Jump to content

Carkit Golf IV


Puiu
 Share

Postare recomandată

uite asta am eu..si nu inteleg ce se potriveste la el. daca se vede..cablu vine de dedesubt si intra in spatele bordului prin drepta consolei. ce imi trebuie sa adaug ca s apun telef in el...adica cum arata suportul de telefon?

pic000017cs.th.jpg

pic000023gr.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pompiliu

    14

  • Inginerul

    10

  • Puiu

    9

  • Bogdan_wrc

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce ai tu nu e Cullmann variocom VC3 sau 4. De fapt nu cred ca este Cullmann. Din cate stiu eu vw a mai pus carkit-uri si de la alta firma (nu mai stiu care) sau poate a fost pus ulterior ??? Oricum prima dat trebuie sa stii ce firma e carkit-ul si pe urma te interesezi ce-ti mai trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am tot uitat la el..nu scrie nici o firma pe el. ce sa fac. aveti ceva idei? am carte de service la ea, dar nu e trecuta nici o adaptare in ea. unde as putea sa vad ce firma e?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite eu de exemplu am THB. Si eu eram in dilema ce model de telefon intra acolo. Aparent scrie pe spatele suportului cu ce modele este compatibil. Poate te ajuta si asta http://www.thb.de (din pacate e in germana).

Later edit: Este si in engleza doar ca eram eu adormit.

Modificat de preghicialex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai fratilor eu nu inteleg nimik da faza e ca si masina mea are la fel suport dala de tel ca in prima poza de sus si microfon sus dar cutie daia nu stiu daca are si nici nu demontez bordu sa o caut :D deci are car kit sau nu? ca alarma e posibil sa aiba :lol:) hai ca astept un raspuns de la voi sa ma lamuriti si pe mine ca eu sunt mai greu de cap

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca daca ai talpa respectiva si microfon este posibil sa ai car kit. Modulul de comanda se afla sub frana de mana si pentru a afla acest lucru poti trage levierul franii si sa observi prin aceea gaura daca in interior este o cutie care contine respectivul modul. Cel putin la mine acolo este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit si la mine ceva scris pe suportul ala postat mai sus.

scrie ARAT. ceva ajutor? sa vad si pe google daca aflu ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Stie careva ce tre sa fac mai exact pt a demonta carkitul cu care a venit masina? :| (fire, suport...) Ma streseaza pt ca este pt Nokia mai vechi si nu ma ajuta la nimic, +arata si aiurea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off..si eu am aceeasi problema..desi am si telefon..dar sunt prea demodate..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

al meu e prins frumos cu un surub mascat in torpedou. asa ca daca vreau sa-l dau jos... e simpla operatiunea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

al meu cred ca e lipit...dar cablul? are cumva vreo mufa pe undeva sau trebuie taiat :| ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la radio cass e prins cu o mufa. daca nu te deranjeaza poti si sa-l tai dupa ce indepartezi car-kit-ul sau daca esti mai scrupulos, o sa-l indepartezi si cablul complet

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

al meu cred ca e lipit...dar cablul? are cumva vreo mufa pe undeva sau trebuie taiat :| ?

Demontezi suportul, care de regula este in suruburi (din pacate - pt ca o sa ramai cu doua gaurele ) iar cablul pentru linistea ta il faci gramada si il inghesui sub acoperitoarea bordului de unde iese. Cine stie poate in viitor pui un alt car-chit si va fii util pentru ca firele respective deja sunt cablate corespunzator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca pun in viitor o sa iau bluetooth...dar nu cred pt ca nu imi place sa auda toti ce vb...o casca bluetooth parca e mai buna...mersi...

e greu de demontat consola aia cu scrumiera..sau se poate trage de el sa iasa :"> ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E destul de greu de demontat si are multe suruburi, recomand mai bine sa nu o desfaci ca poate dupa aia o sa iti sune plasticurile. Mai bine faci cum a zis bebestef :emthup: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da . Bun topic. Ar trebui sa scap si eu de al meu. e la fel unul de nokia 6210/6310 ceva de genul.

Daca iau jos numai suportul am cum sa adaptez cablul la un handfree bluetooth sau cele noi vin cu un cablu care merge default pe toate casetofoanele/cd-playerele ?

Eu am Navigatie RNS MCD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei sa te scap de carkit te ajut eu lucrez in domeniu asta fac toata ziua

si daca dai jos suportu nu poti sa faci nici o adaptare

iar daca vrei sa ti pui un carkit cu bluetooth poti sa pastrezi din cel vechi doar microfonu si difuzoru si probabil cablaju de alimentare practic tr sa schimbi doar centrala si sa mai adaugi un buton

daca vrei sa te scap de carkit te ajut eu lucrez in domeniu asta fac toata ziua

si daca dai jos suportu nu poti sa faci nici o adaptare

iar daca vrei sa ti pui un carkit cu bluetooth poti sa pastrezi din cel vechi doar microfonu si difuzoru si probabil cablaju de alimentare practic tr sa schimbi doar centrala si sa mai adaugi un buton

iar un carkit bluetoooth costa in jur de 150 160 de euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut carkit Cullmann de Siemens si l-am dat jos.Firul sta sub masca de la schimbatorul de viteze si bagi mana , si o sa gasesti o mufa de unde o sa scoti cablul de la carkit; trebuie prinsa din laterale acea mufa ca sa se poata desprinde de acolo. Eu mi-am pus mai nou un MP3 cu Carkit SONY MEX-BT5000, si in felul acesta am de toate .

Modificat de Eugen Dragan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

al meu nu e asa .. am o poza incare se vede o sa o atasez

se vede in colt un cablu .. ala e de la car kit

post-7177-1168636954_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha...zici ca e aproape mufa...ajung la ea repede? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine intra pe langa cd-player .. vezi poza atasata

e la fel si la tine ?

post-7177-1168637779_thumb.jpg

Modificat de CosminSideras
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nope..la mine iese din masca aia de sub schimbator..de la picioare de undeva, pe dreapta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine intra pe langa cd-player .. vezi poza atasata

e la fel si la tine ?

Ar trebui sa scoti radio tot afara si sa sa decuplezi mufa din spate. cu siguranta!!! Exista patru mici taieturi unde o sa bagi niste fasii de cartela telefonica la dimensiunea aia, (se taie cartela pe lung), apoi incerci sa extragi radioul afara. Am facut insemnari pe poza ta unde trebuie sa bagi alea.

post-8570-1168642127_thumb.jpg

Modificat de Eugen Dragan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!