Jump to content

Switch usa - probleme


ovidiubest
 Share

Postare recomandată

Eu am schimbat broasca, deoarece nu am gasit switch separat.

Singura varianta era sa pun un puct de superglue sub switch pentru al tine mai sus pentru a face contact. Am luat decizia de a schimba broasca deoarece varianta cu superglue era pentru o perioada scurta - nu cred ca tine in timp

Modificat de bogdan.cocea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Lulu04 switchu mi la schimbat un coleg forumist din Iasi (MasinaPoporului) un baiat de nota 10, el a avut switchu si la schimbat in 30 minute.

@kelu sa stii ca m-am inselat lampa nu se aprinde la deschiderea portierei,nu se aprind nici luminile din interior si NU merge nici buzzeru.Deci sa fie de la switch sau de la modulu confort de la masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Revin din nou :P ... Am fost la un mecanic si a spus ca imi e stricata incuietoarea, ca are ceva buton care nu mai e actionat care cu timpu se toceste, sau ceva in genul :) . Si mi-a zis ca nu o poate face ca e incorporata... Am fost la magazin si am vazut incuietoare la 5 mil jumate... Alt mecanic mi-a zis ca poate face alta incuietoare sa gaureasca nu stiu ce la use...

Nu se poate face daca e incorporata? N-am chef sa-mi gauresc masina :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate face, eu si kelu asta facem, printre altele.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut! am si eu o problema cu usile. mentionez ca este vorba de un golf coupe, deci usi mai grele. tin sa-mi cer scuze daca nu postez unde trebuie dar am cautat pe forum si n-am gasit nimik asemanator in aria golf IV si daca nu e bine postat aici rog sa fie mutat unde trebuie. problema este urmatoarea: usile mele s-au lasat si se deschid foarte greu, mai ales cea de pe partea dreapta iar cand le inchid scot niste zgomote urate. ce as putea sa ii fac sau mai bine zis ce trebuie schimbat? orice sfat este bine venit ... ms anticipat . :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

problema este din balamale.trebuie sa vizitezi un tinichigiu sa vezi daca iti mai poate face ceva la ele,daca nu,trebuie sa le schimbi,si mai bine ai lua noi caci in dezmembrari ai mari sanse sa gasesti la fel de obosite

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare...

de azi sunt si eu fericitul posesor al unui nou switch in usa din fata stanga, merge si buzzerul si se aprinde si becul din usa...

operatiunea am reusit sa o fac singur cu ajutorul sfaturilor de aici si al unui switch gasit p-acasa

asa ca tin sa multumescu tuturor pt sfaturi pareri si diy ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este normal comportamentul de la masina ta. Banuiesc ca ai versiunea de computer de bord mica. La acea versiune te avertizeaza doar la portbagaj. Ca sa te avertizeze si de usi ar trebui sa ai versiunea de bord computer mare (care are si navigatie).

Uite o poza aici:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...type=osi_widget

nu este adevarat.eu am versiunea de computer de bord mic si ma avertizeaza cand este deschisa orice usa prin mesaj pe computer si un piuit.......sa conteze oare anul?? a mea e 2003

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) Ce ai citat tu a fost scris pe 12 Octombrie 2006 . :) De atunci a trecut mult timp si s-a aflat raspunsul pe care l-ai dat tu .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut la toata lumea,

din ce am citit in ultima saptamana in topicul de aici am ajuns la concluzia ca si eu am o problema cu microswitch-ul usa fata stanga la masina din semnatura, chiar azi am fost la un SH de langa Caransebes sa ma interesez de o broasca cu microintrerupator si am gasit la pretul de 300 ron... asa ca am hotarat sa-mi desfac sambata usa :) si am sa fac si ceva poze care sper sa fie de folos si celor care au inca probleme sau vor avea. Wish me luck!!! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista varianta sa gasesti in dezmembrari broasca cu switch-ul dus sau pe duca.mai bine schimba-l pe al tau si asa esti sigur ca stai linistit si cu 300 ron in buzunar. au ajuns la mine oameni care si-au cumparat broaste noi pentru un switch si la un an a picat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact cum spune kelu , nu fa prostia sa cumperi broasca . Se poate schimba switch-ul fara probleme . De banii aia iti schimbi switch-urile la toate portierele , faci plinul si dupa munca mergi sa mananci la restaurant . :D

Trebuie putina documentare si totul se rezolva .

Bafta .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta se potriveste daca il cumpar si ii inlocuiesc partea superioara a switchului OEM cu partea astuia ?

post-62431-1278788091_thumb.jpg

post-62431-1278788131_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal

probleme cu switch urile din usile fata am si eu

ma puteti ajuta cu sfat

de unde pot cumpara si cam la ce pret

exista diferente de la un model de G4 la altul

multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11
Asta se potriveste daca il cumpar si ii inlocuiesc partea superioara a switchului OEM cu partea astuia ?

Daca e exact ca cel din poze da. Potriveste la fix.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai ce mi-a dat cineva un switch de ala si se potriveste perfect, chiar si butonul ala alb merge inlocuit. Mi-a cerut 10 lei ca le luase cu 5,5 lei. Scrie Burgess pe el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acelasi tip de swich banuiesc ca e si la broasca de la hayon ? vreau sa mi-l schimb,

de la TME am comandat la servici multe piese electrice, conectori etc, care nu le-am gasit in toata romania cautand online.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la hayon este la fel,numai ca preferabil este sa aiba si lamela care pe care sa culiseze inelul de incuiere al broastei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai sunt o multitudine de modele pentru modelul V4NC : cu lamela indoita, curbata, pe o parte pe alta, cu fire atasate fara fire...etc. Asta folosesti tu kelu ? V4NC?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

cum sa fie acelasi la hayon? cel putin la golf4 nu e acelasi, nici nu e pe acelasi principiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius te contrazic- nu este acelasi principiu insa se poate adapta fara probleme si switch de care se foloseste la portiere. userul MAsinaPoporului mi-a dat niste fotografii in baza carora am schimbat niste switch-uri la hayon si nu am avut probleme

@magdalena, nu folosesc V4NC-am folosit acum 3 ani la inceput asa ceva si dupa aprox o luna se smulgea tumburusul lamelei, iar switch-uri OEM nu se gasesc. originalul de pe masina este burgess, iar ca piesa de schimb nu se gaseste asa ceva, caci dupa cum ai vazut si tu, originalul are doua fire capsulate in el(rosu si albastru) care vin lipite direct pe placa broastei.la Burgess intr-adevar se gasesc switch-uri identice ca dimensiune, dar nu OEM

post-11532-1278847860_thumb.jpg

post-11532-1278847866_thumb.jpg

Modificat de kelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact clema de aia are si V4NC. A se vedea pagina 3

V4NC.pdf

Modificat de magdalena
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

OK, intradevar vad ca merge pus, dar cel original ce acolo are 3 picioare. Cum le legi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!