Jump to content

Inscriptionare Model / Cilindree Pro Sau Contra


AndyG
 Share

Inscriptionare Pro sau Contra  

101 voturi

  1. 1. Pro Inscriptionare

    • Marca
      68
    • Model
      52
    • Cilindree
      19
    • Altele (SDI, TDI, Quatro, ...)
      44
  2. 2. Contra Inscriptionare

    • Marca
      27
    • Model
      35
    • Cilindree
      79
    • Altele (SDI, TDI, Quatro, ...)
      43


Postare recomandată

Ce te faci daca ai un RANGE ROVER? :) I-as pune un ST de la Sport, dar exact in fata numelui :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • AndyG

    5

  • TitvsCaivs

    4

  • Marian

    3

  • Ex member

    3

Buna gluma : :scratch: dar ca sa il faci STRange Rover trebuie sa stii engleza... iar subspecia asta de oamenii care scriu/deseneaza/zgarie/etc pe masini... fi convins ca nu stiu in engleza alte cuvinte in afara de F**k you :D

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu fiecarui cuvintel al lui Rapier.Eram foarte mandru la primele modele de inscriptionarile mele, pana a venit 5-ul fara nimic pe spate, curat, cum a spus si Rapier.Nu ca ar avea un aspect mai ingrijit hayonul, dar arata altfel, ii schimba design-ul mult.Mi-a placut atat de mult aspectul incat si la urmatoarele 2 masina am dat jos modelele + insciptionarile cilindreei, inlocuind cu stikcer vwforum.Oricum, de multe ori am spus ca atunci cand imi voi permite sa detin un R ii voi da jos barele+insciptionari si voi pune litere volumetrice cu 1.4, sau cel mult 1.6 FSI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici e discutabil. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, insa daca as fi avut motorul de 1,4 benzina nu mi-as fi dorit inscriptionarea cilindreei din motive subiective. Nu vreau sa declansez un flame asa ca n-am sa spun care sunt acele motive.

Pe de alta parte, siglele audi, vw, seat, skoda sunt chiar frumoase si expresive, pot spune ca aduc un plus masinii.

Aceeasi parere si in ceea ce priveste inscriptionarea modelului.

Cat despre SDI, TDI, quattro, as purta cu mandrie oricare din aceste sigle daca ar fi cazul :D

Deocamdata port cu mandrie sigla TDI :D

Am uitat sa precizez ca masina a plecat din fabrica fara inscriptionare model si motorizare. Literele au fost lipite de mine acum vreo luna-doua primite donatie de la alti forumisti, carora tin sa le multumesc si cu aceasta ocazie :P Se stiu ei cine sunt.

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Eu am votat pro doar pt marca. Model, cilindree sau alte inscriptii nu imi plac. Sunt adeptul stilului curat.

Si chiar daca as fi posesor de GTI, GT sau R32 tot fara inscriptionare as opta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu sunt de acord cu inscriptionarea marcii. Din moment ce ai sigla pe masina, banuiesc ca e destul de clar ce masina e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare mai "curata" masina fara inscriptionari (nu ma refer la stickerul VwForum). In plus, oricum nu ar mai corespunde cu ce a iesit din fabrica. Placerea mea e sa ii las pe altii sa se intrebe ce masina i-a lasat in urma...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inginerul, sunt de acord cu tine. Daca ar fi sa imi un polo sau fabia cu motor de 1.2, prima optiune pe care as alege-o din lista ar fi sa ii scot inscriptionarea cilindreei (si sa imi cumpar de pe forum litere volumetrice cu TDI ;) -glumesc). Cine afirma ca isi cumpara R32 si isi da jos inscriptionarea modelului... nu il cred. Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@liviuxp: Sincer, nu te cred! Adica omul cumpara un R(la R32 te referi) pentru acel look agresiv si totusi shik, pentru acea emblema grozava "R32" si pentru imagine. Adaug aici ca multi cu un GTI mai schimba pe bari sa fie cele de R32, schimba pedalierul samd. Daca tu zici ca ai cumpara un R32 si i-ai schimba barile pe unele stock, ai renunta la emblema R, mi se pare tare ciudat, chiar incredibil. Dar stiu sigur ca n-ai face asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din moment ce ai sigla pe masina, banuiesc ca e destul de clar ce masina e.

Nu intotdeauna. Nu te gindi ca orice masina are ca sigla un W sau 4 cercuri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_thumright: Obsy, la cat de "atotstiutori" erau, poti macar sa te bucuri ca ti-au confundat-o cu alta masina din grupul VAG!

