Jump to content

Passat B6... Ghinion Sau Marfa Proasta


SVW
 Share

Postare recomandată

Imi zici si mie te tor site-ul ca vreau sa citesc si eu. Ciar ma intereseaza.

www.km77.es

Eu am passat 2,0 tdi si nu trage sub 2500 de ture si credema ca stiu foarte bine ca passatul este marfa foarte proasta

Cel de 170 de cai tdi intra de la 1800 pana spre 3000, trage de rupe. Fa-ti chip tuning.

Nu doar eu sa am parte de ea cat mai mult timp, ci toti de aici! Eu sunt incantat de ceea ce imi ofera masina la acest pret.

Nu mi se pare o masina cu un pret mic. Daca dai peste 30.000 de euro pe o masina cu banii astia iei si un Audi A6 la urma urmei. Poate mai chel ce e drept.

oameni buni e a 2-a oara cand vin cu platforma acasa anul asta(prima oara pompa "a obosit" si era sa mor intr-o curba,iarna la munte,si acum un injector "s-a sinucis" )si altele mai putin grave dar suparatoare........SUCCESE NEBANUITE :D

Mai sa fie. Esti la al doilea mesaj pe forum si deja atatea incidente. Crede-ma ca am mult prea mare experienta in ceea ce inseamna comunitatile virtuale (forumurile) ca sa nu imi dau seama din prima ca nu esti decat un 'flamer'. Succese in curbe, la platforme si asa mai departe! Se pare ca ai nevoie.

Modificat de geovadim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 715
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Andrei2000

    40

  • geovadim

    34

  • alxrro

    34

  • Mama Omide

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

www.km77.es

Nu exista pagina. Cred ca ai uitat tu ceva sau nu e asta pagina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da este destul de amanuntit tot ce scriu ei acolo si destul de bine ilustrat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De curiozitate, cati km are colegul tau cu acea masina condusa in acest mod?

Mai multe mii, nu stiu exact citi. Dar daca ar fi sa conduca masina mea, l-as bate :D Sau nici nu l-as lasa sa o atinga macar.

PT MINE PERSONAL ESTE O MASINA DE PROASTA CALITATE

Si atunci ce mai astepti ca sa scapi de masina? Ia-ti altceva, daca asta nu te satisface.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai multe mii, nu stiu exact citi. Dar daca ar fi sa conduca masina mea, l-as bate :D Sau nici nu l-as lasa sa o atinga macar.

Interesant! Pai, tine-ne si pe noi la curent cat timp rezista masina aia. Ca s-ar parea ca e supusa unui adevarat test de anduranta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si atunci ce mai astepti ca sa scapi de masina? Ia-ti altceva, daca asta nu te satisface.

Pai crezi ca de buna ce este se bat astia pe ea , de 2 luni ma chinui sa o dau dar se pare ca nu se inghesuie nimeni la ea pe bani doar pe un pret de nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca A8 e mai prost decit Passat :lol: dar... nu e voie sa se scrie asta??? :blink: :D Cel putin eu asa deduc din inchisul topicului ala. Si in mod SIGUR si initiatorul topicului a dedus la fel, ca a scrie despre problemele unui A8 nu este de dorit pe acest forum. Asa sa fie? :D

Poate vreun moderator care poate modera si la Audi citeste asta si va redeschide topicul ala inchis degeaba. Ca a fost corectat titlul si continutul e una, dar sa "bagi pumnul in gura" pentru ca se semnaleaza probleme cu "nava amiral" de la VAG e cu totul altceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

somebody, stim, dupa parerea ta passatul (care, tot dupa parerea ta, e in clasa cu A6 :D ) e cea mai buna masina, chiar si A8 are probleme, si doar un snob si-ar lua A8 sau A6 cand poate lua ACEEASI masina, dar cu sigla de VW. Stim :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sharanel >> Ai inteles prost si nu stii nimic. Passat B6 ESTE in aceeasi clasa cu A6 model nou, fie ca iti convine, fie ca nu. E mult mai ieftina la aceleasi dotari ca un A6. Dar NU am spus ca Passat e cea mai buna masina (sint purele tale inventii, ai o imaginatie extrem de bogata... :). Evident, nici Audi nu e cea mai buna masina, dupa cum bine ai remarcat... :D. Exista masini mult mai bune ca cele din grupul VAG, la preturi similare si la confort similar. Urmatoarea mea masina nu cred ca va mai fi un VAG.

Am luat Passat pentru ca a fost o conjunctura favorabila. Un A6 la aceleasi dotari ar fi fost cu vreo 20,000 euro mai mult, bani pe care II PIERZI LA REVINZARE (au nu ii pierzi daca ai de gind sa tii masina o viata... :offtopic: )De ce? Simplu. Cind revinzi masina, NU vei obtine pe un A6 cu dotarile unui Passat ca al meu acei 20,000 euro dati in plus. Cel mult vei obtine 3,000. Daca tu ai acei 17,000 euro sa ii arunci pe geam numai ca sa te dai grozav ca vei conduce un A6, e problema ta. Eu nu am acesti bani DE ARUNCAT, mai bine fac altceva cu ei.

