Jump to content

Inscriptionare Model / Cilindree Pro Sau Contra


AndyG
 Share

Inscriptionare Pro sau Contra  

101 voturi

  1. 1. Pro Inscriptionare

    • Marca
      68
    • Model
      52
    • Cilindree
      19
    • Altele (SDI, TDI, Quatro, ...)
      44
  2. 2. Contra Inscriptionare

    • Marca
      27
    • Model
      35
    • Cilindree
      79
    • Altele (SDI, TDI, Quatro, ...)
      43


Postare recomandată

Nu e chiar asa.... si 2.0 TDI si 2.7 TDI au evacuarea la fel.... poti sa le zici la prieteni ca ai 2.0 TDI daca nu vrei sa stie lumea ce motor ai :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • AndyG

    5

  • TitvsCaivs

    4

  • Marian

    3

  • Ex member

    3

Hello

Eu am pe masina o inscriptionare cam ciudata, cel putin eu parca nu am mai vazut: pe spate nu e scris nimic insa pe ambele aripi am inscriptia TDi. Precizez ca asa a venit masina din fabrica.

Nu zic ca nu-mi place insa as fi preferat sa nu fie scris nimic

Asa sunt Seat-urile inscriptionate. In spate doar modelul si pe aripi motorizarea (aproximativa).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Asa am luat-o ... adica fara inscriptionare.

Si-mi pare bine. :rolleyes:

Imi place mai mult "clean butt"!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

as vota pentru alte insemne cat marca si model sau cilindree. nu cred ca e ceva mai frumos decat GTI-ul de la golfuri, de la mk1 la mk5 si probabil la toate care vor veni

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Marca DA

Cilindree BA,de ce?Probabil ca daca aveam un R32 sau un GTI poate ca mi-ar fi placut,asa la 1,6 :) .Oricum cine este cunoscator nu trebuie sa se uite la inscriptionari ca sa-si dea seama ce masina este sau ce motor are(ma refer in special la Golf).

Modificat de alex_WMV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am masina din semnatura fara inscriptionare-motivul: mergi si tu ca omul fara sa te grabesti si gasesti vreun fraier agitat care incepe sa puna presiune cu flash-uri, ma dau pe dreapta, el trece grabit si apoi incepe sa spuna ce l-am facut pe ala cu 2.0. Mai sunt pustani si nu numa' care au chef de intreceri asa din senin pe oriunde si daca tu nu-i dai ingura ca nu te grabesti nicaieri incep sa creada ca au facut un 140 CP cu partaitoarea lor... Apoi mai vine si invidia oamenilor, furturile, faptul ca te poti face totusi de ras cu un 4motion daca e gheata si nu poti sa iesi de acolo, etc... mai bine putina discretie !

Modificat de catanexus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt contra inscripionarilor. Prefer sa am o masina fara sa scrie nimic pe ea sa stiu numai eu ce poate. Si daca ii vin idei vreunui toparlan cu sigla M lipita sa-l linistesti imediat sa-i fuga si sigla de rusine, dar astia au obrazu cam gros.

Una peste alta prefer fara, nu trebuie sa stie si ceilalti ce am sub capota si ce poate face masina mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nimic in afara de sticker :o

e mai discret, e mai decent, e mai curat, e mai elegant zic eu.

cu cat mai putin crom ( pentru mine cel putin) cu atat mai bine.

ca degeaba are Smiley GTI pe toata masina daca ne-a zis la Promotor anul trecut ca e 1.6 FSI. :)

Modificat de medley
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deoarece nu pot sa votez la poll, as opta ca masina mea sa nu aiba inscriptionat modelul si cilindreele. Marca, oricum apare pe fiecare masina prin sigla, iar la volkwagen o ok "W"-ul ala pe haion. Acum, ca trebuie sa revopsesc haionul, o sa dau jos modelul si cilindreele, si o sa raman doar cu sigla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici eu nu pot sa votez :P

sunt pt clean look.doar emblema marcii.

initial imi placeau,dar mi-au fost furate in 2randuri si am zis : gata.