Revenind, pentru cei care cunosc masinile, chiar si fara inscriptionari e usor sa isi dea seama. Si e chiar o surpriza placuta sa vezi o masina ca poate mai mult decat te asteptai. Iar despre ceilalti... who cares...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cam citi crezi tu ca stiu cum arata sigla de la un Viper de exemplu? :icon_thumright: Sau mai vrei sa iti dau exemple mai exotice? ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hehe! Viper-ul arata atat de "sport" ca te astepti la orice!

Problema e ca stai cu unu la semafor cu o masinuta "obisnuita" unde "calutii" acelui model sunt in numar de 140 sau 350 in functie de motorizare.

De tuning nu mai vorbesc.

Nu sti cu cine ai onoarea :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AM votat pt inscriptionarea tuturor in afara cilindreei...hmmm si in ceea ce priveste ce a spus Last nu cred ca daca ai avea un Gti sau R32 o sa dai jos literele chiar te poti mandri ca ai Gti sau R32

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Prefer 'shaved'. Fara sigla marcii/model/cilindree/etc. la orice masina si daca e 1.2HTP, 1.4mpi, 1.9tdi,etc. si daca e R32, M3, etc. Poate mi-ar placea la un M3 sa am 316i.. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

binentels ca fara model si cilindree

eu asa am si luat masina :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ales si votat Fara Cilindree si model cu urmatoarele argumente:

1. Daca cine se uita si nu stie modelul, oricum degeaba se uita... :blah:

2. Cand neavizati in tehnicile condusului/ pilotajului vad cmc incep presupuneri stupide, chiar si intre prieteni.

3. Nu mai vin retarzii cu sisu sa-ti smulga caracterele de pe hayon

4. O problema mai rara dar deloc de neglijat - mai apre vreun pusti la 16 ani care se apuca cu prietenii sa vandalizeze masina pt. ca scria 3.2 benzina si are proprietarul bani sa o faca.... :frigbaitata:

5. Cilindreea in majoritatea cazurilor este in spatele masinii (exista si modele cu cilindreea inscrisa pe lateral), asadar nu impui respect la semafor... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prefer sa fie inscriptionata marca si modelul. De ce? La cate chinezarii si alte asemenea au aparut pe piata, imi place ca Gura Casca de pe strada sa stie ce frumusete de masina vede. Si de VW a auzit de la cel cu tata'n gura pan' la al' cu barba sura.

De votat am incercat sa votez dar tot imi da eroare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Votez fara marca model cilindree si alte alea... imi plac masinile curate, fara cele 4..6..10 inscriptionari puse de fabrica. Simplul fapt ca masina are un logo e suficient. Lookul e mai curat.

Cine vede masina isi poate imagina orice.

Totusi, nu mi-as mutila masina, incercand acum sa smulg insemnele. Poate urmatoarea o voi comanda clean.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am votat pentru marca, model, cilindree si atat pentru ca ii mai simplu decat sa tot fi intrebat ce model ii , ce motor ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am votat cilendree si altele, pe cine il intereseaza ar trebui sa stie cel putin ce marca si model este. La cilindree si de tip motor nu iti poti da seama uitandute din exterior.

O sugestie: Ar trebui sa fie trecut si pretul de a achizitie cu abtibild pe toate cele 4 laturi a masinii sa nu te intrebe fiecare cu cat l-ai cumparat, cel putin in primul an de folosinta. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hello

Eu am pe masina o inscriptionare cam ciudata, cel putin eu parca nu am mai vazut: pe spate nu e scris nimic insa pe ambele aripi am inscriptia TDi. Precizez ca asa a venit masina din fabrica.

Nu zic ca nu-mi place insa as fi preferat sa nu fie scris nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu prefer fara inscriptionare. eu am avut golf 1.9 tdi. am dat jos doar 1.9 restu mai vad eu, poate inainte de un polish zboara si alea:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu prefer fara inscriptionare si pentru model si pentru motorizare. Insa in cazul meu mi-a ramas quattro

in grila din fata. Astfel ca daca se uita cineva pe geam si vede ca am cutie manuala, si se uita in spate

si vede gurile de evacuare indoite in jos isi da seama ca nu poate fi decat 3.0 tdi ... ( trebuie

intr-adevar sa cunosti putin oferta de la Audi :D )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!