Vad ca si pe tine te deranjeaza cind se spune pe forum ca exista probleme si la un A8, care ar trebui sa fie o masina perfecta, sa nu se strice nimic in primii 200,000 km. Dar uite ca nu e chiar asa, iar VAG devine, incetul cu incetul, doar o legenda. Pacat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

somebody, stim, dupa parerea ta passatul (care, tot dupa parerea ta, e in clasa cu A6 :lol: ) e cea mai buna masina, chiar si A8 are probleme, si doar un snob si-ar lua A8 sau A6 cand poate lua ACEEASI masina, dar cu sigla de VW. Stim :)

sunt de aceeasi parere cu somebody si cred ca o sa iau din nou un advertisment ca sunt offtopic dar nu ma pot abtine cand vad ca oamenii nu vor sa vada realitatea. Un Passat e la fel de spatios ca un A6 si un A4 e mult mai mic. Audi au si ei destule probleme si cred ca passatul e masina bune chiar foarte buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Insfarsit observ niste oameni care vad realitatea! :lol:

Modificat de Andrei2000
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Superb este mai mare decat Passat... Iar Octavia are aproximativ acelasi spatiu interior ca si un Passat.Pana la urma Octavia este masina de cumparat din grupul vag. Restul sunt bani pierduti

Modificat de r&d
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oameni buni, lasati-o balta, cu demagogia nu te poti lupta...

sunt unii care merg cu 'curentul' orice s-ar intampla... aceeasi oameni care laudau acum cativa ani vw si passatul 'din auzite' desfinteaza acum aceleasi marci bazandu-se tot pe acelasi 'radio shantz'...

nu ma leg acum de cei care din pacate s-au confruntat PERSONAL cu unele probleme mai mult sau mai putin grave, dar care pot aparea la ORICE marca, mai mult sau mai putin razlet... cu toate ca si din aceasta categorie sunt unii carora le place prea mult sa generalizeze, dupa modelul: m-a parasit prietena, deci toate femeile sunt curve...

Modificat de cocomic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Superb este mai mare decat Passat... Iar Octavia are aproximativ acelasi spatiu interior ca si un Passat.Pana la urma Octavia este masina de cumparat din grupul vag. Restul sunt bani pierduti

Ai dreptate si pot sa spun cu mana pe inima ca Skoda incepe sa castige teren si chiar imi place. Bravo lor sper ca intr-o zi sa ajunga si dacia ce a ajuns Skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum puteti sa comparati Skoda cu VW? Chiar daca in mare sunt aceleasi motorizari, Octavia este vizibil mai mica decat Passatul, Superb-ul este intr-adevar mai mare decat Octavia, dar decat noul Passat, nu stiu exact, dar cred ca sunt asemanatoare. Astea din p.d.v.d al spatiului. Iar in al doilea rand nu se prea pot compara d.p.d.v al stabilitatii. VW este net superior Skodei. Si nu fac o afirmatie gratuita, ci cunosc destul de bine comportamentul O2 pe sosea. Iar in grupul VAG, nu se fac masini care sa concureze intre ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum puteti sa comparati Skoda cu VW? Chiar daca in mare sunt aceleasi motorizari, Octavia este vizibil mai mica decat Passatul, Superb-ul este intr-adevar mai mare decat Octavia, dar decat noul Passat, nu stiu exact, dar cred ca sunt asemanatoare. Astea din p.d.v.d al spatiului. Iar in al doilea rand nu se prea pot compara d.p.d.v al stabilitatii. VW este net superior Skodei. Si nu fac o afirmatie gratuita, ci cunosc destul de bine comportamentul O2 pe sosea. Iar in grupul VAG, nu se fac masini care sa concureze intre ele.

De ce compar ? Pai din simplu motiv ca intru in grupul de oameni care indiferent de ce masina va avea voi aprecia celelalte marci daca fac o treaba buna si voi critica marca detinuta daca are defecte. Pana acuma nimic la marcadetinuta, am doar vorbe de lauda. Am fost in Ro si pot sa zic ca masina sufera pe drumurile din ro si cred ca in mare parte din probleme deriva din conditiile de manipulare a masinii in romania si tipul de condus a acesteia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa nu ma intelegeti gresit. Si eu apreciez cat de mult s-a ridicat skoda, iar octavia 2 chiar mi s-a parut un model reusit. Deci nu am nimic impotriva cu aceasta marca, ci dimpotriva ma bucur daca merge pe un drum ascendent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai spus-o si o repet. La Octavia mi se pare pretul corect. La Passat, daca treci de o anumita suma deja...

Superbul nu mi se pare mai mare decat Passat-ul, iar A6 ca spatiu interior ii este inferior Passat-ului. Pe langa asta, ganditi-va ca la revanzare se pierde mult mai mult la Superb decat la Passat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iar A6 ca spatiu interior ii este inferior Passat-ului

Scuza-ma, dar aici nu sunt de acord cu tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La interior nu e mare diferenta intre A6 ultimul model si B6. Ca dimensiuni, bineinteles.

Modificat de adi76
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deja 2cm fac diferenta intre a sta cu genunchii lipiti de spatarul scaunului sau de a avea liberatea sa "aplauzi" cu genunchii :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!