Jump to content

Carkit Golf IV


Puiu
 Share

Postare recomandată

banuiam .. o sa incerc sa vad ce iasa ..

o fi separata mufa sau face parte din restul mufei cu alimentarea la cd + boxe etc ??

deabia vad si cate iesiri are "dansul" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pompiliu

    14

  • Inginerul

    10

  • Puiu

    9

  • Bogdan_wrc

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

eugen..la mine e mai simplu..right? e adanca bagata mufa aia sub shimbator? o.0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

banuiam .. o sa incerc sa vad ce iasa ..

o fi separata mufa sau face parte din restul mufei cu alimentarea la cd + boxe etc ??

deabia vad si cate iesiri are "dansul" :rolleyes:

este separata

eugen..la mine e mai simplu..right? e adanca bagata mufa aia sub shimbator? o.0

sub schimbator acolo mufa aia intra intr o centrala

de unde esti ?

bucuresti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

ma adresez celor care vor sa-si desfiinteze carkitul pt Nokia modele vechi. Mie mi s-a stricat unitatea centrala, si as avea nevoie de o astfel de unitate centrala deoarece inca mai folosesc un telefon de generatie veche. Atasez fotografii ale acestei unitati (modelul este HFU-2). Ofer la schimb un set de placute de frana noi noute pt Golf4/Bora - pe spate.

Bafta!

post-782-1168772770_thumb.jpg

post-782-1168772778_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am CarKit Nokia Vechi si i-am dat jos suportul pentru ca deranja pasagerul din stanga de obieci la genunchi.

Insa, sincer sa fiu nu stiu unde s acaut unitatea centrala ce apare aici in pozele astea pentru ca am bagat firele in spate - as ceda-o fara nici o problema pentru ca nu am nevoie de ea.

Daca stii unde se afla o sa incerc sa o dau jos. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine era montata in partea soferului, la pedale, jos, ascunsa in spatele unei tablii de plastic. Se demonteaza usor, e prinsa in trei suruburi.

Daca o gasesti, si n-ai ce face cu ea, oferta mea e inca valabila.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Din pacate, eu nu pot sa te ajut, fiind din aceeasi categorie: adica mi-am dat jos carkit-ul de Siemens ca sa-mi pun unul de Nokia 6210/6310.

Eu inca folosesc un 6310i, probabil unul dintre cele mai bune telefoane din cate s-au vazut ...

Vreau doar sa spun pt cei care nu stiu unde sa-l caute ca la mine carkit-ul era montat sub torpedou. Eu am dat jos torpedoul (sunt doar 3 suruburi sus si 3 jos), dar apoi am remarcat ca puteam foarte bine sa detasez putin imbracamintea aceea de sub torpedou si aveam acces la el :vaidecapulmeu:

La el se conecteaza microfonul ,antena, difuzorul, suportul de telefon, firul de mute pt.cas si evident, alimentarea.

@Bogdan.B: daca dai de el, nu e mare lucru sa-l decuplezi de la toate aceste mufe si sa-l extragi de acolo.

M-as putea oferi chiar sa te ajut, daca gasim ceva timp... si sa fie in Bucuresti :D

Eu mai am inca unitatea centrala de Siemens, dar nu cred ca ajuta nimanui...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si car kit-ul meu este pentru 6310i/6310/6210 si inca 2 caramizi de telefoane nokia mai vechi. Firul era bagat undeva in partea dreapta jos in dreptul schimbatorului. Am bagat mana sub, am gasit mufa, am scost suportul cu tot cu cablu pentru ca ma deranja si deranja si pasagerul din dreapta. Cred ca unitatea aia centrala este acolo, si daca nu e nevoie de ea o dau la schimb pe un cd player origina vw sau magazie de cd-uri.

Am tot cautat 6310i sau 6310 si n-am gasit decat la pretul de 100 de euro la sh. Pai o fi ele telefoane bune da la 100 de euro imi cumpar telefon smecher la sh.