asa ca si golfu cat si leonul sunt clean look.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am crezut ca se fura si inscriptii ... cred ca ti-au facut varza haionu' ... ca nu cred ca au stat ei sa incalzeasca si dup-aia sa le ia usor ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt adeptul unui spate cat mai curat, mi se pare mai cool sa nu se stie ce se ascunde sub capota, daca as avea o Bora VR6 as pune numai la deruta inscriptia TDI toate cromate ;)

Modificat de robertnrm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu sunt pentru un clean look da am pus numerele cu 19 TDI :( asa ca nu mai am nevoie de alte insemne :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

o intrebare off: insriptionarea pe Octavia 1 in cazul meu e lipita sau e gaurita tabla? As vrea sa renunt la ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E lipita, toate sunt lipite :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clean look si pentru mine...imi pare rau ca nu le-am dat eu jos...Mi le-a dat cineva cu o cheie, surubelnita sau cine stie ce ustensila...Si cu ceva vopsea :(:angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca faci tuning masinii,scoti emblema. motorizarea nu mai e valabila dupa ce i-ai bagat mai multi cai in grajd.

sau daca faci modificari estetice,o personalizezi...atunci nu mai este (dacia logan) ci o masina speciala,unica. si emblemele le scoti.

in rest,daca e masina standard,e ok cu embleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doru.tanasoiu

Si eu sunt fan clean look.Cand am avut masina stock erau pe masina dupa ce am adus modificari le-am dat jos.Detest siglele pe Dacia cu MPower,vr6....etc!Fiecare cu ''piticii'' lui!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare la toata lumea ! eu sunt adeptul `` fara embleme `` , am un golf 4 si vreau sa renunt la inscriptii sa ramana doar emblema vw, adica fara `` golf `` si fara `` 1.6 ``, dar intervine o problema aici , masina este din 11.2001, avand in vedere ca sunt 10 ani de atunci, banuiesc ca o sa ramana diferenta de nuanta intre nuanta de acum a masinii ( albastru inchis ) si nuanta de sub inscriptii !! niste sfaturi de la avizati mi-ar fi de mare ajutor !!! multumesc anticipat !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt tot adeptul ''fara embleme'' :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca faci tuning masinii,scoti emblema. motorizarea nu mai e valabila dupa ce i-ai bagat mai multi cai in grajd.

Daca nu schimbi motorul, de ce nu mai e valabila motorizarea? nu tot atat ramane cilindreea?

in rest,daca e masina standard,e ok cu embleme.

Asta zici pana o sa ti le fure cu vopsea cu tot..apoi o sa-ti para rau, ca si mie de altfel, ca nu le-ai dat tu jos cu ata dentara si cu apa calda!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci topicul este despre faptul ca se fura literele si de asta ar trebui sa le scoatem?

chiar daca nu schimbi motorul,masina are alta putere. cel putin in cazul meu,citind literele vei spune ca am 115 cai (ce e adevarat) dar eu poate am schimbat turbina,intercooler,soft,injectoare,pompa motorina etc si am 200+.

uneori emblema e motiv de lauda; daca ai avea un cl63 amg,ai scoate literele?

alteori nu prea...; dacia logan 1.4 //M power :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am avut toate literele rosii TDI, fiind cea mai mare motorizare pusa pe transporter.. 2.5 R5 180cp

dar m-au lasat fara ele chiar in 2006 la scurt timp cand am adus-o din germania.

am mai avut cazuri cu alti colegi din trafic care dupa ce vedeau ca decoleaza din fata lor ditamai duba, opreau langa mine, dadeau geamul jos si intrebau "ce motor ai omule sub capota" :D chiar multi cu vito-uri si T5-uri

si oricum nu prea e bine cu datul jos al literelor, am patit-o si eu sa incerc sa depasesc un golf, si desteptul a zis sa-mi arate el mie, si a accelerat si el, evident ca nu avea 1.4 16v ca mine sub capota, de era sa nu mai incap si eu inapoi pe banda...

pentru ca se stie ca la golf4, numai motorizarea 1.4 nu are scris nimic pe spate, in rest fie ca e 1.6, fie ca e TDI, fie ca e 1.8T, se observa

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

si eu sunt pe clean look.

@soila, am prins o masina ca a ta, am mers din Bacau pana in Focsani unde s-a oprit. Avea statie. Marfa rau cum alearga. M-a scutit probabil de 1 ora in plus pana la bucuresti :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!