Dar tu faci cum vrei ca este masina mea .

Eu am avut replici de INTERLAGOS cu ET 35 si atingeau la hopuri si cand eram cu masina goala (adica doar eu si fara bagaje si fara roata de rezerva), de masina incarcata nici nu mai incape vorba .

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cam masurat distanta pana in contra aripa si cam la concluzia asta am ajuns, de 10-12.. tie iti atingea cu 235/45 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am avut pe B6 roti cu 235 si nu au atins nicaieri....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi si tu specificatiile la Macau....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca au et 47.. mai spre interior decat ce am eu acum, 45..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am la Passat 235/45 R17 si nu am nici un fel de probleme cu atins sau ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cam masurat distanta pana in contra aripa si cam la concluzia asta am ajuns, de 10-12.. tie iti atingea cu 235/45 ?

Eu am ARCURI SPORT -35 mm si la rotile mele cele de iarna 225/50 R17 ET41 atinge in protectiile de la contraaripi aproape mai tot timpul .

Cu cele de vara 234/40 R18 ET41 atinge doar la denivelari (destul de rar) mai ales cand sunt cu masina incarcata .

Tu daca ai arcurile normala (nu pachetul de drumuri grele) si intre roata si aripa bagi minim 3 degete nu cred ca o sa ai probleme .

La mine nu intra nici un deget intre aripa si roata cu arcurile astea .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare...am o întrebare ,pe un pasat cc din 2011 pot sa pun computerul din bord color..?Se poate schimba ușor sau trebuie mers la reprezentanta..?si dacă știe cineva unde găsesc sa cumpăr si la ce preț este..?

Modificat de PortaSergiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie codat cu VCDS-ul si modificati km - ca sa fie ai masinii.... altfel, ramane cu km donatoarei. 

 

Cauta pe la dezmembrari - cam greu de gasit in Romania  - pe Ebay, prin Polonia, Cehia, etc... pret - unul second costa in jurul la 350 euro.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Poate nu este tocmai locul potrivit, dar din anumite motive, vreau sa dau jos mocheta si as avea nevoie de un manual de reparatie sau ceva de genul pentru a vedea pe unde sunt suruburile și ce anume ar trebui demontat.

Cotiera centrala nu reusesc să-i dau de cap la suruburi și nu vreau sa stric ceva. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate trebuie sa dai joc cam tot ce vine pe podele... 

 

ca sa scoti consola centrala, trebuie scos trim radio, climatronic - soate toate torxurile de acolo... lateralele fata de la sofer si pasager de la tunel median - ai torxuri si acolo.... scumiera, ai torxuri si sub ea - trimi schimbator, sa deconectezi mufele la butoane.

 

te duci in spate, scoti spatele la cotiera - ai doua torxuri, il tragi afara, deconectezi mufa si o sa vezi doua piulite - le desfaci cu cheia de 10.

 

daca masina e sub 2008, mai ai cate un torx pe la jumatatea tunelului, in dreptul scaunelor, pe fiecare parte  = ca sa ajungi la ele, tragi scaunele la maxim in fata si le ridici la maxim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!