A ramas prins de bord bratul car-kitului pe care nu stiu cum pot sa-l dau jos. Banuiesc ca e lipit acolo, dar daca-l dau jos raman fie cu o pata urata fie cu o gaura sau doua daca e prins cu suruburi. Oare gasesc respectiva piesa de bord sh fara gauri ? Se poate inlocui ?

Va rog sa ma ajutati si pe mine :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mama ei de treaba eu am car kit pt siemensuri dalea antice gen A50. si recent l-am si rupt cu scaunul si nu mai sta si pocneste cand se misca si tre sa stau cu el langa schimbator e enervant ...........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am dat si eu jos ce am putut :frigbaitata:

doar ca suportu acela cum zicea si Inginerul pare lipit de bord :emthdown:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Inginerul, @Pompiliu : eu l-am scos foarte usor cu o surubelnita si nu a ramas nici o urma (vizibila).

Deschide torpedo-ul si ai sa gasesti un surub sau doua acolo in lateral iar celalalte sunt mai jos - iti dais eama fparte usor unde dupa ce le scti pe cele de la torpedo.

Mie mi-a ramas o mica pata pe plasticul de langa piciorul pasagerului insa se duce cu un servetel umed sau daca nu .. cu pantalonii pasagerului ... in timp :hainoroc:

Spor la treaba !

@Golfsburg - daca esti dispus sa vii sa-l dam jos impreuna in week-end pm me sau da un tel si vedem cum rezolvam problema.

Modificat de Bogdan.B
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha....zici ca in torpedou e smecheria...pacat ca nu s-a gandit nimeni pana acuma sa zica acest detaliu :|

mersi...dau o fuga acuma sa vad ce reusesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, esti sigur ca dupa dezlipire nu ramane urma ? Daca e lipit ce rost mai are sa-l dau jos ? Ca nu prea inteleg ce-ai vrut sa spui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

umm....tre sa demontez prima data torpedoul? o.0

mai multe detalii te rog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, torpedoul nu trebuie demontat, la mine avea doua suruburi in lateralul bordului ce erau mascate de usa de la torpedou - cand asta era inchisa, binenteles, daca deschizi torpedoul si te uiti in extrema stanga a acestuia o sa vezi doua suruburi cu care e prins suportul de telefon ... sper. Partea de langa casetofon nu este lipita ci este doar aplicata.

@Inginerul : la mine nu era lipit, era prins in 4 suruburi. Dupa ce l-am dat jos a ramas doar un pic murdara zona de sub el pentru ca nu fusese curatata de mult.

Mai bine o sa fac o poza si o pun sa vedeti unde a fost prins.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dap..o poza ar ajuta :lol: dar eu nu tin minte sa fi vazut nici un surub unde zici tu :|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B)-->

QUOTE(Bogdan.B @ Feb 1 2007, 10:03 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Mai bine o sa fac o poza si o pun sa vedeti unde a fost prins.

Hai cu poza ca deja nu mai suport car kitu ala. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma e o chestie buna cu car kitu asta. Io am agatat de suport bradutii aia parfumati de masina ca la oglinda mi se pare ca doar manelistii au.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maine caut cele doua suruburi despre care se vorbeste mai sus. Daca le gasesc fac si poze pe unde le-am gasit.

Am auzit ca se vinde in targ cu 50 - 80 de euro un car kit de-asta :). :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci n-am gasit nici un surub. Deocamdata suportul a ramas in bord. De indata ce gasesc piesa aceea din bord la o alta masina o voi inlocui. Pana atunci agat braduletii parfumati de el :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze de intarziere nu am avut timp sa ma duc sa fac poza ca a trebuit sa caut partea ce am demontat-o si am gasit-o abia ieri.

Cand ajung acasa asta-seara o pun acolo si fac un DIY cum sa-l dai jos - numai sa se potriveasca cu ce aveti voi ca din cate spuneti pe aici nu prea se potriveste cu ce aveti voi.

Vedem diseara ...

Modificat de Bogdan.B
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!